Rishikimi Quotex

Ky artikull do të shqyrtojë në detaje platformën e brokerimit në internet Quotex, e cila po rritet në popullaritet. A është i sigurt dhe i besueshëm? Cilat janë veçoritë dhe mjetet e kësaj platforme tregtare? Këto pyetje do të marrin përgjigje dhe ne do të japim mendimin tonë për këtë ndërmjetës.

Contents

Përmbledhje e shpejtë e Quotex

💻 Platforma tregtare Quotex ka platformën e saj të internetit dhe aplikacionet celulare për Android
📊 Llojet e llogarive: Standard, Pro, VIP
💰 Monedha për llogari: USD, EUR, GBP, BRL, TRY, IDR, INR, RUB, UAH
💵 Depozitë/Tërheqje Kartat Visa Debit, Visa Electron dhe MasterCard, Advcash, Perfectmoney, kriptomonedha
🚀 Depozita minimale: 10 USD
📈️ Porosia minimale Investimi minimal: 1 USD
🔧 Instrumentet: 400+, Forex, Aksione, Mallra dhe Cryptos
📱Tregtia me celular: po
➕ Programi i Filialit: po
⭐ Karakteristikat e tregtisë Sinjalet tregtare
🎁 Bonuset dhe konkurset: po

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Quotex?

Quotex është një ndërmjetës i opsioneve dixhitale që ju lejon të investoni në mbi 400 aktive si çiftet e monedhave Forex, aksionet, mallrat dhe kriptovalutat. Ky ndërmjetës e filloi aktivitetin e tij në vitin 2019 me emrin e kompanisë Awesomo Limited. Aktualisht, ajo operon nën emrin e korporatës Maxbit LLC, e inkorporuar në katin e parë, First St Vincent Bank LTD Building James Street, Kingstown St. Vincent and the Grenadine.

Faktet e shpejta rreth ofertave:

 • Depozita minimale 10 dollarë
 • Shuma minimale e tregtisë 1 dollarë
 • Tregtoni mallra, forex, kriptomonedha dhe indekse të aksioneve
 • Rendimentet tregtare deri në 95%+
 • Afati kohor për skadimin: 60 sekonda deri në 4 orë
 • Bonuset deri në 100%

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Ky ndërmjetës filloi të ofrojë këto shërbime brokerimi online në vitin 2019. Quotex.io synon kryesisht të ofrojë një përvojë të thjeshtë dhe të këndshme tregtare. Është një platformë e njohur, fituese e çmimeve, transparente dhe intuitive e tregtimit të opsioneve dixhitale që është zhvilluar nga zhvillues me mbi 10 vjet përvojë.

Këtu janë një përmbledhje e shpejtë rreth Quotex.io

Rregullorja: Qendra e Rregullimit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Tregut Financiar IFMRRC
Depozita minimale: 10 dollarë
Kufiri i tërheqjes: Pa kufi
Shuma minimale e tregtisë: $1
Shuma maksimale e tregtisë: 1000 dollarë
Llogaria demonstruese: I pakufizuar dhe falas
Bonus: Maksimumi 100%
Rendimenti: Maksimumi 95%
Asetet: 100+ forex, aksione, mallra, indekse, kripto
Mënyrat e pagesës Bankare në internet, karta krediti, evalet, banking online dhe kriptovaluta
Tarifat: Nuk ka tarifa shtesë
Mbështetje: Biseda dhe emaili janë në dispozicion 24/7
Gjuhët: Më shumë se 20

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Instrumente Tregtare

Quotex u ofron këtyre klientëve mundësinë për të tregtuar me më shumë se 400 aktive për të lejuar fillestarët dhe profesionistët të tregtojnë në tregjet financiare. Me këtë ndërmjetës ju mund të tregtoni aksione, çifte valutore, metale, naftë dhe gaz dhe tregtimin e kriptomonedhave. Ky ndërmjetës i opsioneve binare ju lejon të merrni një kthim nga investimi deri në 98% në një shumëllojshmëri të gjerë aktivesh.

Quotex ju lejon të spekuloni nëpërmjet opsioneve dixhitale që variojnë në kohëzgjatje nga 1 minutë deri në 4 orë. Ju gjithashtu mund të fitoni fitime nga investimi deri në 98% të investimit tuaj nëse investoni siç duhet. Ashtu si shumica e ndërmjetësve të opsioneve binare, ju mund të filloni tregtimin me madhësi minimale investimi prej vetëm 1 $. Kjo shumë minimale investimi është e përshtatshme për shumicën dërrmuese të tregtarëve.

 • Monedhat (forex)
 • Kriptovalutat
 • Mallrat
 • Indekset e aksioneve
 • (Tregtimi i fundjavës është i mundur përmes OTC)

Platforma tregtare

Në anën e platformës së tregtimit, Quotex ju lejon të tregtoni shumë asete themelore përmes kësaj platforme tregtare në internet. Në këtë ndërmjetës, opsionet dixhitale i referohen opsioneve binare lart/poshtë, duke ofruar fitim ose humbje fikse bazuar në lëvizjet e çmimeve në rritje ose në rënie për çdo investim.

