Brokerët më të mirë të opsioneve binare – 9 platformat më të mira në 2024

Agjentët e opsioneve binare u ofrojnë tregtarëve një mënyrë të përballueshme për të fituar para në tregun e opsioneve binare. Mund të jetë e vështirë të gjesh platformën e duhur tregtare për ju kur ka kaq shumë ndërmjetës në dispozicion.

Për t’ju ndihmuar të zgjidhni platformën më të mirë tregtare, ne kemi shqyrtuar disa nga ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare. Çdo ndërmjetës binar shqyrtohet në disa faktorë, duke përfshirë depozitat minimale, pagesat dhe rregulloret. Ne gjithashtu shqyrtojmë shërbimin ndaj klientit dhe platformat e tregtimit.

Contents

Këta janë ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare për vitin 2024.

Ndërmjetësi Maks. Pagesa Min. Depozitë Bonus Vlerësimi Demoja falas Faqja zyrtare e internetit
Quotex logo Pagesa 98%. 10 $ Min. Depozitë 70% bonus Vlerësimi 5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
Pocket-Option logo Pagesa 92%. 50$ Min. Depozitë 50% bonus Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
IQCent logo Pagesa 95%. 20 $ Min. Depozitë Bonus deri në 200%. Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
IQ-Option logo Pagesa 95%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
Binarycent logo Pagesa 95%. 250$ Min. Depozitë Bonus deri në 200%. Vlerësimi 4.3/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
RaceOption logo Pagesa 95%. 250$ Min. Depozitë Bonus deri në 200%. Vlerësimi 4.3/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
Spectre AI logo Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.2/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
binary.com logo Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.1/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
Nadex logo Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin

9 ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare në 2023:

 1. Quotex : Brokeri më i mirë i përgjithshëm binar
 2. Pocket Option : Më e mira për tregtimin e MT5
 3. IQCent : Më e mira për tregtimin e kopjeve
 4. IQ Option : Aplikacioni më i mirë i opsioneve binare
 5. BinaryCent : Platforma më e mirë tregtare për fillestarët
 6. RaceOption : Bonuset më të mira të regjistrimit
 7. Spectre AI: Shkëmbimi më i mirë i Blockchain
 8. Binary.com : Më e mira për tregtimin e MT4
 9. Nadex : Ndërmjetësi i rregulluar për tregtarët amerikanë

1. Quotex: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në përgjithësi

 • Depozita minimale: 10 dollarë
 • Investimi minimal: $1
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet themelore 100+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Quotex është gjithashtu një markë tregtare e regjistruar në Maxbit LLC. Kjo kompani është e vendosur në Saint Vincent-Grenadine dhe është e rregulluar nga Qendra Ndërkombëtare Rregullatore e Tregjeve Financiare.

Quotex ofron disa produkte investimi, duke përfshirë 27 çifte monedhash dhe bursa kryesore si Index-15, FTSE 100, Dow Jones.

Quotex gjithashtu ka një sërë veçorish, duke përfshirë një bonus depozite 100% që lejon fillestarët të kopjojnë tregti nga llogaritë demo. Ju mund të zgjidhni nga një listë e tregtarëve të Quotex dhe t’i kopjoni ata duke përdorur funksionin e tregtarit të kopjeve. Tregtari i përzgjedhur do të pasohet nga një sinjal blerjeje, një sinjal shitjeje ose një sinjal bullish dhe bearish.

Kjo do t’ju lejojë të ndiqni tregtarët profesionistë dhe të fitoni kur tregtoni.

Ky aplikacion ofron 400+ mjete për të ndihmuar klientët të tregtojnë dhe të fitojnë para.

Ky aplikacion është gjithashtu i disponueshëm në një version celular. Quotex mund të arrihet përmes një smartphone ose pajisje tjetër celulare.

Një llogari demo është një tjetër burim që tregtarët mund të përdorin për t’i ndihmuar ata të mësojnë. Llogaritë demo ju lejojnë të tregtoni në Quotex pa pasur nevojë për para. Quotex zakonisht ofron para, por nuk mund të tërheqë fonde nga llogaria.

Kjo llogari demo mund të jetë shumë e dobishme për të mësuar metodat e tregtimit të përdorura nga Quotex. Mund të përdoret për të praktikuar tregtimin, në mënyrë që të ndiheni rehat me procesin dhe të hidhni hapat e parë. Llogaritë demo mund të përdoren gjithashtu për të testuar strategji të reja tregtare.

2. Pocket Option: Ky është opsioni më i mirë për tregtimin në platformat MT5

 • Depozita minimale: $50
 • Investimi minimal: $1
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet themelore 100+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Pocket Option është zgjedhja jonë kryesore për ndërmjetësin më të mirë të opsioneve binare në 2022. Ju mund të jeni të sigurt se kjo platformë rregullohet nga Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar, kështu që ju e dini që tregtitë tuaja do të jenë të sigurta dhe të ligjshme.

