Преземете ја апликацијата Nadex: Процес на поставување и врвни карактеристики

Добијте детален преглед на апликацијата Nadex овде. Најсовремените алатки за тргување ви овозможуваат прецизно и со максимална ефикасност да ги извршувате вашите стратегии и планови за тргување. Професионалните и почетниците трговци сакаат да најдат трговска фирма која ги обезбедува најдобрите услуги и карактеристики по исплатливи цени.

Овој преглед ја разгледува финансиската размена за трговците на кои им е потребна ажурирана и напредна мобилна апликација. Обезбедува преглед на карактеристиките и придобивките од овој софтвер за тргување. Nadex е одлична трговска фирма која нуди модерна апликација за тргување и флексибилност да ги приспособите вашите практики за тргување и да ги постигнете посакуваните резултати. Оваа статија сеопфатно ги разгледува услугите и понудите на компанијата.

Contents

Како да ја преземете и поставите апликацијата за тргување Nadex?

Преземањето и инсталирањето на апликацијата за мобилно тргување Nadex е процес без напор, исто како и секоја друга типична мобилна апликација.

За успешно поставување на мобилната апликација Nadex на вашиот уред, постојат одредени чекори што мора да се завршат по одреден редослед. Следењето на овие едноставни чекори ќе обезбеди дека овој процес оди непречено.

За да ја инсталирате апликацијата Nadex Mobile Trading, треба да ги следите овие чекори:

Прво, отворете го интернет-навигаторот на вашиот уред и одете на официјалната веб-страница на Nadex mobile.nadex.com . Второ, најавете се на вашата демо или сметка во живо. И на крај, започнете со тргување!

NadexGO е напредна веб-апликација наменета за луѓе во движење кои сакаат да бидат во тек со нивните трговски активности. Тоа дава сосема ново ниво на флексибилност и практичност кога станува збор за тргување. Со мобилен уред, можете да тргувате насекаде. Ова ви дава поголема слобода да ги истражувате пазарите и да правите занаети според вашите сопствени стратегии. Паметните телефони и таблетите се одлични за тргување.

Што е NadexGO?

NadexGO е веб-базирана апликација на која не и треба значителен простор за складирање. Плус, тој автоматски се ажурира, така што верзијата што ја користите секогаш кога ќе ја отворите секогаш ќе биде најновата достапна.

NadexGO е достапен за преземање на мобилни и таблет уреди со iOS и Android, овозможувајќи им на корисниците пристап до платформата во движење.

Како да се користи NadexGO

Ако сте нов во NadexGO, тогаш најдоброто место за почеток е да ја креирате вашата лична сметка. После тоа, запознајте се со сите карактеристики и поставки за да можете да го извлечете максимумот од NadexGO.

Пред да ја користите услугата, неопходно е да креирате сметка. Ако сè уште не сте се регистрирале, започнете со пријавување за еден.

Додајте NadexGO на вашиот почетен екран за лесен пристап

Можете лесно да пристапите до NadexGO со додавање на почетниот екран на вашиот уред – исто како и секоја друга апликација. На овој начин, можете брзо да го стартувате со само еден клик.

Платформата нуди опција за корисниците да останат најавени, што значи дека не мора повторно да ги внесуваат своите податоци за најавување секогаш кога ќе ја посетат страницата. Ова им помага брзо да пристапат до пазарите со удобност.

Како да поседувате апликација за мобилно тргување Nadex?

Искористете ја апликацијата Nadex додавајќи ја на вашиот почетен екран за поудобен и побрз пристап.

За да започнете со тргување со помош на апликацијата Nadex, првиот чекор е да се регистрирате за трговска сметка на Nadex. За да отворите сметка, едноставно одете на нивната веб-страница и побарајте „отвори ја мојата сметка“.

За да ја отворите вашата сметка, пронајдете и кликнете на копчето „Отвори ја мојата сметка“. Ова ќе ве однесе до страница која бара ваши лични податоци како име, среден иницијал, презиме, суфикс, адреса на е-пошта, корисничко име и лозинка. За да продолжите на следниот чекор, неопходно е точно да ги пополните сите потребни информации и да кликнете на копчето „следно“.

Следниот чекор е точно да се пополни формуларот за апликација со сите потребни информации.

Откако ќе ја поднесете вашата апликација, следниот чекор е да го поминете процесот KYC. За ова, ќе треба да доставите скенирани копии од одредени документи како документ за лична карта со фотографија, PAN-картичка, пасош и доказ за престој.

