Rishikimi Binarium

Binarium është një ndërmjetës global i opsioneve binare që ofron tregje të shumta financiare, lloje llogarish dhe monedha bazë. Nuk rregullohet nga asnjë autoritet rregullues. Binarium është një ndërmjetës i njohur që është i specializuar në tregtimin e opsioneve binare. Ata përdorin platformën e tyre të pronarit për të lehtësuar këto tregti. Në rishikimin tonë të vitit 2023, ne do të analizojmë kërkesat minimale të depozitave të ndërmjetësit, nivelet e pagesave, opsionet e grafikut, forumin e komunitetit dhe veçoritë e sigurisë për të përmendur disa.

Contents

Pasqyrë e shpejtë e binarium

💻 Platforma tregtare Binarium
📊 Llojet e llogarive: Demo, Start, Standard, Biznes, Premium, VIP
💰 Monedha për llogari: EUR, USD, RUB, UAH
💵 Depozitë/Tërheqje Qiwi, Neteller, Free-Kassa, Yandex Money, WebMoney, Transfertë bankare, karta krediti/debiti Visa, Mastercard dhe MIR, kriptomonedha
🚀 Depozita minimale: 5 USD
📈️ Porosia minimale 1 USD
🔧 Instrumentet: Monedhat Forex, kriptovalutat, indekset, mallrat
📱Tregtia me celular: po
➕ Programi i Filialit: po
⭐ Karakteristikat e tregtisë Shpërblim deri në 90%
🎁 Bonuset dhe konkurset: po

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Binarium?

Binarium ka qenë një emër i besuar në industrinë e tregtisë dhe shërbimeve financiare në internet për një dekadë tani. Ata janë të specializuar në tregtimin ndërkombëtar të opsioneve binare dhe janë të përkushtuar për të ofruar shërbime të jashtëzakonshme për klientët e tyre. Kjo platformë u krijua nga tregtarë me përvojë me qëllimin për të ofruar një përvojë të drejtpërdrejtë tregtare për njerëzit me sfond tregtimi zero. Përmes viteve të përvojës, kompania ka zhvilluar një kuptim të fortë të tregjeve, duke i lejuar ata të ofrojnë një përvojë të jashtëzakonshme tregtare.

Kompania e cila është e vendosur në Saint Vincent dhe Grenadines ka një zyrë dytësore të vendosur në Nikosia, Qipro. Është e rëndësishme të theksohet se ky ndërmjetës nuk është i rregulluar nga asnjë organ financiar. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se ky ndërmjetës dhe rishikim nuk ka asnjë lidhje me Binarium Corp.

Platforma Tregtare

Binarium ishte një nga ndërmjetësit e parë të opsioneve binare që u ofroi përdoruesve të tij një sërë mjetesh me të cilat të përfitonin nga çmimet e luhatshme të aktiveve financiare. Për të lehtësuar këtë, kompania ka zhvilluar platformën e saj tregtare. Faqja e terminalit dixhital është krijuar për të qenë e aksesueshme dhe e lehtë për t’u naviguar si për tregtarët me përvojë ashtu edhe për ata të rinj.

Për të hyrë në platformë, klientët me pakicë mund të përdorin shfletues të pajtueshëm në internet ose një API të bazuar në aplikacione. Pas regjistrimit, përdoruesit mund të shikojnë mësime që u tregojnë atyre se si të përdorin platformën. Fatkeqësisht, shkarkimi i këtyre udhëzimeve nuk është i disponueshëm për pajisjet PC. Një numër karakteristikash vijnë me këtë platformë të shkëlqyer tregtare, duke përfshirë: kuotat e çmimeve të drejtpërdrejta, kostoja e ulët e tregtimit prej vetëm 1 dollarë, aksesi në 12 tregues të ndryshëm së bashku me një shirit kërkimi për të gjetur lehtësisht instrumentet, aftësinë për të parë historinë tuaj të plotë tregtare në çdo kohë , dhe katër lloje grafiku – Kurbë, shkopi qiri, shirit dhe zona e kurbës, të cilat mund të përdoren për tregtime afatshkurtra (deri në 5 minuta) ose afatgjatë (deri në 3 muaj).

