Rishikimi Binomo

Rishikimi ynë Binomo do të mbulojë pothuajse të gjitha aspektet e platformës tregtare, si dhe veçoritë që ajo u ofron përdoruesve të saj.

Binomo është një platformë tregtare në internet që njihet për llogarinë tregtare miqësore për investitorët dhe veçoritë e aksesueshmërisë. Platforma gjithashtu ofron tregtim për më shumë se 50 asete. Qëllimi i Binomo është të ofrojë mbështetje të nivelit të lartë për tregtarët e rinj dhe me përvojë. Një nga platformat e tregtimit që i lejon tregtarët të fitojnë bonuse përmes turneve të drejtimit është Binomo.

Le të zbulojmë nëse Binomo është e drejtë për ju. A mund të besohet për të bërë investimin tuaj? Platforma tregtare e Binomo do të shqyrtohet dhe të gjitha veçoritë e saj do të diskutohen në këtë përmbledhje.

Contents

Pasqyrë e shpejtë e Binomo

Faqja zyrtare e internetit: Binomo.com
Produktet e disponueshme: Stoqet, Mallrat, Indekset
Selia kryesore: Vincent dhe Grenadinet
Depozita minimale fillestare: 10 dollarë
Rregullatorët: Llogaria Demo: Po,
MetaTrader 4 (MT4) Nr
MetaTrader 5 (MT5) Nr
Tarifa e Tregtisë Nr
Kthim parash Deri në 10%
Bonus Deri ne 200%
Monedhat e mbështetura: USD, GBP dhe CAD. & EUR
Mbështetja e Klientit Mbështetje me email dhe chat
Llojet e llogarive: 3; Standard, ari dhe VIP

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Binomo?

Binomo, një platformë tregtare në internet që ofron opsione tregtare binare, ka karakteristika të nivelit të lartë dhe është në pronësi të Dolphin Corp. Binomo, e cila është në pronësi të Dolphin Corp u themelua në vitin 2014. Binomo është shtëpia e 887,470 tregtarëve aktivë çdo ditë nga 133 vende përfshirë Indinë . Platforma ka mesatarisht 30,000,000 tregti të suksesshme çdo javë. Binomo ka 70 asete, duke përfshirë aksione, mallra dhe kriptomonedha. Ju gjithashtu mund të tregtoni në platformë.

Tipari më i mirë i Binomo është se mund të filloni me 10 dollarë dhe të tregtoni me 1 dollarë. Binomo ofron një llogari Demo e cila imiton veçori reale të tregtimit dhe i lejon përdoruesit të mësojnë se si të tregtojnë përpara se të investojnë para të vërteta.

Aplikacioni i tregtimit Binomo ofron tre lloje llogarish për tregtarët e tij: Standard, Gold dhe VIP. Çdo lloj llogarie vjen me kriteret e veta të investimit dhe përfitimet dhe bonuset unike.

Regjistrohuni në Binomo për të filluar tregtimin

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është Binomo një mashtrim?

Binomo nuk është një mashtrim, përkundrazi është një platformë legjitime tregtare në internet që përdoret çdo ditë nga mijëra tregtarë nga 133 vende të botës. Komisioni Ndërkombëtar Financiar rregullon platformën e tregtimit dhe klasifikohet si anëtari “A”. Binomo, një anëtar i IFC-së, ripohon angazhimin e tyre maksimal në ruajtjen e standardeve më të larta për tregtimin dhe praktikat e biznesit.

Binomo është pranuar zyrtarisht nga IFC dhe të gjitha rreziqet për klientët e saj mbulohen nga legjislacioni aktual, i cili përfshin mbrojtje deri në 20,000 dollarë për mosmarrëveshjet e rasteve.

Faqja e tregtimit mori akreditimin Verify My Trade për cilësinë e tregtisë për shkak të shërbimit të jashtëzakonshëm dhe performancës së tregtimit. Aplikacioni i tregtimit iu dha çmimi FE në 2015 dhe çmimi FE në 2016. Ai gjithashtu mori çmimin FE në 2016 për përsosmërinë e tij në tregjet financiare globale. Këto arritje dhe masa mbrojtëse janë dëshmi e mëtejshme e besueshmërisë dhe legjitimitetit të platformës.

