Rishikimi IQ Option

Ky është rasti që ne të shqyrtojmë opinionet që kemi përpiluar në lidhje me ndërmjetësimin në internet IQ Option. Ne kemi kombinuar përvojat tona me ndërmjetësin me opinionet që kemi zbuluar në internet, të nxjerra nga komentet në blog dhe forume të specializuara ku pjesëmarrësit kanë bërë tregti me këtë kompani.

Ne ju rekomandojmë të rishikoni gjithashtu rishikimin tonë të thelluar: Rishikimet e IQ Option nëse nuk i njihni veçoritë e IQ Option.

PARALAJMËRIM: Ky material nuk është krijuar për përdorim në vendet e EEA. Opsionet binare nuk rekomandohen ose shiten te tregtarët me pakicë brenda EEA. Ju lutemi dilni nga kjo faqe nëse nuk jeni profesionist tregtar në një nga këto vende.

Contents

Pasqyrë e shpejtë e opsionit IQ

💻 Platforma Tregtare Opsioni IQ
🚀 Depozita minimale: 10 dollarë
📈️ Min. Tregti: $1
💱 Aktivet e tregtimit 100+, Forex, Aksione, Kripto, Mallra dhe ETF
📱 Aplikacioni celular: iOS, Android
💻 Desktop: Windows dhe MacOS
Nuk ofrohet në këto vende: Shtetet e Bashkuara, Japonia, Izraeli, Turqia, Belgjika, Federata Ruse, Australi, Kanada, Gjermani, Itali, Holandë, Rumani, Spanjë.
💰 Pagesa: 91% – Maksimumi 1,000,000 USD (në rastin e parashikimeve të sakta)
💵 Metodat e depozitimit Kartat e kreditit, kartat e debitit Maestro, Skrill WebMoney Cash U, Neteller dhe Moneybookers
🏧 Tërheqjet: Kartat e kreditit, kartat e debitit dhe kartat Maestro mund të zgjasin deri në 3 ditë pune (kartat e kreditit, kartat e debitit, Maestro ose Skrill, WebMoney Cash U, Neteller, Moneybookers, Maestro, Skrill dhe WebMoney).
☪️ Llogaria Islame po
👮‍♀️ Rregulluar nga: Nuk është i rregulluar
⭐ Vlerësimi ynë: 4.2

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Çfarë është IQ Option?

IQ Options u themelua në vitin 2013 si një ndërmjetës i opsioneve binare . Ajo është rritur për të ofruar një sërë shërbimesh financiare gjatë viteve. Sot, është një ndërmjetës që lejon investitorët të investojnë në Forex dhe kriptomonedha si Bitcoin dhe Ethereum.

Është një ndërmjetës financiar shumë i respektuar që ka vite përvojë në ofrimin e mbështetjes dhe shërbimeve për tregtarët nga shumë vende anembanë globit.

Ajo ka përjetuar një rritje të jashtëzakonshme që nga fillimi i saj, gjë që është një dëshmi e besimit që shumë klientë i kanë dhënë këtij ndërmjetësi. Aktualisht ka më shumë se 80 milion përdorues të regjistruar, me një mesatare prej mbi 1 milion operacione të hapura në ditë dhe një vëllim mujor pozicioni prej 290 milion USD

IQ Options dallohet nga një sërë gjërash. Ai ofron një sistem tregtar të fuqishëm, një llogari demo me bilanc prej 10,000 dollarësh dhe kërkesat minimale të depozitave dhe minimale të tregtisë janë më të arritshme (një depozitë minimale prej 10 dollarë për të hapur një llogari reale dhe një investim minimal prej 1 euro për operacion),… ).

Të gjitha llojet e opinioneve krijohen nga popullariteti i IQ Option, një ndërmjetës që ofron opsione tregtare. Shumë herë, këto opinione negative mund t’i atribuohen mungesës së njohurive të tregtarit, gabimeve të tij ose problemeve teknike ose të tjera.

Herë të tjera do të bëhen kritika të argumentuara dhe komente negative. Këto komente trajtojnë aspekte që ndërmjetësi duhet të përmirësojë.

Ne vendosëm të krijojmë këtë artikull opinion mbi IQ Option për të përcaktuar se çfarë niveli cilësie ka dhe për cilët tregtarë është pak a shumë i përshtatshëm. Rekomandohet më pak.