Platforma e Tregtisë Binarium

Asetet

Binarium u ofron klientëve të saj mundësinë për të investuar në tregje të ndryshme dhe për të tregtuar asete të ndryshme. Ekzistojnë 8 opsione aktivesh pa pagesë (OTC) që mund të tregtohen për një periudhë të caktuar kohe.

 • Një sërë mallrash si kafeja, ari, vaji, argjendi, sheqeri, gruri dhe platini tregtohen në mënyrë aktive në treg.
 • Investimet në tregjet globale mund të gjurmohen përmes indekseve të tilla si FTSE 100, DAX, Nasdaq dhe S&P 500.
 • Tregtarët Forex tani kanë një gamë të gjerë prej 20 çiftesh monedhash të ndryshme për të zgjedhur, duke përfshirë çifte kryesore dhe të vogla si EUR/GBP dhe GBP/USD.
 • Kriptovalutat janë asete dixhitale që përdoren për të bërë pagesa dhe për të ruajtur pasurinë. Tre çiftet më të zakonshme të monedhës që përfshijnë Bitcoin (BTC) janë Euro (EUR), Dollari Amerikan (USD) dhe Paundi Britanik (GBP).
 • Aksionet: tregtoni aksionet e disa prej kompanive kryesore në botë, duke përfshirë Amazon, Apple, Microsoft dhe IBM

Tarifat & Leva

Kur tregtoni opsione binare, nuk ka tarifa të lidhura me të. Në vend të kësaj, ju mund të humbni të gjithë aksionin e vendosur në kontratë nëse parashikimi nuk realizohet. Nëse je i suksesshëm në një bast, mund të presësh që të kthesh aksionin tënd plus kthime shtesë deri në 80%, e cila është e paracaktuar përpara se të bësh blerjen. Binarium nuk ofron shërbime të tregtimit të marzhit, kështu që ekziston një kufi maksimal i levës prej 1:1.

Aplikacionet celulare

Klientët e Binarium tani mund të hyjnë në platformën e tij tregtare globale në pajisjet e tyre celulare duke përdorur një aplikacion. Përdoruesit mund ta shkarkojnë këtë aplikacion në pajisjet e tyre iOS ose Android falas përmes dyqaneve të aplikacioneve përkatëse. Platformat celulare kanë të njëjtat veçori si homologët e tyre të desktopit, të tilla si një ndërfaqe intuitive e përdoruesit dhe lloje të ndryshme grafiku. Këto veçori moderne i lejojnë përdoruesit të qëndrojnë të informuar dhe të vazhdojnë me lehtësi me tendencat gjithnjë e në ndryshim të tregut. Me akses në një sërë mjetesh analitike, tregues teknikë dhe grafikë të personalizueshëm, nuk keni më nevojë të jeni të rrënjosur në një vend ndërsa merreni me tregjet financiare. Tani, mund të qëndroni të lidhur ndërsa jeni në lëvizje!

Platforma e Tregtisë Mobile Binarium

menyra pagese

Depozitat

Hapja e një llogarie tregtare të drejtpërdrejtë është e lehtë dhe e përballueshme për investitorët e rinj, pasi kërkesa minimale e depozitave për të aktivizuar një llogari është vetëm 5 dollarë ose ekuivalenti i saj. Kjo kërkesë e ulët e bën atë një opsion konkurrues në treg. Klientët janë të kufizuar në një depozitë të vetme transaksioni prej $10,000. Opsione të ndryshme financimi të llogarisë dhe monedha si USD, EUR, AUD dhe Hryvnia ukrainase pranohen nga ndërmjetësi. Binarium ofron shërbime depozitash falas dhe paguan për çdo tarifë të palës së tretë që mund të ndodhë gjatë transaksionit. Metodat e pranuara të financimit përfshijnë:

 • Kartat e kreditit/debitit- duke përfshirë Visa, Mastercard dhe MIR
 • Qivi
 • Neteller
 • WebMoney
 • Paratë Yandex
 • Free-Kassa
 • Transfertë bankare
 • Kriptovalutat – Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe Ripple

Në varësi të rajonit ku jetoni, disa metoda të depozitimit të fondeve mund të mos jenë të disponueshme. Të gjitha pagesat përpunohen menjëherë dhe do të shfaqen në llogarinë tuaj menjëherë.

