Rishikimi RaceOption

RaceOption është një ndërmjetës i ri në tregun e opsioneve binare. Është themeluar në vitin 2014 dhe ka bërë emër në industri. RaceOption është një ndërmjetës që u ofron investitorëve dhe tregtarëve në mbarë botën një platformë tregtare miqësore për përdoruesit që përfshin shumë përparësi.

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e parave tuaja ose për të mos qenë në gjendje të bëni tërheqje ose depozita. Ata pranojnë shumë monedha dhe ofrojnë një gamë të gjerë asetesh. RaceOption është vendosur shpejt në industrinë e opsioneve binare me teknologjinë e saj të fundit, shpërblimet e jashtëzakonshme dhe tregtimin e drejtuar.

Ky rishikim do të ofrojë informacion në lidhje me platformën tregtare të RaceOption, rregulloret dhe llojet e llogarive, në mënyrë që të mund të bëni një zgjedhje të informuar në RaceOption si një ndërmjetës i opsioneve binare.

RaceOption është një ndërmjetës i njohur që ofron një platformë miqësore për përdoruesit. Ata ofrojnë bonuse si një mënyrë për të treguar se i vlerësojnë tregtarët e tyre.

Contents

RaceOption Pasqyrë e shpejtë

💻 Platforma tregtare RaceOption ka platformën e vet tregtare
📊 Llojet e llogarive: Bronz, Argjend, Ar, Demo
💰 Monedha për llogari: USD, EUR dhe CHF
💵 Depozitë/Tërheqje Kartat Visa Debit, Visa Electron dhe MasterCard, Kriptovalutat
🚀 Depozita minimale: 250 USD
📈️ Porosia minimale Investimi minimal: 1 dollar
🔧 Instrumente: 100+, Forex dhe Mallra, Aksione dhe Cryptos
📱Tregtia me celular: po
➕ Programi i Filialit: po
⭐ Karakteristikat e tregtisë Copy Trading, turne tregtare, çmim
🎁 Bonuset dhe konkurset: po

(Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Platforma tregtare

Platforma tregtare e RaceOption është intuitive dhe e thjeshtë për t’u përdorur. Ju mund të shihni gjithçka në ndërfaqen e bazuar në ueb RaceOption.

RaceOption është një ndërmjetës i respektuar që ofron një platformë të thjeshtë.

RaceOption është një platformë e ngjashme me SpotOption, por ata kanë bërë disa ndryshime. Platforma e RaceOption thjeshton ndërfaqen tregtare duke ju lejuar të përdorni gjithçka që ju nevojitet në një vend.

Në këndin e sipërm të djathtë të ekranit tuaj, do të shihni sa para keni investuar. Ju mund të shihni shumën që keni investuar në këndin e sipërm djathtas të ekranit tuaj. Nën të, ju mund të shihni kohën e mbetur në tregtinë tuaj në kohë. Ndërsa parashikoni rezultatin e tregut, do të keni mundësi të vendosni investime duke klikuar butonat vendos dhe thirrje në fund.

Ana e majtë e ekranit tuaj do t’ju tregojë se cilat asete po tregtoni, ndërsa ju mund të shihni tendencat në grafikun në qendër. Platforma e RaceOption është e lehtë për t’u përdorur si për tregtarët fillestarë ashtu edhe për investitorët më me përvojë, të cilët thjesht duan të tregtojnë shpejt pa pasur nevojë të shqetësohen për statistika të detajuara.

Platforma e RaceOption mund të mos jetë në gjendje të plotësojë nevojat tuaja nëse dëshironi të gjitha veçoritë shtesë. Ju mund të mos gjeni platformën e duhur tregtare për ju.

Llojet e tregtisë

RaceOption ofron një sërë llojesh tregtie që mund t’i përdorni nga platforma e tyre e bazuar në ueb thjesht duke shtypur një buton.