Rregullorja Binomo

 • Binomo është tani një anëtar i Komisionit Ndërkombëtar të Financës, (IFC) në Kategorinë A. IFC është një organizatë ndërkombëtare jofitimprurëse që ndihmon në rregullimin dhe mbikëqyrjen e tregjeve financiare. Fakti që Binomo është i rregulluar dhe është anëtar i Kategorisë A flet shumë për reputacionin e brokerimit.
 • IFC ka një fond kompensimi që është në dispozicion për të gjithë anëtarët e tij. Ky është një përfitim për tregtarët. Kjo do të thotë se tregtarët do të mbrohen deri në 20,000 euro nëse fondet e Binomo rrezikohen. Kjo mbron fondet e tregtarëve dhe siguron që Binomo të njohë vlerën e tyre.
 • Binomo është një anëtar i IFC Kategoria A dhe është certifikuar nga FMMC. Seksioni VerifyMyTrade i IFC-së i auditon ato rregullisht. Këto auditime dhe certifikimi i pavarur i tij vërtetojnë integritetin e ndërmjetësimit të Binomo.
 • Binomo aktualisht po ndjek një licencë CySEC. Klientët ndërkombëtarë janë shumë të rëndësishëm kur zgjedhin një ndërmjetës. Këto certifikata, auditime dhe rregullore tregojnë se Binomo ka një reputacion si një ndërmjetës i besueshëm me rrethana të favorshme biznesi.

Cilat vende janë të disponueshme Binomos?

Binomo aktualisht është në dispozicion në 130 vende, duke përfshirë Indinë, Brazilin dhe Indonezinë, si dhe Turqinë, Vietnamin dhe vende të tjera. Nuk disponohet në Andorra, Australi, Austri, Bjellorusi, Belgjikë, Bullgari, Kanada, Kroaci, Qipro, Republikën Çeke, Danimarkë, Estoni, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Hong Kong, Hungari, Islandë, Iran, Irlandë, Izrael , Italia, Japonia, Mbretëria e Tajlandës, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Malajzia, Malta, Moldavia, Monako, Zelanda e Re, Koreja e Veriut, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Rumania, Federata Ruse, Shën Vincenti dhe Grenadinet, San Marino , Singapori, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Suedia, Zvicra, Siria, SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Vatikani, Holanda.

Regjistrohuni në Binomo për të filluar tregtimin

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Platforma Binomo Trading

Si të filloj tregtimin në Binomo.

Regjistrohu

Për të tregtuar në Binomo, fillimisht duhet të regjistroheni në platformë. Është shumë e lehtë të regjistrohesh në Binomo. Kërkohet informacioni juaj bazë, duke përfshirë emrin dhe numrin tuaj të kontaktit, adresën, ID-në e emailit, mënyrën e pagesës dhe ID-në e emailit. Pasi të keni futur këto detaje, informacioni juaj vërtetohet nga platforma. Më pas ju regjistroheni si tregtar.

Tregti Demo

Binomo u jep tregtarëve mundësinë të përjetojnë tregti reale. Kjo i lejon ata të mësojnë mekanikën dhe strategjitë e tregtimit. Llogaria e tregtimit demo simulon tregtimin real dhe ju lejon të praktikoni tregtimin dhe të mësoni strategji të reja pa pasur nevojë të investoni asnjë monedhë. Llogaria e tregtimit demo vjen me para virtuale 1000 dollarë. Ky është një mjet që lejon tregtarët të mësojnë pa pasur nevojë të investojnë para reale.

Tregti reale

Ju do të duhet të depozitoni një shumë të konsiderueshme për të marrë pjesë në seancat e tregtimit të drejtpërdrejtë, ndryshe nga platformat e tjera. Binomo kërkon një depozitë minimale prej $10 për të filluar vendosjen e porosive duke filluar nga $1.

Ju mund të zgjidhni aktivin me të cilin dëshironi të tregtoni, të tilla si EUR/USD. Më pas ndiqni tendencat e tregut dhe hapni një pozicion për të analizuar nëse tregu lëviz lart apo poshtë. Ju mund të bëni deri në 87% në varësi të asaj se si ndiheni për investimin.