И на крај, погрижете се да платите за таксите за тргување и другите брокерски трошоци поврзани со трансакцијата.

Откако ќе ги завршите сите потребни чекори, вашиот брокер ќе ја прегледа вашата апликација и ќе испрати писмо за потврда на вашата е-пошта во рок од 2 до 3 работни дена, вклучувајќи ги и ингеренциите за најавување.

За апликацијата Nadex

Nadex е компанија со седиште во САД која се залага за North American Derivatives Exchange, и е специјализирана за нудење краткорочни бинарни опции и ширење. Со Nadex, трговците можат да пристапат до широк спектар на пазари, вклучувајќи акции, стоки, индекси, валути и многу повеќе. Како регулирана размена, Nadex им обезбедува на трговците неспоредлив степен на сигурност и транспарентност. Понатаму, неговата платформа која е прифатлива за корисниците и напредните алатки за графирање го олеснуваат успешното тргување.

Со онлајн платформата за тргување, корисниците сега можат практично и без ограничувања да пристапат до широк опсег на глобални пазари.

Оваа финансиска размена е во сопственост на лондонската IG Group (LON: IGG).

Nadex, платформа за онлајн тргување, е многу барана од инвеститорите благодарение на нејзината регулатива од CFTC (Common Futures Trading Commission).

Иан Пикок ја основа компанијата во 2004 година, со седиште во Чикаго.

Nadex е мобилна платформа за тргување што им овозможува на своите корисници да инвестираат во бинарни и повици на берзански индекси, стоки, девизни пазари, криптовалути и макроекономски настани како што се неделни барања за работа и стапки на фондови на ФЕД.

Nadex создаде апликација наречена NadexGo, која се напојува со врвна технологија позната како Progressive Web App (PWA).

Nadex нуди апликација за тргување која работи непречено со најновите верзии на Android, iOS и Windows PC. Исто така, ви дава пристап до повеќе опции и функции.

Со апликацијата за мобилно тргување на Nadex, можете да тргувате во секое време и каде било. Без разлика дали претпочитате да ја користите на веб-прелистувач или мобилен уред, апликацијата нуди голема флексибилност во однос на извршувањето на вашите стратегии.

Добијте бесплатна мобилна апликација сега! – Отворете сметка за тргување со девизен курс

Мобилна апликација Nadex – врвни карактеристики

Апликација со широк спектар на пазари за тргување

Nadex нуди сеопфатна мобилна платформа за тргување на различни пазари како стоки, валути, берзански индекси и макроекономски настани. Апликацијата ви овозможува да купувате и продавате избрани пазари користејќи бинарни опции.

Сигурни договорни страни за тргување со бинарни опции

Nadex е безбеден финансиски пазар кој е регулиран од CFTC (Common Futures Trading Commission). Тој им дава уверување на своите клиенти дека нивните трансакции се безбедни и сигурни.

Богатство на информации и образовни ресурси

Апликацијата NadexGO е неверојатен ресурс и за искусни и за почетници трговци, бидејќи обезбедува рационализиран пристап до висококвалитетен едукативен материјал што може да ви помогне да го проширите вашето знаење за трговската индустрија и техники.

Академијата обезбедува мноштво информации за трговците кои сакаат да останат во тек со најновите трендови на пазарот. Се состои од блогови, статии, вебинари, речник, аудио-визуелни упатства и професионални трговски сесии.

Едукативната алатка е неизмерно популарна меѓу почетниците во тргувањето, бидејќи им помага на почетокот да ги разберат основите на тргувањето, а потоа постепено да се движат на посложени нивоа.

Професионалните трговци користат едукативни алатки за да останат информирани за најновите случувања на пазарот. Ова им помага да донесуваат подобри одлуки и да останат во тек со какви било промени.

Додајте ја апликацијата на вашиот почетен екран

NadexGo ја направи својата апликација уште подостапна со нова функција – можност да ја додадете на вашиот почетен екран. Ова значи дека можете брзо и лесно да пристапите до него со само еден клик, заштедувајќи време за други работи.

Апликацијата им овозможува на корисниците да останат најавени, слично на другите големи апликации, за да можат брзо и лесно да пристапат до платформата.

Компатибилност со апликации со кој било уред

Мобилната апликација Nadex е погодна за секого без разлика кој уред го користи; без разлика дали е iOS, Android или Windows PC, може да се преземе и користи беспрекорно.