Quotex.io është një platformë tregtare në internet plotësisht e bazuar në ueb dhe nuk keni nevojë për ndonjë softuer si Metatrader 4 ose ndonjë platformë tjetër tregtare për të tregtuar. Thjesht lidheni me të nga çdo pajisje me një shfletues ueb, si p.sh. një kompjuter, smartphone ose tablet.

Quotex është krijuar për të qenë një platformë e lehtë për t’u përdorur, intuitive dhe ofron shumë opsione treguesish si Bollinger Bands, Ichimoku Cloud dhe mbi 9 tregues të tjerë të tendencës janë të disponueshëm. Ky ndërmjetës gjithashtu vë në dispozicionin tuaj 15 oshilatorë si MACD ose RSI.

Në platformë, opsionet e grafikut ndodhen në anën e djathtë të grafikut tuaj. Ju gjithashtu mund të përdorni lajmet e tregut dhe sinjalet e tregtimit në anën e majtë të ekranit tuaj.

Mund të përdoren platformat e mëposhtme:

 • Platforma e tregtimit në internet për një kompjuter desktop ose pajisje celulare
 • Aplikacioni celular Android (apk)
 • iOS (iPhone), aplikacion celular

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hidhini një sy platformës tregtare Quotex:

Platforma e tregtimit të quotex

Si të hapni një llogari tregtare me Quotex

Për t’u regjistruar në Quotex, do t’ju duhet adresa juaj e emailit si dhe një fjalëkalim. Ju mund të filloni tregtimin pa verifikim.

Verifikimi i quotex

Nëse keni nevojë të tërheqni shuma të mëdha parash ose t’i depozitoni ato, ndërmjetësi mund t’ju kërkojë të ngarkoni kartën tuaj të identifikimit. Hapni menunë tuaj personale, më pas klikoni në “Llogaria” për të ngarkuar dokumentet tuaja. Ju mund të plotësoni fushat e kërkuara duke futur emrin dhe adresën tuaj në menynë e llogarisë. Klikoni në “Ngarko dokumente” për të vazhduar.

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llojet e llogarive tregtare

Quotex ofron një llogari demo për 10,000 USD në të cilën mund të përdorni pa pagesë. Kjo ju lejon të praktikoni tregtimin, të zbuloni veçoritë e platformës dhe të vlerësoni strategjitë tuaja tregtare pa asnjë rrezik.

Pasi të jeni gati të filloni biznesin, mund të kaloni në modalitetin real të tregtimit me një depozitë minimale prej $10. Kjo do t’ju lejojë të tregtoni me para reale.

Ndërmjetësi Quotex ju lejon të zgjidhni nga tre lloje llogarish, përveç llogarisë demo. Këto lloje të llogarive tregtare përfshijnë:

 • Llogaria Demo
 • Llogaritë standarde
 • Llogaritë Pro
 • Llogaritë VIP
Quotex ofron tre nivele llogarie, përveç llogarisë demo.

Hapja e një llogarie standarde bëhet me një depozitë prej vetëm 10 dollarësh. Kjo do t’ju lejojë të filloni tregtimin me një shumë të vogël dhe është ideale për fillestarët.

Më pas mund të përmirësoni në llogarinë profesionale e cila do t’ju lejojë të merrni më shumë përfitime si pagesa më të larta. Llogaritë pro janë në dispozicion pas një depozite prej 1000 dollarësh në platformë.

Quotex ofron gjithashtu mundësinë e hapjes së një llogarie VIP për tregtarët me përvojë dhe ata që duan të marrin potencialin e plotë të kësaj platforme tregtare. Për të hapur një llogari VIP, duhet të depozitoni një minimum prej $5000.

Llogaria demonstruese

Ashtu si shumica e ndërmjetësve seriozë, Quotex ofron mundësinë për të testuar platformën dhe për të tregtuar pa rrezik përpara se të filloni të tregtoni me para reale.

Llogaritë demo janë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar tregtimin, veçanërisht për fillestarët. Tregtarët profesionistë gjithashtu mund të përfitojnë prej tij për të përmirësuar aftësitë e tyre tregtare ose për të testuar strategjitë e tregtimit pa rrezikun përkatës.

Llogaria demo e kuotave është plotësisht falas dhe ofron deri në 10,000 dollarë në bilanc virtual. Llogaria demo mund të rimbushet në çdo kohë. Më pas mund të kaloni midis llogarive demo dhe atyre reale thjesht duke klikuar në meny.