Pocket Option është i disponueshëm në shumë vende. Pocket Option është një platformë inovative tregtare që ofron depozita minimale të ulëta, mënyra të thjeshta pagese, pagesa të mëdha dhe një gamë të gjerë mjetesh të analizës teknike.

Pocket Option është përdorur nga më shumë se 10 milionë njerëz që nga fillimi i tij në 2017. Baza e tij e përdoruesve mbulon mbi 95 vende.

Pocket Option ju lejon të tregtoni më shumë se 100 aktive, duke përfshirë aksione, Forex dhe kriptomonedha, si dhe indekse, mallra dhe indekse. Ju mund të përdorni para virtuale për të krijuar një llogari demo dhe për t’u njohur me platformën e faqes. Ju mund të përdorni të gjitha veçoritë e faqes së internetit pa marrë ndonjë rrezik.

Pocket Option e bën të lehtë për ju tërheqjen e fondeve dhe depozitimin e tyre. Pocket Option ka një depozitë minimale prej $50 dhe një tërheqje maksimale prej $10. Kjo do të thotë që nuk keni nevojë të fitoni shumë para përpara se të arkëtoni. Pocket Option ofron mundësi pagese të sigurta dhe të lehta. Ju gjithashtu mund të përdorni kthimin e parave ose përfitime të tjera tregtare për ta bërë procesin më të lehtë.

Vlera minimale tregtare e Pocket Option është $1. Kjo u lejon investitorëve të rinj të fillojnë dhe redukton rrezikun. Pocket Option është i pajtueshëm me Windows, iOS dhe Android, si dhe me shfletues ueb. Kjo ju lejon të përdorni opsionet tuaja binare nga kudo.

Seksioni i gjerë arsimor i Pocket Option do të jetë me përfitim të madh për tregtarët e rinj. Ai përfshin mësime dhe udhëzues rreth strategjive tregtare binare. Kjo faqe do t’ju ndihmojë të ndiheni të sigurt në aftësinë tuaj për të kuptuar tregtimin e opsioneve binare përpara se të rrezikoni paratë tuaja.

Pocket Option është një nga ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare të rregulluara nga IFMRRC me një bazë globale klientësh. Pocket Option është një nga opsionet më të mira nëse jeni duke kërkuar për platformën më të mirë të opsioneve binare.

3. IQCent: Më e mira për tregtimin e kopjeve

 • Depozita minimale: $20
 • Investimi minimal: 0,01 dollarë
 • Bonusi i depozitës: 20-100%
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet themelore 100+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Tregtarët e opsioneve binare mund të dëshirojnë të bëjnë një fitim të shpejtë dhe nuk duhet të monitorojnë tregun për lëvizjet më të mira. Platforma e thjeshtë për t’u përdorur e IQCent është e përkryer për ju nëse i përshtateni këtij përshkrimi.

IQCent është një platformë e sigurt tregtare që përpunon më shumë se 10,000 transaksione në ditë. Ka shumë përparësi për IQCent ndaj sajteve të tjera: përfitime referimi, bonuse për çdo shumë që depozitoni, tregti pa ndalesë dhe tërheqje të menjëhershme. Ekzistojnë mbi 100 tregje tregtare në dispozicion, duke përfshirë mallrat, Forex dhe aksionet. Madhësia minimale e tregtisë është vetëm një qindarkë.

Mjeti i tregtimit të kopjeve të IQCent është i preferuari i tregtarëve të rastësishëm dhe fillestar. Ky mjet ju lejon të kopjoni tregtitë e bëra nga tregtarë me përvojë, në mënyrë që të mund të fitoni pa pasur ndonjë përvojë tregtare. IQCent ofron një shërbim të bisedës live që është i disponueshëm 24/7 për t’ju ndihmuar me cilindo nga mjetet.

IQCent kërkon një depozitë minimale prej 20 dollarësh. Kjo është pak më e lartë se disa platforma të tjera të opsioneve binare. Do të fitoni shumë para nga depozitimi juaj me shumë shpërblime, falas dhe burime arsimore në dispozicion. Ju mund të tërhiqni fondet tuaja dhe t’i depozitoni ato duke përdorur më shumë se 10 opsione pagese, duke përfshirë kartat dhe kriptovalutat.

IQCent ju lejon të përdorni levën deri në 1:100, gjë që do t’ju lejojë të maksimizoni fitimin tuaj të mundshëm me investime më të vogla. Një bonus deri në 100% mund të ofrohet për llogaritë tregtare fillestare.