Tërheqja e fitimeve

Është e shpejtë dhe e thjeshtë për të tërhequr të ardhurat tuaja. Sistemi do të marrë 10% nga fitimet tuaja nëse nuk bëni tregtimin minimale të kërkuar nga platforma. Për të depozituar ose tërhequr fonde, duhet të siguroheni që informacioni i llogarisë suaj të jetë i saktë dhe i plotë. Brenda 3 ditëve pune nga paraqitja e kërkesës për tërheqje, paratë tuaja do të jenë të disponueshme për ju. Binomo pranon Visa, MasterCard dhe Jeton.

Si të krijoj një llogari në Binomo

Ndiqni këto hapa për të krijuar një llogari Binomo dhe për t’u identifikuar shpejt.

 • Klikoni për të hyrë në faqen e hyrjes në Binomo.
 • Zgjidhni anglisht ose një gjuhë tjetër nga këndi i sipërm djathtas.
 • Identifikohu me emrin e përdoruesit ose adresën e emailit të Google/Facebook.
 • Zgjidhni një monedhë që dëshironi të tregtoni. Pasi të krijohet, monedha në llogarinë tuaj nuk mund të modifikohet.
 • Për të shmangur shkeljen e kufizimeve të platformës, ju lutemi lexoni dhe pranoni Marrëveshjen e Klientit dhe Politikën e Privatësisë.
 • Klikoni në “Krijo llogari” për të përfunduar procesin.

Përpara se të hapni një llogari të re, duhet të fshini të vjetrën. Llogaritë e shumta janë kundër rregulloreve të Binomo. Kompania mund të kërkojë dokumentacion për të vërtetuar se një mbajtës i llogarisë është në të vërtetë ai që ata pretendojnë se janë. Procesi i verifikimit të automatizuar të Binomo tani zgjat vetëm disa minuta, në krahasim me IQ Option që mund të zgjasë disa ditë.

A është Binomo i sigurt për tregtim?

Binomo është një platformë tregtare e njohur dhe e regjistruar ndërkombëtarisht që njihet për transparencën dhe besueshmërinë e saj. Binomo është legal dhe legjitim. Ai përdor protokollin SSL për profilet, fitimet, detajet bankare dhe fondet e tregtarëve për të siguruar që ato të jenë të sigurta dhe të koduara. Binomo është i ndjeshëm ndaj rëndësisë së të dhënave personale dhe financiare të tregtarëve dhe do të marrë çdo masë paraprake për të siguruar mbrojtjen e tyre.
Binomo i ndalon tregtarët të tërheqin ose depozitojnë fitimet e tyre pa verifikuar informacionin e tyre financiar. Kjo është për të mbrojtur platformën dhe përdoruesit e saj kundër çdo vjedhjeje ose mashtrimi.

Regjistrohuni në Binomo dhe filloni të tregtoni menjëherë

Më shumë se 20 mjete të ndryshme janë të disponueshme në platformë që lejojnë përdoruesit të analizojnë shpejt tendencat e tregut dhe të dhënat historike. Hotkeys lejon qasje të shpejtë në tregtimin në internet. Kjo veçori është ekskluzive dhe nuk është ofruar nga asnjë platformë ose aplikacion tjetër tregtar. Kalendari ekonomik i BInomo lejon integrimin me grafikët e ndryshëm. Këto veçori u krijuan për t’u ofruar tregtarëve tendencat e përditësuara, në mënyrë që të mos humbasin para.

Llojet e llogarisë Binomo:

Binomo ka një sërë llojesh llogarish. Çdo lloj kërkon një sasi të ndryshme depozite dhe ofron përfitime të ndryshme.

Karakteristikat e llogarisë Binomo janë një imitim i llogarisë reale. Kjo markë tregtare mund të përdoret për të praktikuar tregtimin përpara se të filloni të tregtoni në një shkëmbim të drejtpërdrejtë. Konsumatorët kanë mundësinë të shohin pikat kryesore të platformës dhe të fitojnë pa pasur nevojë të shpenzojnë para. Klientët mund të hapin një llogari falas duke përdorur monedhën dixhitale, me një fitim 1000 dollarë.