Për ata që duan të dinë më shumë rreth platformës tregtare dhe veçorive të saj, rekomandohet të filloni me një llogari demo falas. Pastaj, kur të ndiheni gati për të tregtuar me para reale, mund të filloni të tregtoni me një depozitë prej vetëm 10 dollarësh.

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Depozitim dhe tërheqje

Quotex ju lejon të depozitoni dhe tërhiqni paratë tuaja përmes shumë mënyrave të pagesës. Ky ndërmjetës pranon tërheqje dhe pagesa me karta Visa dhe MasterCard, kuleta elektronike si Neteller, Skrill dhe WebMoney si dhe kriptovaluta si bitcoin ose stabilcoins si USDT.

Të gjitha depozitat dhe tërheqjet janë pa pagesë. Megjithatë, disa mënyra pagese mund të ngarkojnë tarifa që nuk ngarkohen nga Quotex, por nga vetë ofruesi i pagesës.

Tërheqjet dhe depozitat në platformë përpunohen mjaft shpejt në përgjithësi dhe bëhen në të njëjtin burim si depozitimi fillestar. Për të marrë pagesën nga një burim tjetër, ky burim pagese duhet gjithashtu të verifikohet.

Mënyrat e ofruara të pagesës nuk janë të njëjta në të gjitha vendet. Sidoqoftë, ju mund të përdorni pagesa kripto pasi ato pranohen në shumicën e vendeve.

Bonuset dhe kodet promocionale

Quotex është një nga ndërmjetësit e rrallë që ofron bonuse dhe kode promocionale për këta përdorues. Në përgjithësi, ky ndërmjetës ofron një bonus prej 30% deri në 50% në depozitën tuaj të parë. Ju gjithashtu mund të përdorni kodin tonë të veçantë promovues për të përfituar nga bonuse shtesë.

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi i sinjaleve dhe kopjeve

Quotex.io gjithashtu ofron sinjale tregtare si një ofertë speciale. Kjo njihet edhe si “tregtia e kopjeve”. Seksioni me “sinjale” ndodhet në menunë në anën e majtë.

Sinjalet e tregtimit kuote

Ju mund të jeni në gjendje të bëni shumë para duke tregtuar në platformë nëse i kushtoni vëmendje sinjaleve. Kohëzgjatja e tregtisë dhe aktivi janë të dukshme. Nuk ka asnjë strategji apo përshkrim të tregtimeve. Nuk është e qartë pse sinjali shfaqet lart ose poshtë. Ju nuk e dini pse tregon një sinjal lart ose poshtë. Kjo është e mundur për shkak të analizave teknike. Megjithatë, më duket se sinjalet nuk janë të lehta për t’u kuptuar, por ato janë një ofertë e shkëlqyer për tregtarët e rinj.

Mbështetje dhe shërbim ndaj klientit

Quotex ofron shërbim ndaj klientit 24/7 në më shumë se 20 gjuhë. Mbështetja ofrohet në anglisht dhe spanjisht, si dhe në Francë, Indi, spanjisht, spanjisht dhe shumë gjuhë të tjera.

Quotex nuk ofron mbështetje telefonike, gjë që është një disavantazh i vogël. Mund të kontaktoni ndërmjetësin vetëm përmes bisedës live dhe mbështetjes së biletave (email).

 • Gjuhë të shumta
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Email dhe mbështetje për bileta
 • Nuk ka mbështetje telefonike

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

FAQ dhe material arsimor

Është e rëndësishme të mësoni se si funksionon tregtimi i opsioneve binare dhe kush është ndërmjetësi juaj. Ju nuk duhet të prisni të fitoni shumë para ditët ose javët tuaja të para si tregtar i opsioneve binare.

Pyetjet e shpeshta të kuotave

Quotex ka një seksion arsimor në faqen e tij të internetit që mund ta përdorni. FAQ përmban të gjithë informacionin që ju nevojitet në lidhje me ndërmjetësin dhe platformën e tregtimit në internet.

Përfundimi i rishikimit të Quotex:

Quotex është një ndërmjetës i besueshëm i opsioneve binare që lejon tregtarët e të gjitha niveleve të aftësive të tregtojnë opsionet dixhitale në një gamë të gjerë të aseteve themelore.

Kjo platformë tregtare dallohet kryesisht falë lehtësisë së përdorimit të saj, ndërsa integron mjete të avancuara të analizës. Kjo i lejon tregtarët nga e gjithë bota të tregtojnë mbi 400 asete të ndryshme në tregun e opsioneve dixhitale. Është mbi të gjitha një platformë tregtare që ndërthur modernitetin, transparencën dhe intuitivitetin. kjo platformë është një nga opsionet më të mira për tregtimin e opsioneve binare në kushtet më të mira. Quotex.io ofron gjithashtu një llogari demo falas, duke ju lejuar të shihni vetë dhe pa rrezik, pse ky ndërmjetës është një nga më të mirët në treg.

(Paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!