4. IQ Option: Aplikacioni më i mirë i opsioneve binare

 • Depozita minimale: 10 dollarë
 • Investimi minimal: $1
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet që përfshijnë Sous: 100+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

IQ Options ju lejon të tregtoni opsione binare, opsione dixhitale dhe CFD. Ju mund të hapni një llogari demo falas. Ju mund të hapni një llogari demo falas duke bërë një depozitë minimale 10 dollarë dhe një investim fillestar prej 1 dollarë. Fitimet deri në 96% janë të mundshme.

IQ Option ofron një aplikacion falas të tregtimit celular për tregtarët që nuk janë në gjendje ose nuk dëshirojnë të largohen nga terminalet e tyre tregtare.

Ky aplikacion është krijuar posaçërisht për telefonat celularë dhe pajisje të tjera celulare. Ai i lejon tregtarët të shikojnë statusin e llogarisë së tyre, të ndjekin zhvillimet e tregut, të ekzekutojnë tregti, si dhe të kontrollojnë statusin e llogarisë së tyre.

Aplikacioni i tregtimit celular IQ Option ndjek evolucionin e platformës me porosi. Ofron një ndërfaqe përdoruesi pa probleme. Zona e tregtimit është identike me versionin e desktopit.

Çdo sistem operativ është përshtatur për aplikacione celulare. Të Aplikacioni Android IQ Option X është krijuar ekskluzivisht për Android.

Aplikacioni iOS u krijua gjithashtu duke pasur parasysh iPhone/iPad. Ky aplikacion maksimizon performancën e këtyre pajisjeve. IQ Option iu përgjigj shpejt ndryshimeve të fundit të Apple në lidhje me aplikacionet binare. Për të respektuar këto rregulla të reja, versioni i iOS u ridizajnua.

IQ Option ju lejon të tregtoni opsione dixhitale. Ju keni mundësinë të zgjidhni nga më shumë se 20 monedha dhe mallra të tjera. Tregtarët mund të zgjedhin nga shumë çmime greve. Pagesat e opsioneve binare mund të arrijnë deri në 91% dhe pagesat deri në 900%.

5. BinaryCent: Platforma më e mirë tregtare për fillestarët

 • Min. Depozita: 250 dollarë
 • Investimi minimal: 10 cent
 • Bonusi i depozitës: 20-100%
 • Leva deri në 1:100

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

BinaryCent ju lejon të tregtoni opsione binare dhe të fitoni deri në 95% brenda 60 sekondave. Platforma është e lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të tregtoni opsione binare, CFD, çifte Forex dhe CFD.

Platforma tregtare e BinaryCent ka një nga veçoritë e saj më të mira: aftësinë për të kopjuar tregtarë të suksesshëm. Me prekjen e një butoni, ju mund të zgjidhni se cilët tregtarë të ndjekin dhe të kopjoni tregtitë e tyre. Ky burim është veçanërisht i dobishëm për fillestarët që mësojnë të tregtojnë opsionet binare.

BinaryCent është ajo që ne duam më shumë:

BinaryCent ju lejon të tregtoni opsione binare me një minimum prej 10 cent. Kjo është më e ulët se shumë ndërmjetës të opsioneve binare.

BinaryCent ofron një kohë përpunimi 1 orë – BinaryCent është më i shpejtë se agjentët e tjerë që ofrojnë opsione binare, të cilave mund të duhen 72 orë për të tërhequr para.

Tregtimi në fundjavë – Me BinaryCent mund të tregtoni pa ndërprerje edhe gjatë fundjavave.

BinaryCent ofron shumë metoda depozitimi: Nga kartat e kreditit te kriptovalutat, BinaryCent ka një gamë të gjerë opsionesh depozitimi për të financuar llogarinë tuaj.

BinaryCent ofron bonuse bujare për tregtarët që depozitojnë fondet e tyre fillestare të tregtimit. Përqindja e bonusit varet nga sa depozitoni. Mund të shkojë deri në 100%.

Konkurset tregtare të BinaryCent ofrojnë 20,000 dollarë çmime për 20 fitues çdo javë.

BinaryCent është një ndërmjetës i shkëlqyer i opsioneve binare për ata që kërkojnë një platformë intuitive tregtare që ofron pagesa tërheqëse dhe bonus bujare të depozitave. BinaryCent u ofron tregtarëve fillestarë tregtime duke filluar nga 10 cent në një platformë të shkëlqyer.

6. RaceOption: Bonusi më i mirë i depozitës

 • Depozita minimale: 250 dollarë
 • Investimi minimal: 1$
 • Bonusi i regjistrimit: 20-100%
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet themelore 150+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

RaceOption është platforma e duhur për ju nëse ju pëlqen emocioni i tregtimit të opsioneve binare. RaceOption ofron mbi 10,000 tregti në ditë me më shumë se 100 opsione aktivesh, duke përfshirë aksione, kriptovaluta dhe mallra.