 • Opsionet e ulëta/të larta: Ato janë llojet më të njohura të tregtimit të opsioneve binare. Është gjithashtu më e lehtë. Platforma e tregtimit të RaceOption shfaq opsionet e thirrjeve dhe vendosjes në fund të saj, në mënyrë që ju të zgjidhni cilin. Për të parashikuar nëse tregu do të rritet apo do të bjerë, klikoni mbi një dhe do të merrni pagesën tuaj nëse është e saktë.
 • Opsionet 60 sekondash: Këto tregti janë të shpejta dhe të lehta. Ju keni vetëm një minutë për të përfunduar tregtinë tuaj. Ju do të merrni një pagesë nëse e bëni atë siç duhet në kohën e duhur.
 • Opsionet/shkallët e çifteve: Opsionet e çifteve ofrojnë pagesa më të larta se dy llojet e tjera. Ju do të merrni një pagesë nëse tregtoni brenda pikave të çmimeve të specifikuara.
 • Opsionet me një prekje: Opsionet me dy prekje nuk ju lejojnë të bëni tregti duke prekur një buton. Qëllimi juaj është të parashikoni çmimin me të cilin do të prekë çmimi i aktivit përpara se të mbarojë afati. Nëse ndodh, ju merrni një pagesë.
 • Opsionet afatgjata: opsionet afatgjata janë të ndryshme nga opsionet 60 sekondash. Ky lloj tregtie ju lejon të luani lojën e gjatë. Mund të prisni deri në një javë dhe të parashikoni çmimin e aktivit për disa ditë, në vend që të prisni për sekonda.

Asetet

RaceOption krenohet me mbi 150 asete. Gama e pabesueshme e aseteve të RaceOption ka një tërheqje të mundshme për investitorët në mbarë globin, gjë që lejon RaceOption të kujdeset për më shumë njerëz. Ka shumë opsione për të zgjedhur:

 • Forex
 • CFD
 • Stoqet
 • Tregues
 • Mallrat

RaceOption nuk ka shtuar ende kriptora si Bitcoin, Ethereum ose Litecoin. Mund të jetë më e vështirë të arrihet tek tregtarët që kanë investuar më shumë teknologji se të tjerët.

RaceOption është ende një ndërmjetës i njohur për tregtarët pavarësisht se nuk ka kripto. Ata kanë pothuajse çdo lloj aseti që do të gjeni me ndërmjetësit e tjerë të opsioneve binare.

Llojet e llogarive

RaceOption, si shumë agjentë të tjerë të opsioneve binare ofron llogari të niveleve. Çdo llogari u jep tregtarëve akses në veçori të ndryshme. Ai që zgjidhni do të përcaktojë se sa gjerësisht mund të përdorni platformën RaceOptions dhe cilat veçori mund të përfitoni.

RaceOptions ofron tre lloje llogarish:

Bronzi

Llogaria Bronze RaceOption, e cila është më themelore, është ajo ku fillojnë fillestarët. Ju mund të përdorni veçori standarde si:

 • 20% bonus
 • Biseda me video live ofrohet 24/7
 • Kopjoni mjetin e tregtimit
 • Brenda një ore, tërhiqni fondet tuaja
 • Llogaria demonstruese

Bronzi është niveli më i ulët, por ju ende mund të përdorni disa nga materialet e tyre edukative. Kjo përfshin një libër dhe video që do t’ju udhëheqë përmes tregtimit nëse nuk jeni të njohur me procesin. Ju keni ende akses në bonuset e RaceOption të cilat do t’i diskutojmë më vonë.

Argjendi

Niveli më i popullarizuar i RaceOption, niveli Silver, është gjithashtu i disponueshëm. Megjithëse kërkon një depozitë fillestare më të lartë prej 1,000 dollarë për t’u hapur, ju do të merrni gati dyfishin e veçorive si një llogari Bronze. Niveli i argjendtë ju lejon të ngjiteni nëse keni investuar tashmë në opsione binare.

Kjo llogari do t’ju japë të gjitha tiparet e nivelit të Bronzit plus sa vijon:

 • Sesioni në internet i klasës master
 • Menaxher për një llogari individuale
 • Bonus prej 50% ose më shumë
 • Tre tregtitë e para janë pa rrezik

Ju do të merrni materialet edukative që do të prisnit të shihni nga një tregtar në nivelin e mesëm në sesionin në internet të klasës master. Kur diskutojmë bonuset dhe promovimet, do të jemi në gjendje të flasim për tregti pa rrezik.