Së pari kemi gjetur shumë opinione për IQ Option. Këto janë raportuar në Trustpilot dhe janë hequr nga portali i tyre. Nëse opinionet negative kanë të paktën një bazë minimale, ky portal nuk do t’i fshijë ato.

Megjithatë, IQ Option mund të përmirësohet bazuar në disa faktorë, ashtu si çdo ndërmjetës tjetër në internet. Rishikimet e tjera i japin atij një vlerësim të përgjithshëm, i cili është 8.5 . Nuk arrin të jashtëzakonshme, por është afër.

Të gjithë faktorët e besueshmërisë dhe shërbimit për të cilët do të diskutojmë më në detaje më poshtë (bazuar në opinionet ekzistuese), Opsioni IQ ofron sa vijon:

 • Grafika interaktive që lejojnë analizën teknike të tregut.
 • Informacioni i tregut: Lajmet dhe tendencat
 • Kalendari ekonomik dhe rezultatet
 • Video tutoriale trajnimi.
 • Lloje të ndryshme porosish mund të lëshohen (tregu, limiti ose ndalimi i humbjes). ).
 • Lejon përdorimin e ndalesave pasuese
 • Mund të vendosni sinjalizime.
 • Tregtimi me një klikim.
 • Tregtoni në internet ose nga pajisja juaj celulare.

Le të shohim avantazhet dhe disavantazhet që ka IQ Option në pjesë.

Opinionet mbi platformën tregtare dhe opsionin IQ

Platforma e tregtimit, që IQ Option ofron për klientët e saj, është një nga faktorët më të vlefshëm. Ky mjet është ekskluziv për IQ Option.

Këta ndërmjetës, të cilët filluan si ndërmjetës të opsioneve binare, u ofronin klientëve një platformë tregtare të zhvilluar nga një kompani tjetër. Një shembull i kësaj ishte platforma SpotOption, e cila u ofrua nga mbi 250 ndërmjetës. Praktikisht nuk ka dallime midis ndërmjetësve, kështu që mund të jetë e vështirë të vendosni se cilin ndërmjetës të përdorni. IQ Options filloi në një rrugë tjetër. zhvilloi platformën e saj tregtare që është përshtatur për klientët e saj. Kjo ju jep fleksibilitet më të madh për të shtuar veçori të reja dhe për të ofruar veçori të tjera.

Kur vlerësoni ndërmjetësit në internet, platforma e tregtimit është elementi më i rëndësishëm. Platformat e mira të tregtimit në internet përcaktohen nga ndërfaqja, lehtësia e përdorimit dhe fuqia e tyre.

Platforma tregtare e IQ Option mund të përshkruhet me krenari si pasuria më e madhe e një ndërmjetësi. Ka një dizajn tërheqës dhe një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur. Ai gjithashtu ofron të gjithë funksionalitetin e nevojshëm për të krijuar një operacion efikas.

 • Platformë me shumë grafiku me grafikët e personalizueshëm
 • Një gamë e gjerë mjetesh analize (të avancuara)
 • Biseda dhe mbështetja teknike janë të disponueshme menjëherë.
 • Vizualizimi i analizave të tregut, lajmeve dhe informacioneve të tjera nga platforma.
 • Kjo lejon menaxhimin e rrezikut, depozitat e balancuara, tërheqjet dhe madje edhe menaxhimin e rrezikut.
 • Mundësia për të parë pozicionet e hapura dhe historinë e funksionimit.
 • Sinjalizimet e çmimeve.

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Platformë tregtare për kompjuterë desktop

Platforma IQ Option mund të shkarkohet në disa gjuhë duke përfshirë anglisht spanjisht , portugalisht dhe 11 gjuhë të tjera. Për të shkarkuar në çdo kompjuter , qoftë ai ose Mac me sistem operativ macOS ose PC Windows 7, 8, 8.1 ose 10.

Për ta ekzekutuar atë në një kompjuter , ju nevojiten të paktën 2 GB memorie, por rekomandohet 4 GB. Do t’ju duhet gjithashtu një kapacitet disk prej 130 MB dhe një kartë grafike OpenGL 2.0 – miqësore (për macOS) / Directx 9 (për Windows).

Kërkesat e sistemit

 • Sistemi operativ : Windows 7, 8, 8.1, 10
  macOS – OS X 10.10 Yosemite
 • RAM : 2 GB (rekomandohet 4 GB)
 • Karta video : OpenGL 2.0 (macOS) DirectX 9 (Windows)
 • Hapësira në hard disk : 130 Mb

Mund të operoni plotësisht në internet pa pasur nevojë të shkarkoni ose instaloni. Ju mund të hyni në platformë përmes internetit.