RaceOption ofron një gamë të gjerë programesh shpërblimesh që do t’ju ndihmojnë të rrisni fitimet tuaja. Referimi i miqve te RaceOption do t’ju sjellë të ardhura shtesë – 20% e depozitave të tyre do të jenë tuajat pasi të regjistrohen. Merrni pjesë në lotari dhe dhurata në faqe për të fituar para, kompjuterë iMac, iPad dhe çmime në para.

Karakteristikat e kopjimit të RaceOption janë të disponueshme për tregtarët e rinj që duan të mësojnë më shumë rreth tregtimit të opsioneve binare. Këto mjete ju mundësojnë të zgjidhni një tregtar nga lista e investitorëve të suksesshëm të RaceOption dhe të kopjoni tregtitë e tyre. Kjo do t’ju ndihmojë të merrni vendime më të mira tregtare.

RaceOption kërkon që të depozitoni një minimum prej $250 dhe të tërhiqni një minimum prej $50. Për të minimizuar rrezikun, tregtitë mund të vendosen duke filluar nga 1 dollarë pasi të keni bërë depozitën tuaj të parë. Ju gjithashtu mund të prisni që tërheqjet tuaja të përpunohen brenda një ore pasi t’i keni kërkuar ato. Fondet tuaja do të jenë në llogarinë tuaj jo më shumë se një orë.

RaceOption aktualisht nuk është i rregulluar në SHBA. Ajo gjithashtu nuk ka një licencë të fortë rregullatore nga jashtë SHBA. Shumë tregtarë besojnë se janë një platformë e besueshme për tregtimin binare, kështu që ju mund t’u besoni atyre po aq sa çdo faqe tjetër në listën tonë.

Në përgjithësi, RaceOption është një zgjedhje e shkëlqyer për tregtarët që kërkojnë bonuse emocionuese dhe një platformë të sigurt tregtare.

7. Spectre AI: Platforma më e mirë tregtare në blockchain

 • Depozita minimale: Asnjë minimum
 • Investimi minimal: 1$
 • Bonusi i regjistrimit: 20-100%
 • Llogaria Demo: Po
 • Pasuritë trashëguese: 150+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Ndërmjetësi Spectre.ai, platforma e parë tregtare globale që nuk kërkon një ndërmjetës ndërmjetës, quhet Spectre.ai. Spectre u krijua me një qëllim në mendje: të bënte praktikisht të pamundur mashtrimin e tregtimit. Spectre.ai ofron një platformë tregtare pa ndërmjetës. Kjo platformë unike i lejon tregtarët të tregtojnë drejtpërdrejt me njëri-tjetrin ose kundër grupit Spectre përmes teknologjisë së burimeve të njerëzve. Spectre, i cili u lançua në vitin 2018, është platforma e parë në internet që lejon tregtarët me pakicë të tregtojnë kontrata dixhitale. Spectre.ai nuk kërkon që ju të depozitoni para me një ndërmjetës. Nuk ka ndërmjetës. Ju mund të tregtoni drejtpërdrejt nga portofoli juaj, gjë që është e mundur falë zinxhirit të bllokut Ethereum.

Ekipi Spectre.ai propozoi që të ketë më shumë se 2000 tregje për tregtim deri në fund të 2018.
Ju keni akses në shumë asete tregtare përmes një llogarie. Këto përfshijnë mallra, Forex, EPIC dhe Forex. Këto instrumente financiare mund të tregtohen pa i pasur ato.

Anëtarët mund të spekulojnë mbi lëvizjet e ardhshme të çmimeve të tregjeve më likuide. Tregtimet janë gjithashtu të mundshme për mallrat më të kërkuara, si ari dhe argjendi.

Ju mund të spekuloni për tregun e paqëndrueshëm të kriptomonedhave që po rritet në të gjithë globin. Tregu Crypto është pothuajse në gjumë, kështu që ju mund ta shijoni atë 24/7. Ju mund të përfitoni sa më shumë nga paqëndrueshmëria në kriptomonedhë duke tregtuar kontakte dixhitale dhe CFD.

EPIC-të mund të jenë një pasuri e vlefshme kur bëhet fjalë për standardin Spectre. Ka shumë çifte monedhash të bazuara në euro që mund të tregtohen në platformë. Softueri kontrollon burimet e të dhënave dhe i mbështet ato në të dhënat historike. EPIC-të mund të tregtohen 24 orë në ditë me një skadim prej një sekonde.