Ari

Llogaria e nivelit më të lartë të RaceOption, Gold, është në dispozicion. Ju do të merrni më shumë veçori dhe përfitime, së bashku me një depozitë minimale prej 3,000 dollarë. Kjo është niveli më i mirë për tregtarët që kanë përvojë dhe të gatshëm për të marrë opsionet binare.

Llogaria Gold përfshin gjithçka nga llogaritë Bronze dhe Argjend, plus veçori shtesë si:

 • Analiza teknike e integruar
 • Bonus 100% në depozitën tuaj të parë

Edhe pse mund të mos duket shumë, llogaria Silver ka integruar analiza teknike që mund t’ju ndihmojë të bëni tregti më të mira dhe të përmirësoni teknikat tuaja të tregtimit. Kjo do të thotë që një depozitë më e lartë mund të rezultojë në një pagë më të lartë nëse jeni në gjendje të zhvilloni dhe të përsosni strategjitë tuaja tregtare.

Kushtet e tregtimit dhe pagesat

Pagesat e RaceOption mund të fillojnë me 60% ose edhe të arrijnë 90%. Edhe pse nuk është aq i lartë apo aq në përputhje me tregun, është i krahasueshëm me tregun.

Tregjet CFD funksionojnë në një mënyrë tjetër. Pagesa juaj nuk është fikse në këto përqindje. Varet nga mënyra se si lëviz tregu dhe investimi juaj. Opsionet binare vijnë me rrezik më të madh sepse tregjet po ndryshojnë më shpejt. Shuma që investoni do të ketë më pak ndikim nëse merrni ose jo një pagesë.

RaceOption kërkon që të investoni të paktën 1 dollarë kur filloni të investoni. Sidoqoftë, kufiri juaj tregtar prej 1500 dollarësh nuk lejohet. RaceOption ka një veçori të shitjes. Kjo ju lejon të mbyllni tregtinë tuaj përpara skadimit të afatit kohor. Ju do të merrni një rimbursim të pjesshëm në varësi të kohës që duhet të qëndroni.

Rregullore

RaceOption është regjistruar dhe inkorporuar nën emrin e kompanisë Makerun Corp e vendosur në Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Ishujt Marshall MH96960. Këto kompani mund të mos ofrojnë të njëjtën mbrojtje si organet rregullatore si FCA ose CySEC, por nuk ka pasur asnjë problem me RaceOption ose me to.

Rregulloret minimale të RaceOption lejojnë tregtarët nga më shumë vende të tregtojnë opsione binare. RaceOption, për shembull, nuk i ndalon investitorët me bazë në SHBA. Nëse dëshironi të tregtoni forex, do të jeni në gjendje të tregtoni më shumë monedha.

Problemi më i madh me mungesën e rregullores është paqartësia e disa politikave. RaceOption mbështet tregtarët amerikanë, por organet rregullatore të SHBA nuk e mbështesin RaceOption. Një kompani më pak e respektuar mund të jetë gjithashtu rezultat i më pak rregulloreve. Megjithatë, tregtarët e RaceOption patën shumë përvoja pozitive.

Promovimet dhe bonuset

Ne përmendëm më herët promovimet dhe bonuset e RaceOption. Kjo është një fushë ku rregullimi nuk funksionon në favorin tuaj. Disa bonuse mund të merren thjesht duke u regjistruar për një llogari, madje edhe në nivelin e Bronzit. Të tjerët kërkojnë që të tregtoni ose të merrni kohë.

Shumë bonuse varen nga lloji i llogarisë që hapni. Sa më shumë të investoni, aq më i madh është bonusi juaj. Një llogari bronzi ofron një bonus 20% në investimin tuaj të parë prej 250 deri në 999 dollarë. Ju merrni një bonus 50% për të investuar 250 deri në 999 dollarë në një llogari Silver. Një llogari Gold ju ofron më të mirën, me një bonus 100% nëse investoni të paktën 3,000. Ju mund të keni 100,000 dollarë në llogarinë tuaj sapo të filloni të investoni.