Llogaria standarde:

Depozita minimale e nevojshme për të hapur një llogari standarde është 10 dollarë. Tregtimi është i mundur me pothuajse të gjitha asetet e disponueshme në platformë. Llogaritë standarde ju lejojnë të tregtoni me më shumë se 30 aktive dhe një marzh fitimi deri në 84%. Edhe pse ka më pak asete, është më mirë të përqendroheni dhe të njiheni me asetet si fillestar. Kjo është mundësia më e mirë për të investuar nëse jeni një tregtar fillestar dhe dëshironi të merrni më pak rrezik. Ju mund t’i tërheqni fondet tuaja brenda tre ditëve të punës nëse keni një llogari standarde.

Veçoritë
* Fondet dhe fitimet janë të disponueshme brenda tre ditëve të punës nga mënyra juaj e pagesës.
* Pjesëmarrja në konkurse mund të rezultojë në fonde bonus
* Fitimi maksimal prej 84%
* Bonusi maksimal prej 80%

Regjistrohuni në Binomo për të filluar tregtimin

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llogaria e Artë

Për një llogari Gold, duhet të bëhet një depozitë minimale prej $ 500. Një llogari Gold ofron më shumë përfitime sesa ato të përmendura. Kjo ju lejon të zgjidhni nga një gamë më e madhe aktivesh, tërheqje më të shpejta (deri në 24 orë), bonuse më të mëdha, mbështetje dhe këshilla analitike, si dhe një kthim parash javore prej 5%.

Veçoritë
* Fondet dhe fitimet janë të disponueshme brenda tre ditëve të punës nga mënyra juaj e pagesës.
* Pjesëmarrja në konkurse mund të rezultojë në fonde bonus
* Për ndihmë, një menaxher do të caktohet në llogarinë tuaj.
* Fitimi maksimal prej 86%
* Bonusi maksimal prej 80%

Llogaria VIP

Ky nivel llogarie është më prestigjiozi në Binomo. Kjo llogari VIP u krijua për të ndihmuar tregtarët profesionistë. Llogaritë VIP ju lejojnë të keni akses mbi 50 asete, fitime më të mëdha dhe bonuse maksimale. Mbajtësit e llogarive VIP mund të marrin bonuse dhe promovime deri në 100% dhe deri në 90% fitim për tregti.

Për tregtarët seriozë, llogaritë VIP kërkojnë një shumë minimale depozite prej $ 1,000. Mbajtësit e llogarive VIP kanë të gjitha privilegjet e përmendura më lart, duke përfshirë bonuset deri në 100%, fitimet fikse nga tregtimi deri në 90%, tërheqjet brenda më pak se katër orësh dhe 10% kthim parash javore. Ju gjithashtu keni akses në të gjitha asetet në platformën e tregtimit.

Veçoritë
* Mënyra juaj e preferuar e pagesës do t’ju lejojë të tërhiqni të ardhurat ose fondet tuaja brenda katër orëve.
* Pjesëmarrja në konkurset VIP mund t’ju fitojë 100% para bonus
* Menaxherët VIP janë caktuar për të mbështetur dhe ndihmuar.
* Mbajtësit e llogarive VIP mund të marrin oferta individuale
* Fitimi maksimal prej 90%
* Bonusi maksimal prej 100%

Megjithëse platforma tregtare e pronarit ofron llogari VIP, depozita minimale e kërkuar është ende e ulët në krahasim me ndërmjetësit e tjerë që kërkojnë shumë më tepër investime. Ky ndërmjetës është një zgjedhje e shkëlqyer për tregtarët fillestarë sepse kërkon shumë pak depozitë.

Binomo: Si bëni tregti?

Është e mundur të pyesësh veten se si mund të fitosh para me Binomo. Sidoqoftë, mbani mend se tregtimi në internet kërkon kohë. Tregtimi me kohë fikse (FTT), ju lejon të përfitoni drejtpërdrejt nga lëvizjet e çmimeve. Tregtimi kërkon pak përvojë dhe njohuri. Këtu janë hapat për të filluar me tregtimin Binomo

 • Zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni. Ju do të duhet të vendosni për shumën dhe kohëzgjatjen e marrëveshjes.
 • Parashikoni nëse grafiku do të lëvizë lart ose poshtë.
 • Nëse parashikimi juaj është i saktë, do të keni një fitim. Nëse është e gabuar, ju do të humbni paratë tuaja.