Ju gjithashtu keni mundësinë të tregtoni nga pajisja juaj celulare nga çdo vend, në çdo kohë. Kjo falë aplikacionit të tregtimit IQ Option i disponueshëm për telefonat inteligjentë ose tabletët.

Aplikacioni i tregtimit celular nga IQ Option

IQ Option ka platformën e vet për ofrimin e shërbimeve të aksesit në tregun financiar. ofron një aplikacion tregtimi për klientët e tij. është gjithashtu një ndërmjetës ekskluziv.

Disa tregje financiare janë të hapura nga e hëna në të premte dhe ato qëndrojnë të hapura gjatë gjithë ditës. Edhe tregjet e tjera financiare nuk mbyllen në fundjavë (tregu i kriptove). Aplikacionet e tregtimit celular, të njohura edhe si “tregtimi celular”, bëjnë të mundur menaxhimin e të gjitha operacioneve: Monitoroni tregjet financiare, monitoroni pozicionet e hapura dhe hapni dhe mbyllni pozicione të reja, të gjitha nga pajisja juaj celulare. Ju mund të hyni në llogarinë tuaj në çdo kohë dhe nga çdo vend.

Aplikacioni synon të sigurojë të gjithë funksionalitetin e platformës , por vetëm në një format që mund të përdoret në pajisjet mobile.

Është pothuajse e njëjta platformë si ajo ekzistuese për pajisjet kompjuterike, me përjashtim të llojit të terminalit të kërkuar. opinionet që shohim në internet janë pozitive, pasi është një nga platformat më të vlerësuara dhe më të vlerësuara.

Vetëm vlerësimi i përgjithshëm që ka marrë ky aplikacion në Google Play Store (4.0/5) është gjithçka që duhet të kemi parasysh. Për më tepër, ai ka vlerësime me pesë yje nga shumica e rishikimeve individuale.

Sa i përket komenteve, nuk ka shumë përdorues që gjejnë shqetësime të vogla. Ata shpesh vlerësojnë funksionalitetin dhe përfitimet e ofruara nga IQ Option .

Aplikacioni IQ Option mund të shkarkohet nga Apple App Store ose Google Play Store. Është në përputhje me sistemet operative Android dhe iOS . Është e nevojshme një hapësirë në hard disk prej të paktën 74 MB.

Kërkesat e sistemit të aplikacionit të opsionit IQ :

 • Sistemi operativ : iOS 12.1 ose më i ri;
  Android 5.1 ose më vonë
 • Hapësira në hard disk: 74 Mb

Këtu mund të shihni një udhëzues se si të shkarkoni dhe instaloni IQ Option x në pajisjen tuaj celulare.

Opinionet mbi shërbimin IQ Option

Në disa seksione, ne do të analizojmë detajet dhe opinionet rreth shërbimit të ndërmjetësit.

Tregtimi me instrumente financiare

IQ Option u ofron klientëve të saj akses në një sërë tregjesh financiare përmes CFD-ve ose Opsioneve (vetëm në Evropë, vetëm opsionet FX).

