Rishikimi Pocket option

Pocket Option u themelua në vitin 2017 dhe shpejt bëri emër në tregun e opsioneve binare. Ndërsa agjentët e opsioneve binare në internet shpesh kritikohen, Pocket Option është një nga platformat më të besuara për tregtimin e opsioneve binare. Është e lehtë të hapësh një llogari. Kjo platformë është gjithashtu e përshtatshme për tregtarët me përvojë dhe fillestarë. Pocket Option ofron mundësi tregtimi për mijëra njerëz anembanë globit, me mbi 100 instrumente tregtare që janë të përballueshme dhe shumë opsione pagese për tregtarët në mbarë botën.

Contents

Vështrim i shpejtë i Pocket option

💻 Platforma tregtare Platforma e pronarit Pocket Option, MT5
📊 Llojet e llogarive: Demo, Fillestar, Fillestar, Me përvojë, Master, Pro, Guru
💰 Monedha për llogari: USD
💵 Depozitë/Tërheqje Visa Debit, karta MasterCard, Airtel, M-Pesa, ePayments, Qiwi Wallet, Binance Pay, transferta bankare, MTC, MTN, VodaFone, Tigo, MoMo Pay, kriptovaluta dhe shumë të tjera…
🚀 Depozita minimale: 5 USD
📈️ Porosia minimale Investimi minimal: 1 USD
🔧 Instrumente: Çiftet e monedhës Forex, mallrat, kriptovalutat, OTC (valuta, mallra, aksione)
📱Tregtia me celular: po
➕ Programi i Filialit: po
⭐ Karakteristikat e tregtisë Tregti Sociale
☪️ Llogari islame po
🎁 Bonuset dhe konkurset: po

(Vërejtje për rrezikun: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Përmbledhje

Pocket Option ka shumë veçori të shkëlqyera që janë në dispozicion për tregtarët profesionistë dhe tregtarët që sapo fillojnë tregtimin në internet. Platforma e tregtimit është e thjeshtë për t’u përdorur dhe ofron një përvojë të shkëlqyer të përdoruesit. Është i disponueshëm në mbi 95 vende dhe rajone, duke u ofruar klientëve shërbime të rregulluara. Pocket Option aktualisht ka më shumë se 20,000 përdorues aktivë në ditë dhe një qarkullim ditor që tejkalon 5.00 milionë dollarë. Ky rishikim do t’ju tregojë veçoritë e platformës. Ai gjithashtu përfshin informacion në lidhje me aktivet dhe mënyrën e hapjes së llogarive tregtare.

Pocket Option është një ndërmjetës tregtar Forex dhe CFD që është i mirënjohur për tregtimin e opsioneve binare. Ju mund të keni dy platforma tregtare dhe një madhësi për llogaritë tuaja në pritje.

Tregtar Forex, ky ndërmjetës Forex hyri në tregun e opsioneve binare në vitin 2017. Ai ka bërë emër mes ndërmjetësve dhe tregtarëve. Gembell Limited, me seli në Ishujt Marshall, menaxhon dhe operon sitin. Pocket Option ofron mbi 100 instrumente tregtimi, duke përfshirë aksione, monedha dhe çifte monedhash. Një platformë tregtare e bazuar në ueb është zhvilluar nga Binary Broker.

Rregullore

Rregullorja FMRRC me opsione xhepi

Pocket Option rregullohet dhe mbikëqyret nga Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar. Politika e njohjes së klientit tuaj zbatohet nga ky ndërmjetës Forex. Ata gjithashtu i përmbahen politikës kundër pastrimit të parave.

(Vërejtje për rrezikun: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Komisionet dhe tarifat

Për të përcaktuar nëse Pocket Option po paguante komisione, analistët shikuan kushtet e tregtimit. Nuk ka tarifa të fshehura për tregtimin. Pocket Option ju lejon të ringarkoni falas llogarinë tuaj tregtare.

Perfect Money është banka e vetme që do të ngarkojë një tarifë për tërheqjet e fondeve. Kjo tarifë është 0.5%. Të gjitha tërheqjet e bëra duke përdorur metoda të tjera pagese elektronike dhe karta krediti janë pa pagesë. Pocket Option krijon automatikisht llogari pa ndërrim për të gjithë klientët pa kërkuar ndonjë ndryshim konfigurimi ose kontakt me mbështetjen.

Llogaria demo e opsionit xhepi

Nëse nuk dini si të përdorni një llogari të vërtetë Pocket Option, llogaria demo nga Pocket Option është e mrekullueshme. Ju as nuk duhet të regjistroheni me ta për ta përdorur atë. Klikoni butonin “Llogaria Demo” në faqen e internetit “Pocket Option” për të marrë 10,000 dollarë për të tregtuar. Përpara se të investoni në para të vërteta, është gjithmonë një ide e mirë të provoni fillimisht demonstrimin.

Do të keni përvojë të mjaftueshme me demonstrimin për të vendosur nëse dëshironi të vazhdoni. Do të zbuloni shpejt nëse po merrni vendimet e duhura bazuar në llogarinë tuaj Pocket Option.