Aplikacioni celular Binomo:

Binomo ofron një aplikacion celular plotësisht funksional, me cilësi të lartë dhe një platformë celulare të përgjegjshme për të mbështetur shërbimin tuaj të desktopit. Aplikacioni juaj i tregtimit është i disponueshëm si në versionet Android ashtu edhe në iOS.

Popullariteti i aplikacionit Binomo është rritur dhe tani është i disponueshëm në celular. Kjo i lejon përdoruesit të tregtojnë nga kudo dhe në çdo kohë. Binomo nuk kërkon që ju të merrni me vete laptopin tuaj. Mund të shkarkoni versionin iOS të platformës tregtare nga Apple Store ose aplikacionin Android nga Google Play Store.

Mund të merrni njoftime dhe sinjalizime nga versioni celular i Binomo për tendencat e tregut, fitimet ose bonuset.

Njoftimet shtytëse përdoren për të njoftuar tregtarët për promovimet dhe transaksionet sapo ato bëhen të disponueshme. Binomo është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që tregtojnë në lëvizje për shkak të disponueshmërisë së njoftimeve dhe cilësisë së përgjithshme të aplikacionit.

Aplikacioni mbulon të gjitha bazat. Ndërsa platforma e desktopit është e dobishme për kërkime më të detajuara, aplikacioni ka shumë vlerë. Aplikacioni Binomo është krijuar për të qenë i pajtueshëm me ndërfaqen e desktopit Binomo. Kjo i lejon përdoruesit të kalojnë pa probleme midis tyre.

Pajisjet celulare mund të përdoren për të tregtuar me aplikacionin Binomo. Logon e verdhë mund ta gjeni në Google Play dhe App Store. Nëse keni probleme me shkarkimin e aplikacionit nga Google Play, mund ta shkarkoni skedarin APK këtu: https://binomo.com/en/promo/android.

Aplikacioni i tregtimit Binomo mund të përdoret vetëm në telefonat inteligjentë dhe tabletët. Nuk do të mund të merrni softuerin për Windows ose Mac OS. Nëse dëshironi të identifikoheni në Binomo duke përdorur një kompjuter desktop, versioni në internet është më i miri.

Karakteristikat e Binomo:

Këtu janë disa veçori që e bëjnë Binomo të dallohet nga konkurrentët e tij.

Llogaria Demo Falas:

Binomo u ofron klientëve një llogari mostër që është e mirëorganizuar dhe me çmime të arsyeshme. Hyrja do t’ju japë akses në një llogari demo, ku mund të tregtoni. Mund të hyni në llogarinë demo duke futur adresën tuaj të emailit.

Pasi një përdorues regjistrohet, një skemë shpërblimi virtuale prej 1000 dollarësh shtohet në llogarinë e tyre tregtare. Ky shpërblim është i disponueshëm për klientët pasi të kenë zotëruar platformën dhe faqen e internetit të tregtimit në internet. Individët që kërkojnë kthime pozitive mund ta shtojnë atë në çdo kohë.

Ju mund ta përdorni këtë llogari pa rrezik për të përcaktuar nëse është e duhura për ju. Llogaritë demo janë të disponueshme për tregtarët që duan të mësojnë më shumë rreth aktiveve të tregtimit dhe se si të trajnohen.

Mënyra të ndryshme pagese:

Të gjitha opsionet e pagesës janë të disponueshme për të përmbushur nevojat e klientit. Është një platformë që u ofron klientëve opsione të thjeshta dhe të përshtatshme pagese që do të përfitojnë fondet e tyre.

Klientët ndërkombëtarë mund të përfitojnë nga llogaria e biznesit. Vendndodhja e klientit do të përcaktojë gjasat për të bërë një fitim. Karta Binomo ose ndihma e portofolit elektronik mund të përdoret në varësi të vendit ku ndodhet klienti. Ju mund të fitoni $10 duke përdorur përfitimet shtesë të formularëve të pagesës.