Shuma e depozitës Bonus Depozita totale
250 dollarë 20% 300 dollarë
1000 dollarë 50% 1500 dollarë
3000 dollarë 100% 6000 dollarë

Ju gjithashtu merrni tre opsione tregtare pa rrezik me nivelet Ari dhe Argjendi. Këto tregti ju mbrojnë nga humbja e parave tuaja nëse nuk arrini të bëni një tregti. Në vend të kësaj, ju merrni fonde në formën e një bonusi tregtar.

RaceOption ofron konkurse tregtare. RaceOption organizon një konkurs mujor në të cilin tregtarët konkurrojnë për të parë se kush fitoi më shumë para nga tregtitë e tyre. Çmimet e ofruara nga RaceOption variojnë nga 10,000 dollarë deri në vendin e parë dhe 100 dollarë për fituesit e tjerë. Ju mund të jeni një nga 40 fituesit nëse aftësitë tuaja tregtare janë mjaft të mira.

Tregtim celular

Platforma e tregtimit në internet e RaceOption nuk është opsioni i vetëm. Ai gjithashtu ofron një platformë tregtare celulare që e bën edhe më të lehtë tregtimin. Aplikacioni celular i RaceOption u krijua nga agjentë më të vjetër të opsioneve binare.

Aplikacioni celular është i disponueshëm për iOS dhe Android. Ajo ofron të gjitha përfitimet e njëjta si platforma në internet. Tregtimi CFD është ende i disponueshëm, si dhe tregtimi me një prekje dhe 60 sekonda. Ju gjithashtu mund të menaxhoni llogarinë dhe portofolin tuaj nga kudo që jeni.

Nuk keni nevojë të shqetësoheni për pagesën e tarifave shtesë për aplikacionin. Fondet dhe informacionet tuaja janë të sigurta sepse ju duhet vetëm një hyrje. Ju mund të shikoni historinë e llogarisë tuaj dhe madje të shihni grafikët CFD drejtpërdrejt, në mënyrë që të jeni gjithmonë të përditësuar për atë që po ndodh në treg.

Llogaria demonstruese

RaceOption ofron një llogari demo për tregtarët e rinj. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që ju duhet të jeni i ri në tregtimin e opsioneve binare. Mund të përdorni ende llogarinë tuaj demo për të testuar platformën e RaceOption dhe për të parë se si funksionon për ju.

Megjithëse llogaritë demo mund të hapen vetëm nëse krijohet një llogari, kjo nuk do të thotë që duhet të tregtoni menjëherë me fonde reale. Llogaria e tyre demo është ideale për ata që sapo kanë filluar të tregtojnë. Ju mund të praktikoni tregtimin në RaceOption pa rrezikuar të humbni fondet tuaja.

RaceOption nuk jep asnjë informacion në lidhje me sasinë e parave virtuale që do të merrni me llogarinë tuaj demo. Duhet ta kërkoni sepse nuk është një opsion i menjëhershëm. Edhe pse nuk po përdorni fondet tuaja, duhet të depozitoni para në llogarinë tuaj për të marrë demonstrimin.

Ju mund të tërhiqni fondet tuaja nëse shërbimet e RaceOption nuk janë për ju pasi të keni testuar platformën me llogarinë tuaj demo.

Depozita dhe Tërheqje RaceOption

Depozitat

RaceOption kërkon një depozitë minimale prej $250 për të hapur llogarinë e tyre të nivelit më të ulët. Ata ofrojnë një shërbim depozitimi të shpejtë dhe opsione pagese që ndërmjetësit e tjerë mund të mos jenë në gjendje t’i përputhen.

RaceOption pranon këto metoda depozitimi:

 • Kartë krediti (përfshirë VISA ose Mastercard)
 • Kartë debiti
 • Transfertë bankare
 • Kriptovaluta (duke përfshirë Bitcoin dhe Ethereum, si dhe disa altcoin të tjerë)
 • Kuletat elektronike

RaceOption nuk ngarkon tarifa shërbimi ose tarifa transferimi, me përjashtim të 5% për transaksionet me kartë krediti. Megjithatë, ata ju paralajmërojnë të jeni të vetëdijshëm për çdo tarifë të ngarkuar nga palë të treta, si banka juaj.