A është e mundur që llogaria demo të fitojë fitime shtesë?

Mund të përdorni demonstrimin për t’u njohur me platformën dhe për të praktikuar tregtimin me asete të ndryshme. Fondet në nuk janë para reale. Ato mund të rriten nga tregtitë fitimprurëse, por nuk mund të tërhiqen. Kur të jeni gati të tregtoni me para të vërteta, mund të kaloni në një llogari të vërtetë tregtare.

Asetet

Pocket Option ka një përzgjedhje të madhe të aseteve me më shumë se 130 opsione. Këto asete mund të ndahen në pesë kategori:

  • Forex
  • Kriptovaluta
  • Indekset
  • Stoqet
  • Mallrat

Orari i tregtimit të faqes së internetit tregon të gjitha aktivet që tregtohen dhe përqindjen e çdo aktivi që paguhet.

Depozitat dhe tërheqjet

UI i Pocket Option e bën të lehtë depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Pocket Option ju lejon të rimbushni llogarinë tuaj duke përdorur mënyra të shumta pagese.

Cila është depozita minimale për Pocket Option?

Pocket Option kërkon një depozitë minimale prej $50 për të hapur një llogari reale. Standardi i industrisë për depozitat minimale fillestare është 50 dollarë. Pocket Option lejon tregtim deri në $1.

Pocket Option ofron një sërë opsionesh depozitimi dhe tërheqjesh, duke përfshirë kartat e kreditit, kartat e debitit, Perfect Money, Advcash dhe kartat e kreditit.

Një tregtar mund të depozitojë gjithashtu duke përdorur një shumëllojshmëri kriptomonedhash si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum, Bitcoin Cash ose Ripple, ZCash, Dai Tether, monedhë USD.

Pavarësisht se çfarë metode zgjidhni, nuk duhet të jetë problem depozitimi dhe tërheqja e parave. Ju nuk keni nevojë të tërhiqni $50 ose $10 për një transaksion të suksesshëm. Ata nuk ngarkojnë asnjë tarifë ose komision për këto transaksione, ndryshe nga ndërmjetësit e tjerë të opsioneve binare. Konvertimi i monedhës është i rëndësishëm. Ka shumë banka që ngarkojnë tarifa për konvertimin e monedhës. Ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për çdo tarifë tjetër që mund të zbatohet përtej opsionit të xhepit.

(Vërejtje për rrezikun: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtim celular

Pocket Option ju jep shumë opsione kur bëhet fjalë për tregtimin. Pocket Options është një platformë e bazuar në ueb, por ato gjithashtu ofrojnë tregti në celular. Mund të shkarkoni aplikacionin celular për iOS ose Android për të vazhduar me lajmet e tregut. Pocket Options ka një aplikacion MetaTrader 4 dhe 5 (MT4) për iOS dhe Android.

Aplikacioni celular Pocket Option ka të gjitha veçoritë e platformës së faqes së internetit Pocket Option. Kjo për shkak se ndërfaqja e platformës tregtare është shumë e thjeshtë dhe miqësore për celularin.

Aplikacioni është plotësisht falas, dhe është i lehtë për t’u nisur dhe instaluar. Nëse keni të instaluar iOS 11.0, aplikacioni iOS mund të përdoret në iPad ose iPod touch. Versioni Android 4.4 kërkohet nëse e përdorni.

Llojet e tregtisë

Pocket Option ofron vetëm një lloj tregtie. Megjithatë, është e lehtë për të marrë një pagesë të shpejtë. Pocket Option e bën tregtimin të thjeshtë me opsione të larta/të ulëta, lloji më themelor i tregtimit të opsioneve binare. Është e lehtë të vendosësh një kufi kohor dhe të parashikosh nëse çmimi i aktivit do të ndryshojë nga fillimi i orës.

Tregtarët e opsioneve binare që kërkojnë të bëjnë fitime të shpejta do ta pëlqejnë opsionin bullish/më të ulët. Ata ofrojnë një pagesë pothuajse të menjëhershme. Opsionet e larta/ariu janë një mënyrë e shkëlqyer për të praktikuar strategjinë tuaj nëse jeni i ri në opsionet binare. Kohëmatësi mund të vendoset në të paktën 60 sekonda. Nëse preferoni lojëra të zgjatura, mund ta caktoni kohën e skadimit deri në 4 orë.

Pagesat

Pocket Option është një lojtar i njohur i tregut të opsioneve binare për pagesat e tij të larta. Pagesa më e ulët e Pocket Option është 50%. Sidoqoftë, paga mesatare e tyre është shumë më e lartë. Zakonisht mund të presësh një pagesë prej 80% deri në 100% për parashikime të sakta të larta/të ulëta.

Faqja e internetit e Pocket Option thotë se ju mund të merrni pagesa deri në 218%. Kjo është krejtësisht e paprecedentë. Mund të fitoni deri në 200% edhe nga kompania më e besueshme e opsioneve binare.