Tërheqjet

Në përgjithësi, shuma më e ulët që mund të tërhiqni përmes një mënyre pagese është 5 dollarë ose ekuivalenti i saj. Ndërmjetësi juaj mund të rimbursojë gjithashtu tarifat e palëve të treta në lidhje me tërheqjen tuaj, në varësi të faktorëve të tillë si vëllimi juaj i tregtimit dhe shuma fillestare e depozitës. Si shembull, kompania nuk do të mbulojë tarifat tuaja të tërheqjes nëse shuma totale e tregtimeve nuk është dy herë më e madhe se depozitimi juaj fillestar. Llogaritë e verifikuara mund të përfitojnë nga koha e përpunimit të tërheqjes së përshpejtuar prej 1 ore.

Llogaria Demo

Binarium ofron një llogari tregtare demo falas, e cila mund të aksesohet përmes faqes së saj të internetit, me dollarë amerikanë si monedhë bazë. Llogaritë demo janë shumë të dobishme për tregtarët, veçanërisht ata të rinj në tregti. Ato ofrojnë një platformë ku mund të simuloni kushtet dhe tregjet e tregtimit në jetën reale, pa rrezikuar asnjë nga fondet tuaja aktuale. Këto llogari vijnë me fonde virtuale deri në 10,000 dollarë që mund të përdoren për praktikën tregtare dhe testimin e një strategjie. Për të fituar akses në një llogari demo, gjithçka që duhet bërë është të plotësoni një formular regjistrimi në internet. Klientët mund të kalojnë lehtësisht midis llogarive reale dhe demo nga vetë terminali i tregtimit.

Ofertat dhe promovimet

Binarium ofron disa promovime financiare për klientët e tij, duke përfshirë një bonus mirëseardhjeje për të ardhurit që bëjnë një depozitë fillestare, tregti pa rrezik dhe turne. Këto stimuj i lejojnë përdoruesit të përfitojnë nga investimet dhe tregtimi edhe më shumë se zakonisht. Asnjë bonus falas nuk u ofrua. Madhësia e bonusit varet nga madhësia e depozitës dhe statusi i llogarisë. Është e rëndësishme të theksohet se çdo para bonus që mund të merrni do të depozitohet në një llogari të veçantë, kështu që nuk përzihet me kapitalin e depozituar tashmë.

Pas shqyrtimit tonë, ne zbuluam se fondet e fituara përmes një bonusi ose turneu nuk mund të tërhiqen nëse nuk arrihet një shumë minimale tregtare. Për të pasur akses në bonusin e mirëseardhjes, klientët duhet të plotësojnë një shumë xhiro ekuivalente me 40 herë më shumë se shuma origjinale.

Tregti pa rrezik

Tregtimi në Binarium nuk do të ketë ndikim në bilancin e llogarisë tuaj pasi asnjë fond nuk zbritet prej tij, pavarësisht nga rezultati. Aplikoni kodin promocional për ta aktivizuar. Klientët mund të aktivizojnë një tregti pa rrezik sa herë që dëshirojnë, megjithatë çdo tërheqje e fondeve do ta anulojë tregtinë.

Turne

Binarium ofron dy lloje të turneve, njëri është falas dhe tjetri opsion me pagesë. Këto turne zhvillohen gjatë gjithë vitit dhe mund të aksesohen përmes menysë së faqes së internetit. Aty mund të gjeni konkurse aktuale, të kaluara dhe të ardhshme. Çdo javë, lojtarët kanë mundësinë të marrin pjesë në turne ku mund të konkurrojnë për një vazo çmimi prej 1,500 dollarësh. Këto turne janë plotësisht falas për t’u bashkuar. Për të marrë pjesë në turne me pagesë, krijoni një llogari në portal dhe paguani tarifën e hyrjes e cila zakonisht varion nga 5-15 dollarë. Këto turne zakonisht mbahen çdo muaj.