 • Monedhat Forex : Forex është një shkurtim për Exchange, i njohur gjithashtu si tregu i valutës ose tregu i këmbimit valutor. Për shkak të likuiditetit dhe thjeshtësisë relative të analizës, ai është tregu financiar më i popullarizuar për tregtarët afatshkurtër. tregtare. Me platformën IQ Option, është e mundur të tregtoni 33 monedha.
 • Stoqet: aksionet janë një nga format më fleksibël dhe më të njohura të tregtimit dhe investimit. Çdo aksion është një pjesë e kapitalit të shoqërisë. Ajo ka karakteristikat e veta, sektorin ku operon, ekipin e menaxhimit, strategjinë e biznesit dhe pjesën e tregut. Pritjet e fitimit, çmimi i tregut, pjesa e tregut dhe pjesa e tregut janë të gjithë faktorë. Nuk ka fund për strategjitë me aksionet e kompanive.
 • Lëndët e para të njohura edhe si “mallra”, janë produkte bazë që mund të standardizohen dhe tregtohen. Çdo produkt reagon ndaj kushteve të ofertës dhe kërkesës në varësi të situatës gjeopolitike ose gjeoekonomike. Metalet e çmuara janë një strehë e sigurt, ndërsa produktet energjetike me vaj në krye mund të shohin lëvizje dramatike. Çdo lëndë e parë është unike.
 • Kripto: Kriptovalutat janë një nga tregjet më emocionuese. Kushdo që mund të menaxhojë paqëndrueshmërinë e tyre do të gjejë shumë mundësi në kriptovalutat. Kriptovalutat janë një lloj i ri aktivi financiar që ka një çmim këmbimi në treg. Ky treg është i hapur shtatë ditë në javë, 24 orë në vit. IQ Option aktualisht ofron 12 kriptovaluta kryesore.
 • Opsionet: Opsioni IQ u krijua si një ndërmjetës i opsioneve binare. Ky lloj instrumenti financiar është ende i disponueshëm në disa vende. Opsionet binare mund të tregtohen në platformën IQ Option në Amerikën Latine, Azi dhe vende të tjera ku tregtimi i opsioneve binare është i ligjshëm dhe i lejuar.
 • Fondet: Një ETF (Fondi i Tregtuar në Shkëmbim) është një fond investimi që ka aksionet e tij të listuara në një bursë. Një portofol i tërë mund të blihet sikur të ishin aksione të kompanisë. Këto ETF lejojnë më shumë diversifikim dhe fleksibilitet në funksionimin e fondeve të investimeve. IQ Option aktualisht ka 23 ETF.

Llogaritë Tregtare

Më pas, ne do të shohim se cilat llogari tregtare ofrohen nga ndërmjetësi IQ Option.

Llogari tregtare e drejtpërdrejtë me IQ Option

Kjo llogari është krijuar për të lejuar klientët me pakicë të aksesojnë tregjet financiare të diskutuara në seksionin e mëparshëm. Llogaria tregtare e IQ Options ofron kushte tregtare që janë në përputhje me politikat tregtare të ndërmjetësit.

leva (ose shumëzuesi siç e quajnë ndërmjetësit) ndryshon në varësi të instrumentit financiar që tregtoni. Për shembull, në tregjet Forex, leva maksimale është 1:1000 për çiftet e monedhave, 1:5 për kriptovalutat, 1:50 për mallrat dhe 1:20 për aksionet.

Kushtet e komisionit janë të krahasueshme me ato që gjenden në ndërmjetës të ngjashëm me IQ Option.

Llogaria demo e IQ Option

Llogaritë demo janë simulatorë tregtimi në të cilët mund të praktikoni përdorimin e parave fiktive, pa marrë ndonjë rrezik.

Të gjitha kushtet e funksionimit, analizat dhe funksionimi i platformës janë të njëjta. I vetmi ndryshim midis llogarisë demo të IQ Options dhe llogarisë reale është se kapitali për të investuar është virtual dhe jo real . Fitimet nuk janë reale, por humbjet nuk janë të vërteta.

Ky mjet përdoret për të testuar strategjitë dhe për të rishikuar kushtet e ndërmjetësit. Është shumë e dobishme të përfundoni trajnimin dhe të fitoni përvojë me investime financiare afatshkurtra.

Ky opinion tregon se llogaria demo përdor të njëjtën platformë, të njëjtat kushte dhe të njëjtin lloj porosish. Sipas përdoruesit, ai ka qenë një mjet i shkëlqyeshëm.

Çdo tregtar mund të përdorë një llogari demo. Fillestarët rregullohen mirë përpara se të kalojnë në tregtinë reale. Tregtarët më me përvojë vazhdojnë të testojnë strategji të reja dhe t’i përsosin ato në këtë lloj simulatori.

Ky koment nga forumi x-Trader tregon se një tregtar po bën fitim të qëndrueshëm në llogarinë demo përpara se të vendosë të kalojë në llogarinë reale. Mund të shpjegohet se ai ka përfunduar praktikën e tij dhe ka zhvilluar dhe përsosur strategjinë e tij tregtare.

Një llogari demo me opsionin IQ është në dispozicion pa pagesë dhe për një periudhë të pakufizuar. Ai gjithashtu vjen me një bilanc të rimbushshëm 10,000 dollarë. Është e lehtë për t’u hapur dhe i gjithë procesi mund të bëhet online nga faqja e internetit IQ Option. Ata nuk kërkojnë asnjë informacion personal.