Mos harroni se tregtimi i opsioneve binare me pagesa të larta/të ulëta është më i zakonshëm se opsionet e tjera si tregtimi me shkallë/çifte.

Nëse jeni i ri në Pocket Option, tregtitë me opsione të larta/të ulëta prej 60 sekondash mund të jenë shumë të dobishme. Ata gjithashtu mund të gjenerojnë fitime të konsiderueshme në minuta. Duhet të jeni të kujdesshëm kur tregtoni opsione bearish/bullish. Shumë tregti të dështuara mund të rezultojnë shpejt në humbje.

Promovimet dhe bonuset

Pocket Option ju jep një depozitë bonus prej 50% në investimin tuaj të parë, kur hapni një llogari. Bonusi 50% do të jetë më i lartë nëse bëni një investim fillestar më të madh.

Ju nuk mund të tërhiqni paratë tuaja të bonusit derisa të keni filluar tregtimin. Pocket Option do t’ju kërkojë të tregtoni fillimisht. Disa investitorë mund të besojnë se mund ta tërheqin bonusin me depozitën e tyre origjinale.

Karakteristika shtesë

Pocket Option ka shumë veçori të tjera që do të përmirësojnë përvojën tuaj. Mund të keni akses në shumë veçori, duke përfshirë turnetë, tregtimin social, treguesit, sinjalet dhe arritjet.

Tregti sociale

Kjo veçori është veçanërisht e dobishme për fillestarët, sepse u lejon tregtarëve të monitorojnë zakonet tregtare të investitorëve të tjerë dhe të përcaktojnë se cilat prej tyre prodhojnë rezultate pozitive. Për të marrë rezultatet më të mira, mund të mësoni se si të imitoni tregtitë e tregtarëve me përvojë.

Turne me opsione xhepi

Turnetë Pocket Option i lejojnë tregtarët të konkurrojnë kundër njëri-tjetrit dhe të fitojnë çmime. Edhe pse nuk është njësoj si tregtimi social, ai u ofron tregtarëve një mundësi për të konkurruar kundër njëri-tjetrit dhe për të fituar çmime. Pjesëmarrja në turne mund t’ju ndihmojë të fitoni çmime dhe arritje. Ju mund të fitoni deri në 50,000 dollarë me disa çmime

Arritjet

Kur fitoni arritje në turne, ato janë më shumë se thjesht një simbol i bukur për të treguar aftësitë tuaja tregtare. Arritjet mund të jenë po aq të vlefshme sa çmimi prej 50,000 dollarësh. Përfitimet tregtare janë gjithashtu të disponueshme. Fondet e tregtimit mund të fitohen, si dhe një bonus në përqindje pagese. Këto përfitime do t’ju lejojnë të përmirësoni aftësitë tuaja tregtare dhe të rrisni gjasat për të bërë një fitim.

Treguesit dhe sinjalet

Pocket Option shfaqet kur tregu po kthehet dhe kur çmimet rriten ose bien. Mund të qëndroni të përditësuar me sinjale, mjete vizatimi dhe tregues për t’ju ndihmuar të dini se kur mund të fitoni më shumë nga një tregti.

(Vërejtje për rrezikun: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është i ligjshëm Pocket Option?

Gembell Limited krijoi Pocket Option në 2017 si një platformë tregtare për opsionet binare. Pocket Option është një ndërmjetës i besueshëm i opsioneve binare që vlerëson privatësinë. IFMRRC e rregullon atë. Pocket Option gjithashtu i përmbahet politikës AML/Njihni Klientin Tuaj. Kjo mbron nga aktiviteti mashtrues që përfshin informacionin personal të klientit.

Gembell Limited është kompania pas Pocket Option. Numri zyrtar i regjistrimit të kompanisë për Pocket Option është 86967.

Mbështetja e klientit

Është e lehtë të kontaktosh shërbimin e klientit Pocket Option sepse të gjitha informacionet janë të disponueshme në internet. Informacionet e tyre të kontaktit, duke përfshirë adresën e tyre të emailit dhe numrin e telefonit, janë të disponueshme në faqen e internetit.

Mund t’i gjeni në faqet e mediave sociale si Facebook, Instagram dhe Twitter. Uebfaqja e tyre madje ofron një mundësi bisede live. Thjesht hapeni atë dhe filloni të bisedoni. Ju mund të plotësoni formularin e tyre të kontaktit nëse keni pyetje, por nuk keni kohë për të biseduar. Ata do të kthehen tek ju sa më shpejt të jetë e mundur.

Kontaktoni ata duke përdorur informacionin e mëposhtëm:

Dërgo email support@PockOption.com
Telefoni: 1 (800) 982-1251

konkluzioni

Agjentët e opsioneve binare duhet të kenë burimet e nevojshme për t’ju ofruar përvojën më të mirë tregtare. Pocket Option ka shumë veçori të shkëlqyera dhe veçori unike. Megjithatë, nuk është pa të metat e saj. Merrni kohë për të peshuar të gjitha opsionet dhe për të përcaktuar se cili opsion binar është më i miri për ju.

(Vërejtje për rrezikun: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!