Opsionet e kartës së kreditit do të depozitojnë menjëherë fondet tuaja në llogarinë tuaj. Metodat e tjera mund të zgjasin deri në një orë të tërë.

Tërheqjet

Procesi i tërheqjes së RaceOption për klientët është unik. Ndërsa shumica e ndërmjetësve të opsioneve binare pretendojnë se tërheqja juaj do të zgjasë një deri në tre ditë pune, RaceOption kërkon më pak se një orë, pavarësisht nga mënyra e tërheqjes që zgjidhni. E njëjta gjë vlen edhe për kartën e kreditit, si dhe për kriptovalutat dhe kuletat elektronike.

Të gjitha mënyrat e pagesës janë në dispozicion për ju për depozitimin e fondeve. Tregtarët nuk kanë raportuar asnjë problem me përpunimin e mjeteve të tyre, pavarësisht shpejtësisë apo sigurisë, pavarësisht shërbimit të shpejtë të kësaj kompanie.

Mbështetja e klientit

RaceOption ju lejon t’i arrini ato përmes një sërë kanalesh. Një dritare bisede shfaqet kur vizitoni RaceOption.

Ai qëndron në fund të ekranit tuaj, por drita jeshile që vezullon ju kujton se nuk jeni kurrë vetëm dhe dikush është gjithmonë i disponueshëm për t’ju ndihmuar nëse keni nevojë. RaceOption i bën të dukshme të gjitha metodat e kontaktit me numrin e tyre të telefonit në krye të çdo faqeje. Ju gjithashtu mund t’i kontaktoni ata përmes formularit të tyre të kontaktit nëse nuk keni nevojë për ndihmë të menjëhershme.

RaceOption mund të arrihet në:

 • Telefoni: +1-829-947-6392
 • Email: support@raceoption.com
 • Adresa: Makerun Corp. – Nr. 104038. Kompleksi i Kompanisë së Mirëbesimit, Rruga Ajeltake, Ishulli Ajeltake, Majuro, Ishujt Marshall MH96960.

Ato mund të gjenden gjithashtu në kanalet e mediave sociale si Instagram, Facebook dhe Twitter.

Pro

RaceOption ofron shumë përparësi si për tregtarët fillestarë ashtu edhe për ata me përvojë. Këto avantazhe janë të disponueshme në mënyrë që të mund të përcaktoni nëse RaceOption është ndërmjetësi i duhur për të ndihmuar me tregtimin e opsioneve binare.

 • Një platformë tregtare miqësore për përdoruesit
 • Ka shumë konkurse dhe bonuse
 • Më shumë se 150 asete
 • Përpunimi i shpejtë i tërheqjes dhe depozitave
 • Mbështetje për klientët 24/7
 • Tregtimi i kopjeve

Kundër

Ofertat e RaceOption mund ta bëjnë atë të duket tërheqës, por çdo ndërmjetës ka të metat e veta. Këto janë disavantazhet e RaceOption që do t’ju ndihmojnë të merrni një vendim të informuar në lidhje me RaceOption dhe platformën e tyre.

 • Nuk rregullohet nga rregullatorë të fortë financiarë si FCA, CFTC ose CySEC
 • Llogaria demo nuk është e disponueshme përpara depozitimit fillestar
 • Nuk ka tregti të kriptomonedhave
 • Depozita të larta fillestare

konkluzioni

Megjithëse një ndërmjetës i opsioneve binare që ka pak rregullore mund të jetë një flamur i kuq, RaceOption mund t’i besohet se ofron një platformë të besueshme dhe është me reputacion. Ata ofrojnë bonuse që tregojnë se i vlerësojnë tregtarët e tyre.

Mund ta testoni platformën duke hapur një llogari demo për të parë nëse jeni të kënaqur me vendimet tuaja të investimit. Ju mund të tërhiqni fondet tuaja në çdo kohë dhe të vazhdoni me ndërmjetësin tjetër.

(Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!