Spectre.ai, një platformë tregtare e bazuar në Blockchain, nuk kërkon një depozitë minimale. Kjo e bën atë shumë të përballueshme. Ju do të duhet të përdorni burimet e gjera në dispozicion për të përfituar më të mirën nga tregu. Anëtarët mund të tregtojnë CFD dixhitale dhe të mbrojtura.

Platforma lidh tregtarët me pishinat e likuiditetit. Platforma ju lejon të tregtoni 24/7. Kjo është e mrekullueshme për të gjitha tregjet. Modeli unik siguron që nuk ka mundësi mashtruese.

Platforma është plotësisht në përputhje me Sheriatin. Ai lejon tregtimin pa pagesë, gjë që e bën të lehtë përdorimin nga vëllezërit dhe motrat muslimane. Nuk ka asnjë depozitë minimale, ndryshe nga platformat tradicionale të tregtimit.

Spectre.ai, platforma e parë që lejoi tregtarët të tregtonin kontrata dixhitale, ishte e para e këtij lloji. Kjo është një platformë e re tregtare me rezultate të provuara. Kjo platformë ka parë pagesa deri në 400%.

8. Binary.com: Platforma më e mirë për të tregtuar në platformën MT4

 • Min. Depozita: 5 dollarë
 • Investimi minimal: $1
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet themelore 150+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Binary.com është një vend i mrekullueshëm për të filluar nëse jeni i ri në botën e opsioneve binare. Binary.com është një platformë online për tregtimin e opsioneve binare që ka funksionuar që nga viti 1999. Uebfaqja e saj e thjeshtë e bën të lehtë të mësosh më shumë rreth tregut. Investitorët në Kanada dhe Shtetet e Bashkuara nuk kanë të drejtë për shërbimet e saj.

Binary.com është një nga ndërmjetësit më të përshtatshëm të opsioneve binare, që ju lejon të tregtoni 24 orë në ditë, edhe gjatë fundjavave. Platforma MetaTrader 5 ofron më shumë se 100 tregje tregtare, duke përfshirë Forex, CFD dhe metale.

Binary.com ofron një llogari praktike virtuale për fillestarët që të mësojnë rreth tregtimit të opsioneve binare. Ju mund ta përdorni këtë llogari për të marrë një kredi virtuale prej 10,000 dollarësh që mund ta rimbushni pa asnjë kosto. Për të tregtuar fonde, krijoni një llogari reale sapo të ndiheni të sigurt.

Shpejtësia e Binary.com është një nga asetet e saj më të mira. Binary.com është rrufe i shpejtë. Mund të tregtoni opsione binare në pak sekonda dhe portofoli juaj mund të analizohet në kohë reale. Kjo ju lejon të merrni vendimet më të mira tregtare. Ju gjithashtu mund të personalizoni opsionet tuaja të tregtimit, duke përfshirë pagesën, aktivin dhe goditjen.

Binary.com kërkon një depozitë minimale prej $5. Kjo e bën atë të përballueshme për tregtarët e rastësishëm dhe të rinj. Ka qindra metoda të tërheqjes dhe depozitimit të disponueshme në platformë, duke përfshirë kartat e kreditit Bitcoin, Visa dhe Mastercard dhe Bitcoin.

Binary.com është i licencuar në Maltë dhe MB.

Kjo faqe ka marrë çmime të shumta për besueshmërinë, integritetin dhe lehtësinë e përdorimit. Binary.com u emërua ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare nga Global Brands Magazine në 2019. Ne pajtohemi që ai ka disa nga përfitimet më të mëdha të platformave të ngjashme.

Binary.com është një ndërmjetës i shkëlqyeshëm për fillestarët që duan një platformë të thjeshtë për të tregtuar opsionet binare.

9. Nadex: Broker i opsioneve binare të rregulluara nga SHBA

 • Min. Depozita: 250 dollarë
 • Investimi minimal: $1
 • Llogaria Demo: Po
 • Asetet themelore 150+

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Nadex, një shkëmbim opsionesh binare me bazë në SHBA, ndodhet në Çikago. Nadex është i vetmi shkëmbim i rregulluar nga CFTC që ofron tregtimin e opsioneve binare.

Nadex ka një sërë platformash tregtare që ju lejojnë të merrni pozicione afatshkurtra për lëvizjet e çmimeve në tregje të ndryshme. Ka disa opsione të disponueshme: opsione binare, nock-out, si dhe kontrata Call Spread.

Për t’u siguruar që paratë tuaja janë të sigurta dhe të sigurta, duhet t’i mbani në llogari të veçanta bankare.

Këto janë tregjet me të cilat Nadex mund t’ju lidhë:

Forex – Tregtoni kontrata me rrezik fiks për Forex në një sërë çiftesh monedhash, duke përfshirë EUR/USD dhe EUR/GBP.