Oferta/Bonuse/Promocione speciale

Edhe pse ka disa oferta speciale, shumë prej tyre janë shumë të ndjeshme ndaj kohës dhe mund të ndryshojnë. Këto oferta speciale shfaqen qartë në faqen e internetit në mënyrë që të mos keni shumë shikim. Megjithëse madhësia e tyre varion nga 25% në 100%, shumica e bonuseve të mirëseardhjes janë pak më të komplikuara. Për shembull, promovimi ju lejon të bëni një depozitë për të marrë deri në 150 dollarë në opsionet e bonusit.

Shërbimi ndaj Klientit 24/7

Për tregtarët fillestarë, është thelbësore të jeni në gjendje të kontaktoni ndërmjetësin tuaj për të bërë pyetje ose për të ngritur shqetësime. Është e rëndësishme të dini se ndërmjetësi juaj do t’i përgjigjet shpejt dhe me efikasitet çdo pyetjeje ose problemi që mund të keni. Binomo ofron një opsion të bisedës live. Mund të hapni kutinë e bisedës duke klikuar butonin e kuq të mesazhit në fund të ekranit. Kjo është e disponueshme në desktop dhe pajisje celulare. Më pas do të shihni shumë opsione gjuhësore.

Depozitat dhe tërheqjet

Depozita minimale e Binomo varet nga lloji i llogarisë që zgjidhni të hapni. Një llogari standarde ju lejon të tregtoni me para reale duke filluar nga 10 dollarë. Sidoqoftë, llogaritë VIP kërkojnë që të depozitoni të paktën 1000 dollarë brenda 24 orëve. Një tarifë prej 10% mund të vlerësohet për tërheqjen e fondeve. Megjithatë, kjo është e zbatueshme vetëm nëse nuk keni kryer një sasi të caktuar tregtimesh. Të gjitha të dhënat tuaja janë të mbrojtura nga mashtrimi dhe të koduara në faqe. Binomo ju lejon të bëni tërheqje dhe depozita në shumë mënyra.

 1. Kartat e Kreditit Visa dhe MasterCard
 2. Jeton
 3. bankat indiane
 4. neteller

Regjistrohuni në Binomo për të filluar tregtimin

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Asetet/Tregu Binomo:

Binomo ofron tregti të hapur për mbi 60 asete për tregtarët që regjistrohen në platformën e tyre. Shembuj të tregjeve përfshijnë mallrat dhe forex. Për tregtimin afatshkurtër, tregjet më të paqëndrueshme mund të jenë të dobishme.

Ata ofrojnë shumë biznese të ndryshme për klientët e tyre, përveç ofrimit të tregjeve të shumta. Kjo mund ta bëjë më të lehtë për tregtarët të eksplorojnë tregje të ndryshme dhe të testojnë asete të tjera.

Binomo ofron vetëm opsione tregtare të larta/të ulëta, por numri i aktiveve në ofertë më shumë sesa kompenson. Për ata që janë të interesuar të tregtojnë, lista e mëposhtme përfshin tregjet aktuale në Binomo:

 1. Stoqet e kompanive të mëdha/aksionet kryesore
 2. Çiftet e monedhës (AUD/USD & GBP/USD).
 3. Indekset.
 4. Çifte mallrash.

Lloji i tregtisë Binomo:

Binomo ofron opsionin e rregullt të tregtimit High/Low, i njohur gjithashtu si tregtia call/put dhe turbo. Të gjithë ndërmjetësit online ofrojnë derivatin standard të blerjes/shitjes High/Low. E lartë/e ulët është një metodë për të parashikuar nëse çmimi përfundimtar i tregut të një aktivi do të rritet ose do të bjerë nën çmimin e tij në një kohë të caktuar.

Tregtimet Turbo mund të përdoren në vend të tregtimeve standarde, por ato janë më afatshkurtëra. Binomo lejon tregtimin pa probleme, pavarësisht se nuk ofron shumë lloje tregtimi. Binomo është i ndryshëm nga agjentët e tjerë në internet sepse tregu nuk mbyllet kurrë. Kjo ju lejon të tregtoni sa herë të doni, madje edhe në fundjavë.