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Kërkesat për qasje

Tregtimi me IQ Option është i lehtë dhe i mundshëm. Kjo llogari mund të hapet nga kushdo që është në moshë madhore dhe ka aftësinë për të kontraktuar . Për të hapur një llogari, ju nevojitet vetëm aksesi në internet dhe një terminal (kompjuter ose pajisje celulare). Si hapja ashtu edhe funksionimi i marketeve mund të bëhet tërësisht online.

Për të tregtuar në realitet, gjithçka që ju nevojitet është një kapital i vogël. Opsioni IQ ju lejon të hapni një llogari tregtare me një depozitë minimale prej $10.

Shërbimi ndaj klientit

Ky është një aspekt thelbësor i punës me çdo ndërmjetës në internet.

Ka shumë mënyra që një tregtar mund të kontaktojë IQ Option nëse ka nevojë për ndihmë të çdo lloji (çështje teknike, dyshime, etj.). Disa opinione nxjerrin në pah funksionalitetin e mirë të platformës, pavarësisht se shërbimi ndaj klientit mund të mos jetë tipari më i vlerësuar i kompanisë.

IQ Option është një ndërmjetës ndërkombëtar që ofron shërbim ndaj klientit në shumë gjuhë, përfshirë spanjishten

Ka shumë kanale të tjera për të kontaktuar, duke përfshirë një numër telefoni. IQ Option ofron një bisedë në internet dhe kontakt me email.

Sipas ndërmjetësit, mbështetja e bisedës live zgjat mesatarisht 30 sekonda. Mbështetja telefonike është e disponueshme 24 orë në javë, 7 ditë në javë. Ky shërbim është pjesë e politikës së cilësisë së IQ Option, e cila synon të konsolidohet si një nga platformat tregtare më të besueshme.

Shërbime mbështetëse dhe trajnime për tregtarët

Do të gjeni gjithashtu të gjitha shërbimet që do të prisnit nga një ndërmjetës në internet, siç janë lajmet dhe informacionet e platformës dhe tregut. IQ Option ofron një seri mësimesh video rreth tregtimit dhe menaxhimit të platformës në faqen e saj të internetit.

Këto video mund të ndahen në seksione të ndryshme:

 • Pyetjet e bëra më shpesh (thelbësore)
 • Tregtimi CFD
 • Lajmet e tregut.
 • Analiza themelore.
 • Analiza teknike
 • Tregtimi me produkte të leveraged: Bazat
 • etj.

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Opinionet mbi besueshmërinë e IQ Option

Pas analizimit të elementeve që lidhen me shërbimin, kushtet dhe avantazhet e ndërmjetësit, është koha të pyesim nëse IQ Option është një ndërmjetës i besueshëm.

Të dhëna për kompaninë

IQ Option është një titull tregtar. Pas tij është IQOption LLC, një kompani e shërbimeve financiare.

Selia e saj është e vendosur në Kingstown, Saint Vincent & Grenadines, në ndërtesën Hinds.

IQOption LLC është regjistruar me numrin 905 LLC 2021.

Përvoja e gjerë e brokerimit në internet të kompanisë, e cila shtrihet nga viti 2013 deri më sot, është një nga treguesit më të rëndësishëm të besueshmërisë së saj.

Është i besuar nga miliona klientë në mbarë globin: Ndërmjetësi ka më shumë se 48,000,000 përdorues të regjistruar në 2020.

Politika për tërheqje dhe depozitim

Tërheqjet e parave dhe depozitat janë dy elementë të tjerë që duhen marrë parasysh kur vlerësohet siguria e një ndërmjetësi. Këto operacione me para në dorë janë pjesë përbërëse e biznesit të tregtarit.

IQ Option ofron disa opsione pagese si pjesë e politikave të saj të cilësisë. Kjo i lejon tregtarit të zgjedhë atë që i përshtatet më shumë nevojave dhe interesave të tyre.

 • Kartë krediti ose debiti.
 • Transferta me tel.
 • PayPal.
 • Neteller.
 • Skrill.
 • Advcash
 • Webmoney.

Klienti mund të kërkojë çdo shumë në llogarinë e tij tregtare. IQ Options përpunon kërkesën tuaj brenda një dite. Mënyra e përdorur e pagesës do të përcaktojë se sa kohë duhet që paratë të arrijnë te ju. Disa mënyra pagese janë më të shpejta se të tjerat.