Indekset – spekuloni për lëvizjet e çmimeve të indekseve globale si FTSE 100 dhe US 500. Nivelet e rrezikut të paracaktuar dhe tarifat më të ulëta se shumë agjentë të aksioneve dhe të së ardhmes.

Mallrat – Kontratat me rrezik fiks me kosto të ulët për tregjet e mallrave si nafta e papërpunuar, gazi natyror dhe ari.

Ngjarjet – Mund të tregtoni opsione binare që bazohen në ngjarje ekonomike, të tilla si raportet javore për pretendimet e papunësisë, me Nadex për të parashikuar forcën dhe drejtimin e ekonomisë së SHBA.

Ju mund të bëni porosi direkt në bursë përmes platformës Nadex Trading duke përdorur softuerin e saj të pronarit. Mbi 5000 kontrata mund të filtrohen çdo ditë sipas llojit të aktivit, datës së skadencës dhe çmimit. Tregtimet e opsioneve binare i nënshtrohen një tarife tregtimi prej 1 dollarësh nga Nadex. Kjo përfshin hyrjen dhe daljen.

Për tregtitë që përfundojnë “Me para të gatshme”, Nadex ngarkon tarifën e shlyerjes prej 1 dollarë. Nëse tregtia juaj e opsioneve binare është “jashtë parave të gatshme”, megjithatë, nuk do t’ju ngarkohet një tarifë shlyerjeje.

Ju duhet të depozitoni minimumi 250 dollarë për të hapur llogari reale.

 • Aplikacion celular për të tregtuar në lëvizje
 • Për të praktikuar, merrni një llogari demo falas me 10,000 dollarë para
 • Kontratat e paracaktuara të shpërblimit dhe rrezikut
 • Për të minimizuar humbjet, tregtitë mund të dalin herët.
 • Platforma e tregtimit në desktop për tregtarët intuitivë që ofron një shumëllojshmëri mjetesh të analizës teknike.

Cilat janë opsionet binare?

Opsionet binare, një lloj tregtimi i opsioneve, ju ofron dy rezultate. Ju ose mund të bëni një fitim të paracaktuar (ose ta humbni atë) ose mund të tregtoni.

Tregtimi i opsioneve binare kërkon që t’i përgjigjeni një pyetjeje. A do të rritet tregu mbi një çmim të caktuar deri në datën e skadencës? Çdo kontratë do të paguajë 100 dollarë nëse i përgjigjeni saktë pyetjes. Ju do të humbni çdo para që keni investuar në tregti nëse jepni një përgjigje të pasaktë.

Opsionet binare mund të parashikojnë tendencat në indekset e aksioneve, mallrat dhe ngjarjet, si dhe çiftet Forex. Le të supozojmë se keni ndjekur çmimin e argjendit gjatë javëve të fundit. Ju parashikoni që kostoja e argjendit do të rritet në 1,100 dollarë për ons deri në fund të kësaj jave, edhe pse aktualisht është me çmim 1,000 dollarë për ons.

Nuk është e nevojshme të blini argjend për të fituar para nga rritja e çmimit. Në vend të kësaj, ju mund të blini një kontratë opsioni binar që përfshin parashikimin tuaj. Çmimet për tregtim variojnë nga 0 deri në 100 dollarë, në varësi të faktit nëse kontrata do të skadojë nën ose mbi çmimin e saj të goditjes.

Ky skenar do t’ju shohë të blini pesë opsione binare argjendi me 60 dollarë secila. Kjo është 300 dollarë. Ka dy opsione:

Në jetëgjatësi, çmimi i argjendit është nën 1100 dollarë. Parashikimi juaj ishte i gabuar dhe ju keni humbur 300 dollarë.
Tregtia juaj është “në para”, që do të thotë se çmimi i argjendit ishte mbi 1,100 dollarë në datën e skadimit. Çdo kontratë merr 100 dollarë, që është 500 dollarë fitim.
. Opsionet binare shpesh mund të jenë më fitimprurëse sesa tregtimi dhe blerja tradicionale. Ju gjithashtu mund të merrni kontrollin e rrezikut tuaj duke e ditur saktësisht se çfarë jeni në rrezik nëse bëni një gabim.

Ju mund të humbni depozitën tuaj nëse përpiqeni të tregtoni verbërisht opsionet binare. Një platformë ndërmjetësi mund t’ju ndihmojë të bëni tregti fitimprurëse të opsioneve binare.

Merrni parasysh këta faktorë kur zgjidhni një platformë tregtare të opsioneve binare

Ka shumë platforma të opsioneve binare të disponueshme në internet. Disa site janë të besueshme dhe të sigurta, por do të ketë shumë sajte që janë të paligjshme ose të rrezikshme.