(Kliko Këtu) Regjistrohu me Binomo për të filluar tregtimin

Përparësitë tregtare të Binomo:

Këto janë përfitimet e tregtimit me Binomo, si për fillestarët ashtu edhe për ekspertët, nga të cilat tregtarët mund të përfitojnë nëse duan të tregtojnë në të ardhmen.

 • Ka kërkesa të ulëta për hyrje, gjë që e bën atë ideal për tregtarët që sapo kanë filluar në tregti.
 • Llogaria demonstruese është plotësisht funksionale me të gjitha burimet e nevojshme mësimore
 • Kjo është një metodë e thjeshtë dhe funksionale e renditjes së llogarive.
 • Një platformë tregtare që është e dizajnuar mirë dhe përmban veçori të fundit
 • Tërheqje të shpejta, të lehta dhe të besueshme
 • Përqendrohuni në tregjet me rritje të shpejtë të Brazilit dhe Indisë.

Disavantazhet e tregtimit Binomo:

Binomo është një shërbim i shkëlqyer, por ka të metat e veta. Këto janë vetëm disa nga disavantazhet:

 • Tregjet dhe asetet janë të pakta.
 • Nuk ka asnjë organ rregullator.
 • Nuk ka softuer desktop; ka vetëm shfletues dhe aplikacione.
 • Nuk ka sinjale, njohuri ose opsione të tregtimit social.

Mbështetja e klientit Binomo

Binomo ofron mbështetje profesionale dhe të përkushtuar ndaj klientit përmes emailit dhe bisedës. Kjo është për ta bërë më të lehtë për tregtarët. Ju mund të hyni në mbështetjen e bisedës live përmes faqes së internetit të platformës tregtare, e cila mbështet shumë gjuhë. Nëse keni nevojë për ndihmë të menjëhershme, mund të përdoret.
Mund t’i dërgoni me email shqetësimet tuaja në support@binomo.com. Ekipi do të përgjigjet brenda 24 orëve.

Ndërsa ne duam t’i ndihmojmë lexuesit tanë në çdo mënyrë të mundshme, ndonjëherë është më e lehtë të flisni drejtpërdrejt me faqen tuaj të investimit sesa të dërgoni email. Binomo mund t’ju ndihmojë me çdo pyetje në lidhje me tregtinë ose çështje të tjera.

 • Email Binomo: support@binomo.com
 • Adresa, Dolphin Corporation Kati i Parë, First St. Vincent Bank Ltd Building James Street, Kingstown St. Vincent and the Grenadines.

Këshilla për tregtimin Binomo

Këto këshilla do t’ju lejojnë të tregtoni pa probleme me Binomo.

 1. Madhësia e tregtisë: Ju mund të tregtoni vetëm midis 2% deri në 5% të llogarisë suaj totale në një tregti dhe keni lirinë për të bërë zgjedhje të shkëlqyera.
 2. Merrni të gjithë informacionin që ju nevojitet për tregjet e zgjedhura. Pasi të keni një kuptim të fortë të aktivit, do të jeni në gjendje të tregtoni plotësisht.
 3. Tregtoni vetëm para që mund të përballoni: Nëse tregtoni në sasi të mëdha, nuk do të jeni në gjendje të merrni vendime të informuara.
 4. Për të praktikuar, përmirësuar dhe testuar teknikat, mund të përdorni llogarinë demo së bashku me llogarinë tuaj reale.
 5. Mos i ndiqni humbjet ose mos bëni tregti të rastësishme. Mbani gjurmët e transaksioneve tuaja.

Regjistrohuni në Binomo për të filluar tregtimin

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të mirat dhe të këqijat e Binomo

Binomo Pro

Qasja është e lehtë

Binomo lejon çdo tregtar, pavarësisht nëse është me përvojë apo fillestar, të hapë një llogari tregtare me një depozitë minimale prej $10. Për vërtetimin e llogarisë suaj, platforma kërkon vetëm informacione bazë. Nuk kërkon deklarata bankare ose dokumente financiare.