Rregullore & Licencim

Ndërmjetësi ka funksionuar për gati një dekadë, megjithatë, ato ende nuk janë rregulluar nga ndonjë autoritet financiar. Investimi në një ndërmjetës pa autorizimin e duhur financiar nga një organ rregullator mund të jetë i rrezikshëm. Ndërmjetësues të tillë mund të mos ofrojnë të njëjtën mbrojtje si ata me autorizimin e kërkuar, prandaj është e rëndësishme të veproni me kujdes. Binarium ofron një nivel të caktuar sigurie, duke përfshirë fondet e klientëve që mbahen të ndara nga fondet e tjera nga bankat e BE-së. Përpara se të hapni një llogari të drejtpërdrejtë me një ndërmjetës që nuk është i rregulluar nga ndonjë autoritet, duhet të siguroheni që të kuptoni nivelet e disponueshme të mbrojtjes së kapitalit. Bërja e kësaj mund t’ju ndihmojë të shmangni humbjet e panevojshme dhe të siguroheni që paratë tuaja të fituara me vështirësi të jenë të sigurta.

Karakteristika Shtesë

Rishikimi ynë i Binarium ishte i lumtur të ndeshej me mjete të ndryshme arsimore dhe analitike që janë krijuar për të përmirësuar përvojën tregtare të klientëve. Përveç veçorive të tjera, platforma ka një forum gjithëpërfshirës të komunitetit. Këtu mund të gjeni mësime, lajme në lidhje me ndërmjetësit, ndihmë me robotët e tregtimit, video në YouTube të ngulitura në postime dhe blogje, si dhe udhëzues strategjish. Forumi ka një dizajn të lehtë për t’u përdorur dhe ofron 18 gjuhë nga të cilat përdoruesit mund të zgjedhin. Përveç platformës kryesore të tregtimit, faqja e internetit e ndërmjetësit ofron gjithashtu një sërë burimesh arsimore për të ndihmuar tregtarët të fitojnë njohuri për tregjet. Këto përfshijnë një kalendar ekonomik që monitoron ngjarjet globale, një fjalor me terma kyç për të kuptuar më mirë zhargonin e tregut, një katalog asetesh dhe përmbledhje strategjish të disponueshme që mund të zbatohen në platformë.

Nëse jeni duke kërkuar për veçori premium, mund të bashkoheni në dhomën ekskluzive të tregtimit Binarium me një depozitë prej 500 dollarësh për një anëtarësim premium ose 5,000 dollarë për anëtarësimin VIP. Salla e tregtimit ofron një mundësi të shkëlqyer për klientët kryesorë të ndërmjetësit që të kenë qasje në këshillat dhe njohuritë e ekspertëve. Ai përfshin 30 sinjale në ditë, raporte dhe analiza të tregut, pamje të robotëve, trajnime dhe burime të tjera për t’ju ndihmuar të menaxhoni operacionet tregtare në mënyrë më efektive.

Salla e Tregtisë Binarium

Llojet e llogarisë

Binarium ofron tre lloje të ndryshme llogarish për klientët e tij: Standard, Premium dhe VIP. Secila prej këtyre llogarive ka grupin e vet të kushteve të tregtimit që mund të përshtaten sipas llojit të strategjisë që kërkoni të përdorni. Valuta të ndryshme bazë si USD, EUR, AUD, rubla ruse dhe hryvnia ukrainase janë në dispozicion, gjë që eliminon nevojën për konvertime të shtrenjta të monedhës. Binarium u ofron klientëve të tij mundësinë për të përdorur kriptomonedha si Bitcoin dhe Litecoin si monedhën bazë të llogarisë së tyre. Për t’u siguruar që po merrni një vendim të informuar, rekomandohet të përdorni llogarinë demo përpara se të hapni një llogari të drejtpërdrejtë. Karakteristikat e një platforme tregtare të drejtpërdrejtë përfshijnë:

Llojet e llogarive binarium Filloni llogarinë Llogari standarde Llogaria e biznesit Llogari premium Llogaria VIP
Shuma e depozitës 5 deri në 99,99 $ 100 deri në 499,99 $ 500 deri në 1 999,99 $ 2 000 deri në 4 999,99 $ 5000 dollarë
Aktivet e tregtimit 46 53 61 73 78
tregtimi * 0% 5% si bonus
10% si bonus
12.5% si bonus 15% fonde reale
Kufiri i tërheqjes, në ditë / në javë 50 $ / 100 $
200 $ / 500 $ 500 $ / 2 000 $ 1 500 $ / 4 000 $ 15 000 $ / 100 000 $
Kufiri për kërkesë tërheqjeje 25 dollarë 50 dollarë 100 $ 250 dollarë Pa kufi
Përpunimi i kërkesës për tërheqje Deri në 5 ditë pune Deri në 3 ditë pune Deri në 2 ditë pune Deri në 1 ditë pune
Deri në 1 ditë pune
Lloji i dhomës së tregtimit Dhoma tregtare Dhoma tregtare Dhoma tregtare
Biznesi
Dhoma tregtare
Biznesi
Dhoma tregtare
Biznes, VIP
Tregtime të hapura njëkohësisht 100 $ 250 dollarë 1000 $ 2500 dollarë Pa kufi