Merrni parasysh se si secili faktor ndikon në vendimin tuaj kur kërkoni një ndërmjetës të opsioneve binare.

Asetet themelore

Një aktiv themelor në tregtimin e opsioneve binare është një produkt financiar mbi të cilin vendosni bastet tuaja. Shumë platforma tregtare ofrojnë një sërë asetesh themelore. Ne kemi renditur shumë faqe që ju lejojnë të zgjidhni midis mbi 100 produkteve financiare. Tregjet më të njohura përfshijnë aksionet, mallrat, Forex dhe Forex.

Kërkoni faqet e internetit që janë të specializuara në fushën tuaj të ekspertizës nëse keni një pasuri themelore. Një platformë që ka një pjesë të vogël të produkteve mund të jetë më e dobishme për ju.

pagesat maksimale

Agjentët e opsioneve binare mund të kufizojnë shumën që mund të tërhiqni nga çdo pagesë. Për shembull, 1,000 dollarë ose 10,000 dollarë. Të tjerët ngarkojnë tarifa për pagesat nga të dyja anët e tregtisë. Pagesa juaj maksimale është ose 85% ose 90% e fitimeve tuaja totale.

Mbani në mend ndikimin e mundshëm të pagesave maksimale të një ndërmjetësi në fitimet tuaja kur kërkoni për ndërmjetës të opsioneve binare që janë të duhurat për ju. Ndërsa disa platforma kompensojnë pagesat e ulëta duke ofruar shpërblime ose përfitime të tjera për klientët e tyre, të tjera marrin më shumë nga paratë tuaja.

Depozitat minimale

Agjentët e opsioneve binare shpesh kërkojnë një shumë minimale depozite për të hapur një llogari tregtare. Në varësi të platformës, kjo shumë mund të jetë aq e ulët sa disa dollarë ose aq e lartë në disa qindra dollarë.

Ju duhet të kërkoni faqet që kanë depozita minimale më të ulëta, të tilla si Pocket Option dhe Quotex. Nëse jeni duke kërkuar për një pagesë më të lartë, një platformë që kërkon një depozitë minimale më të madhe si RaceOption është një zgjedhje e mirë.

Nuk ka rëndësi se çfarë, nuk duhet të lejoni që asnjë platformë tregtare t’ju detyrojë të shpenzoni më shumë se sa jeni të kënaqur. Shikoni diku tjetër nëse depozita minimale e kërkuar nga një sajt është shumë e lartë.

llogaritë demo

Llogaritë demo mund të jenë të dobishme për ata që ende po mësojnë për tregtimin e opsioneve binare. Llogaritë demo mund të krijohen nga shumë ndërmjetës për të provuar tregtimin e opsioneve binare duke përdorur monedhë të rreme. Këto llogari demo mund të përdoren për të testuar nëse zgjedhjet tuaja ndikojnë në sa para fitoni ose humbni. Kjo do t’ju ndihmojë të bëheni më të sigurt përpara se të investoni para të vërteta.

Llogaritë demo ju lejojnë të testoni ndërmjetës të ndryshëm të opsioneve binare përpara se të merrni një vendim. Përpara se të hapni një llogari të vërtetë tregtare, mund të përdorni llogarinë tuaj demo për të kuptuar më mirë veçoritë, ndërfaqen dhe opsionet e menaxhimit të rrezikut të secilës platformë.

Kufizimet në vende të tjera

Tregtimi i opsioneve binare është shumë i rregulluar dhe disa vende kanë rregulla specifike se si mund të marrin pjesë qytetarët. Për shkak të rregulloreve tregtare të SHBA-së, shumë ndërmjetës nuk lejohen të operojnë në SHBA. Tregtimi i opsioneve rregullohet gjithashtu nga Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA) në MB.

Sigurohuni që të kontrolloni që ndërmjetësit e opsioneve binare që jeni të interesuar të përdorni janë të disponueshëm në zonën tuaj. Është e paligjshme të provosh dhe të anashkalosh kufizimet e vendit duke përdorur VPN ose mjete të tjera. Kjo mund t’ju sjellë në probleme serioze ligjore.

Metodat e depozitimit

Asnjëherë nuk duhet t’i jepni një ndërmjetësi informacionin e llogarisë tuaj bankare ose informacionin e kartës së kreditit. Përpara se të vazhdoni, sigurohuni që ata përdorin opsione të sigurta pagese. Agjentët e opsioneve binare duhet të specifikojnë se cilat metoda depozitimi pranojnë paraprakisht, duke përfshirë kartat e kreditit ose debitit dhe kriptovalutat.