IQ Option nuk ngarkon komision për depozitimin e fondeve. * Ju lutemi vini re se tarifat e konvertimit të monedhës mund të aplikohen në raste të caktuara. Çdo komision i paguar në këtë drejtim paguhet me metodën e zgjedhur të pagesës dhe nuk i paguhet ndërmjetësit.

Ju mund të tërheqni fonde falas çdo muaj. Komisioni fillon me 2% të shumës së tërheqjes, me një minimum prej $1 dhe një maksimum $30.

Çështja e tërheqjeve dhe depozitave shpesh kritikohet nga ndërmjetësit që janë të rregulluar. Kjo për shkak se ndërmjetësi duhet të verifikojë llogarinë dhe të dërgojë dokumentacionin,…. Mund të ketë edhe vonesa nëse diçka nuk shkon.

Shumica e rishikimeve të tërheqjeve të parave të IQ Option ne kemi gjetur se theksojnë thjeshtësinë dhe shpejtësinë e transaksioneve.

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

konkluzione

Ne kemi krahasuar të gjitha informacionet në lidhje me funksionimin dhe shërbimet e IQ Option me opinionet në rrjet për këtë ndërmjetës.

Ne mendojmë se ndërmjetësi i IQ Options ka një opinion të përgjithshëm që është në përputhje me shumicën e opinioneve të përdoruesve. Ne jemi shumë të impresionuar me platformën tuaj tregtare.

Ne kemi parë që IQ Option ka qenë një ndërmjetës i njohur për shumë vite. Këto karakteristika kanë rezultuar në rritje të fortë që nga themelimi i saj, si për klientët ashtu edhe për numrin e operacioneve të kryera muaj pas muaji.

Përfitimet e IQ Option do të përmblidhen si më poshtë:

 • Platforma e tregtimit ju lejon të përdorni çdo pajisje, duke përfshirë telefonat celularë dhe kompjuterët. Ky mjet vlerësohet shumë.
 • Ai ofron mbështetje për tregtarët, duke përfshirë mësime video dhe një llogari demo falas, të pakufizuar.
 • Tërheqjet e parave mund të përpunohen shpejt
 • Mund t’i kontaktoni përmes shumë kanaleve të tjera. Ju gjithashtu mund të përdorni një orar të plotë të shërbimit telefonik.

IQ Option, nga ana tjetër, ka disa pika që mund të përmirësojnë :

 • Ka më pak instrumente financiare sesa ndërmjetësit e tjerë CFD.
 • Vetëm ju mund të keni platformën tuaj tregtare.
 • Nuk mbështet scalping dhe mbrojtje.
 • Disa përdorues nuk e kuptojnë se Paypal lejon tërheqje dhe depozitime.

Platforma e IQ Option është e përkryer për fillestarët. Sidoqoftë, nuk rekomandohet për tregtarët e avancuar për shkak të kufizimeve të tij.

Llogaria demo e IQ Option $10,000 është një tipar i fortë i këtij ndërmjetësi. Ne gjithashtu marrim parasysh kërkesat minimale të përballueshme të depozitave (10 dollarë) dhe shumën minimale për të investuar për tregtim (vetëm 1 EUR).

Kjo përfundon opinionin tonë rreth IQ Option. Shpresojmë ta keni gjetur të dobishëm. Ju mund të lini çdo koment, mendim, përvojë ose dyshim më poshtë. Ne jemi të lumtur t’ju ndihmojmë. Ne ju inkurajojmë të ndani artikullin në mediat tuaja sociale në mënyrë që anëtarët e tjerë të komunitetit tregtar të kenë akses. Ne jemi mirënjohës.

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

PARALAJMËRIM RREZIK: KAPITALI JUAJ MUND TË JETË NË RREZIK. Produktet financiare të ofruara nga kompania mund të përbëjnë një rrezik për paratë tuaja dhe mund t’ju bëjnë të humbni të gjithë ose një pjesë të kapitalit tuaj. Ju lutemi mos investoni para që nuk mund të përballoni t’i humbni.

PARALAJMËRIM: Ky material nuk është i destinuar për përdoruesit në vendet e EEA (Zonës Ekonomike Evropiane). Opsionet binare nuk promovohen ose shiten te tregtarët me pakicë në vendet e EEA. Nëse jeni nga një prej këtyre vendeve dhe nuk jeni klient profesionist, ju lutemi dilni nga kjo faqe.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!