Hapja e një llogarie të drejtpërdrejtë Binarium është një proces i lehtë. Për të filluar, ju vetëm duhet të plotësoni formularin e regjistrimit në internet që ndodhet në këndin e sipërm djathtas të çdo faqeje interneti. Kur krijoni një llogari, mund t’ju kërkohet të jepni prova të vendbanimit për qëllime të verifikimit të identitetit si pjesë e rregulloreve Njohni-Klientin Tuaj (KYC). Kjo është e nevojshme për të përfunduar procesin e verifikimit të llogarisë. Llogaritë e verifikuara gëzojnë kohë më të shpejtë të tërheqjes në krahasim me ato që nuk janë.

Përfitimet

 • Llogari demo me fonde virtuale
 • Kërkesa të ulëta minimale të depozitave
 • Fondet e ndara të klientit
 • Karakteristikat e përmirësuara arsimore
 • Platforma e forumit të komunitetit
 • Disa monedha të llogarive fiat dhe kripto, përfshirë BTC dhe LTC

Të metat

 • I parregulluar
 • Informacion i kufizuar në faqen e internetit të ndërmjetësit
 • Instrumente tregtare të kufizuara
 • Nuk ka terminale tregtare të krijuara nga industria
 • Kushtet specifike të bonusit që duhen përmbushur përpara se të jeni në gjendje të tërheqni fonde

Orari i Tregtisë

Binarium funksionon gjatë orarit standard të zyrës si dhe 24 orë në ditë nga e hëna në të premte. Kohëzgjatja e tregtimit mund të ndryshojë në varësi të produktit financiar. Tregtimi i kriptomonedhave është i disponueshëm edhe gjatë fundjavave. Oraret e hapjes dhe mbylljes së bursave të ndryshme mund të gjenden në faqen e internetit të brokerit.

Mbështetja e Klientit

Binarium ofron një seksion gjithëpërfshirës FAQ, si dhe opsione të shumta të mbështetjes së klientit në nëntë gjuhë të ndryshme, si indonezisht, spanjisht dhe rusisht.:

Siguria dhe Siguria

Siç ka qenë në tregun financiar për një kohë të konsiderueshme, Binarium perceptohet si një platformë e hapur dhe e besueshme. Ky nivel i pranisë afatgjatë është dëshmi e besueshmërisë së tij. Platforma është e sigurt pa rreziqe të mëdha sigurie, por mbani në mend se ajo nuk rregullohet nga asnjë organ qeverisës. Ne i përmbahemi një politike rigoroze të privatësisë për të garantuar sigurinë e të dhënave tuaja & pagesat. Për më tepër, Binarium është i siguruar nga enkriptimi SSL dhe protokolli 3D i sigurt për mbrojtje optimale. Ende nuk është krijuar një kornizë e qartë për trajtimin e mbrojtjes së bilancit negativ.

Verdikti Binarium

Binarium ofron një mjedis të përshtatshëm tregtimi me një platformë miqësore për përdoruesit dhe një depozitë minimale të ulët. Ofron akses në asete dhe tregje të ndryshme, si dhe karakteristika të shumta që mund të fuqizojnë tregtarët ndërsa marrin vendime. Edukimi i jashtëm dhe forumet e komunitetit ofrojnë shumë informacione të dobishme, të tilla si mësime, këshilla tregtare, si dhe udhëzime se si të ekzekutohen strategji të caktuara. Tregoni kujdes kur keni të bëni me agjentë të parregulluar pasi paratë tuaja nuk mbrohen pa rregulloret e nevojshme financiare. Sidoqoftë, mbani në mend se disa ndërmjetës zgjedhin të qëndrojnë të parregulluar dhe të kenë masa të ndryshme mbrojtëse.

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!