Llogaria demonstruese

Llogaritë demo janë një simulim i platformës reale të tregtimit. Kjo u lejon tregtarëve të rinj të njihen me dinamikën dhe teknikat e tregtimit. Tregtarët me përvojë mund të përdorin gjithashtu IT për t’u njohur me ndërfaqen.
Investimi minimal
Binomo lejon tregtarët të fillojnë tregtimin me një investim minimal prej 10 dollarësh. Qëllimi i tij është të fitojë besimin e përdoruesve të tij, në mënyrë që ata të mund të investojnë lehtësisht pa rrezikun e humbjes ose rrezikimit të parave të tyre. Mënyra të shumta pagese
BInomo ofron një shumëllojshmëri opsionesh pagese, në mënyrë që përdoruesit të mund të zgjedhin atë që është më e përshtatshme për ta. Binomo pranon Visa, MasterCard dhe Wire Transfer. Jeton dhe Neteller janë gjithashtu të mbështetur.

Paguani shpejt

Platforma e tregtimit nuk ka ndonjë rregull që duhet ndjekur për të çliruar fitimet e tregtarëve. Mbajtësit e llogarive standarde kanë 3 ditë pune për të marrë pagesën e tyre. Mbajtësve të llogarisë VIP u duhen vetëm 4 orë.

Turne

Kjo veçori unike e bën Binomo një ndërmjetës shumë konkurrues. Çdo mbajtës i llogarisë merr një turne $300-$600. Platforma gjithashtu organizon turne me pagesë me fonde nga 1,500 deri në 75,000 dollarë.

Marzhet maksimale të fitimit

Binomo lejon tregtarët të bëjnë një fitim maksimal deri në 90%. Përqindja e fitimit të fituar nga çdo llogari tregtare është e ndryshme. Mbajtësit e llogarive standarde mund të bëjnë deri në 84%, ndërsa mbajtësit e llogarive Gold mund të bëjnë 86%, dhe mbajtësit e llogarive VIP mund të fitojnë deri në 90%.

Ne jemi në dispozicion për të ndihmuar klientët sa herë që ata kanë nevojë për ne.

Ekipi profesional i shërbimit ndaj klientit të Binomo është i disponueshëm për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja dhe për të zgjidhur problemet tuaja. Ata ofrojnë mbështetje 24/7 të klientit përmes emailit dhe bisedës live.

Aplikacion celular

Mund të përdorni ndërfaqen e tregtimit nga kompjuterët dhe laptopët tuaj, por Binomo ofron gjithashtu një aplikacion celular që mund të shkarkohet dhe përdoret në Android dhe iPhone.

Binomo Cons

Asetet e kufizuara

Binomo ka 45 lloje aktivesh, që është më pak se ndërmjetësit e tjerë. Zakonisht mund të gjeni më shumë se 100 lloje të ndryshme asetesh.

Në shumë rajone, nuk ka disponueshmëri

Binomo nuk është i aksesueshëm për tregtarët amerikanë dhe evropianë.

Nuk ka Version Desktop

Nuk është e mundur të hyni në versionin e desktopit në laptopë ose PC. Aplikacionet celulare dhe shfletuesit e internetit janë të disponueshëm për tregtim si në laptop ashtu edhe në desktop.

Konkluzioni i Rishikimit Binomo

Binomo duket të jetë një opsion i shkëlqyeshëm si për tregtarët fillestarë ashtu edhe për ata me përvojë që kërkojnë të shumëfishojnë shpejt paratë e tyre. Binomo ka opsione të shumta investimi dhe opsione tregtimi. Protokollet SSL mbrojnë ndërfaqen nga vjedhjet dhe vjedhjet.

Llogaritë tregtare u lejojnë tregtarëve të rinj të fitojnë përvojë dhe njohuri në tregti. Ata mund të kalojnë kohë në një ndërfaqe që është e ngjashme me atë reale. Për të tregtuar, tregtarët përdorin 1000 dollarë para dixhitale.
Është e lehtë të filloni tregtimin me një minimum prej 10 dollarë. Ekzistojnë tre llogari tregtare në platformë, secila me marzhe fitimi dhe aktive të ndryshme. Tregtarët mund të zgjedhin atë që i përshtatet më mirë nevojave dhe preferencave të tyre.

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

* Paralajmërim! Klienti duhet të vlerësojë gjendjen e tij financiare përpara se të mund të tregtojë në platformë. Ata gjithashtu duhet të jenë të njohur me termat dhe kushtet e marrëveshjes për ofrimin e shërbimeve.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!