Kur kërkoni ndërmjetësin më të mirë, merrni parasysh se me cilën metodë pagese ndiheni më rehat. Pasi të keni filluar tregtimin në një platformë, sigurohuni që të mbani nën kontroll llogarinë tuaj bankare. Uebsajtet e paqëndrueshme mund të fillojnë të bëjnë tërheqje të paautorizuara prej saj.

Shpejtësia e tërheqjes

Ju i dëshironi paratë tuaja shpejt pasi të keni bërë fitime nga kontratat tuaja të opsioneve binare. Agjentët e opsioneve ofrojnë kohë të shpejta të tërheqjes që ju lejojnë të merrni paratë tuaja brenda 24 orëve nga skadimi. Disa site kërkojnë që të prisni disa ditë për të marrë fitimet tuaja.

Kur kërkoni ndërmjetësin më të mirë të opsioneve binare, sigurohuni që të keni parasysh çdo kohë tërheqjeje të ofruar nga një platformë e veçantë. Ju duhet të kërkoni për platforma që ofrojnë tërheqje të menjëhershme nëse keni nevojë të merrni fondet tuaja shpejt.

Aplikacionet e tregtimit

Brokerët ofrojnë aplikacione dhe platforma të shfletuesit të internetit që ju lejojnë të tregtoni nga shumë pajisje.

Një platformë e bazuar në shfletues është më e mira nëse keni ndërmend të tregtoni shumë në kompjuterin tuaj. Nëse dëshironi të bëni tregti dhe të verifikoni llogarinë tuaj nga çdo vendndodhje, ose të hyni në llogarinë tuaj nga distanca nga telefoni juaj inteligjent, atëherë do t’ju duhet të kërkoni ndërmjetës të përputhshëm për iOS dhe Android. Pocket Option dhe IQ Option, dy nga ndërmjetësit tanë të preferuar miqësorë për celularët, janë në dispozicion.

Si mund të sigurojnë jetesën ndërmjetësit e opsioneve binare?

Agjentët e opsioneve binare mund të fitojnë para në mënyra të ndryshme.

Së pari, ndërmjetësit mund të veprojnë si palë ose ndërmjetësi juaj. Këto platforma quhen ndërmjetësi pa recetë.

Tregtimet e opsioneve binare duhet të kenë të dyja anët. Njëra anë vë baste po, dhe njëra anë jo. Brokerët fitojnë para në të njëjtën mënyrë si ndërmjetësit, duke fituar disa tregti dhe duke humbur të tjera. Këto platforma kanë shumë më shumë klientë se tregtari mesatar, kështu që potenciali i tyre i fitimit është shpesh më i lartë.

Agjentët e tjerë të opsioneve binare fitojnë komisione. Këta ndërmjetës janë ndërmjetës dhe përputhen me tregtarët nëse dëshirojnë të blejnë ose shesin. Platformat e bazuara në komision fshehin normat e komisionit në përhapjen e çdo kontrate ose diferencën midis çmimeve të kërkesës dhe ofertës, në mënyrë që klientët të mos e dinë se po paguajnë para shtesë.

Brokerat që ngarkojnë komisione kanë tendencë të ofrojnë levë për të inkurajuar tregti më të mëdha dhe për të gjeneruar më shumë fitime për ndërmjetësimin e tyre.

A ju lejohet të përdorni ndërmjetës të shumtë për tregtimin e opsioneve binare?


Llogaritë e shumta të ndërmjetësimit mund të jenë shumë të dobishme për shumë arsye.

Së pari, ndërmjetësit mund të specializohen në lloje të caktuara të tregtisë. Ju mund të hapni llogari për lloje të shumta ndërmjetësish nëse dëshironi të tregtoni në kategori të ndryshme, si opsionet binare, opsionet e thirrjeve dhe tregtitë afatshkurtra.

Platformat e shumta zvogëlojnë rrezikun që të vendosni të gjitha vezët tuaja në një shportë. Ju nuk do t’i humbni të gjitha paratë tuaja nëse një sajt rrëzohet, është mashtrues ose nuk arrin të përmbushë nevojat tuaja.

Disa faqe ofrojnë gjithashtu abonime që do t’ju lejojnë të rrisni depozitën tuaj fillestare pa pagesë. Për të përfituar nga këto oferta bonus, është mirë të keni llogari të shumta dhe të shpërndani paratë tuaja mes tyre.

Nëse bëni shumë llogari në platforma të ndryshme, është e rëndësishme të mbani gjurmët e të gjithë aktivitetit tuaj. Datat e shumta të skadencës mund të çojnë në afate të humbura dhe humbje të fitimeve. Kjo mund të mohojë përfitimet e ndërmjetësve të shumtë.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!