Имањето паметен телефон, таблет или лаптоп ви дава можност лесно да пристапите до оваа апликација. Исто така, ако имате уред со вклучен интернет и веб-прелистувач, можете да пристапите до апликацијата директно преку веб.

24/7 поддршка на клиентите

Корисниците на NadexGO можат да имаат корист од поддршката без престан во секое време, седум дена во неделата бидејќи апликацијата обезбедува помош 24/7. Ова им дава на корисниците мир на умот дека нивните занаети се добро заштитени и сите проблеми се брзо решени. Центарот за помош е достапен од понеделник до петок за да ви помогне со какви било прашања или проблеми што можеби ги имате. Можете да ги контактирате во секое време во текот на работните часови за брза помош.

Предности на мобилната апликација Nadex

  • Апликацијата е дизајнирана да функционира како размена, а не како посредник, елиминирајќи секаква можност за неусогласени стимулации.
  • Трговската платформа на Nadex поминува низ ригорозен надзор од страна на Common Futures Trading Commission (CFTC) за да се увери дека трговците се безбедни и безбедни додека ја користат. Понатаму, клиентите од САД имаат право да отворат трговска сметка со Nadex.
  • Мобилната апликација содржи библиотека со едукативни содржини како што се видео упатства, вебинари, PDF-датотеки, речник, блогови и курсеви. Сите од нив се достапни бесплатно.
  • Клиентите имаат повеќе опции за избор при тргување со оваа платформа, како што се различни бинарни избори и ширење.
  • Nadex е прифатлива платформа за тргување со јасна структура на надоместоци. Нема да морате да се грижите за какви било скриени трошоци и можете да започнете самоуверено да тргувате на платформата.
  • Nadex не наплаќа дополнителни трошоци кога користите брзи начини на плаќање, како што се дебитни картички.
  • Надекс им нуди на своите клиенти сигурни и индивидуализирани банкарски сметки во некои од најдобрите банкарски институции во САД.
  • Форекс тргувањето може да биде застрашувачко за почетниците, па затоа многу брокери нудат демо сметка со виртуелно салдо од 10.000 долари. Ова им овозможува на корисниците да практикуваат тргување без никаков ризик или трошоци, како и да се навикнат на вистинскиот девизен пазар.
  • Трговците со бинарни опции се способни да тргуваат со само девизен курс со најмала можна големина на штиклирање од 0,25.

Апликација Nadex – Заклучок

Nadex е познат по својата врвна веб-апликација. Развиен е со напредни функции и не ја оптоварува меморијата на уредот, а истовремено се ажурира постојано.

Секогаш кога ја користите мобилната апликација Nadex, можете да бидете сигурни дека ја имате достапна најновата верзија поради редовните ажурирања.

Со своите модерни карактеристики, оваа апликација стана омилена меѓу трговците кои бараат напредно ниво на можности за тргување.

Во овој преглед, ќе дознаете повеќе за мобилната апликација Nadex и нејзините карактеристики за да можете да донесете информирана одлука дали е соодветна за вас или не.

Кога ја барате вистинската платформа за тргување, можете да прегледате список на пазари за тргување, различни понудени функции и предности што ги носи и да одговорите на какви било прашања што можеби ги имате.

Најчесто поставувани прашања за мобилната апликација Nadex

Во оваа статија, даваме листа на Најчесто поставувани прашања за апликацијата за мобилно тргување Nadex. Овие ЧПП опфаќаат теми како што се компатибилност на мобилни апликации, цена и многу повеќе.

Како се вика апликацијата Nadex?

NadexGo е името на мобилната апликација на Nadex, која може да се користи за пристап до нивните услуги во движење.

Овој тип на апликација се нарекува прогресивна веб-апликација, која нуди низа напредни функции и е изградена на најнова технологија.

Апликацијата е достапна за секаков тип на уред, како што се Android, iOS и Windows.

Дали Nadex обезбедува апликација за iOS?

Nadex има достапна апликација за iOS што може да се користи на кој било уред, таа е апликација WPA за да може да се стартува на iOS, Android, па дури и на компјутер со Windows.

Без разлика каков тип на уред имате, можете лесно да ја користите апликацијата. Не мора да поминувате низ никакви дополнителни чекори и можете веднаш да пристапите до него на вашиот паметен телефон, таблет, лаптоп, iPad или iPhone. Алтернативно, ако претпочитате да отворите веб-прелистувач и да влезете на веб-локацијата, ова е исто така можно.

Дали апликацијата Nadex е бесплатна?

Да, апликацијата Nadex е бесплатна, но не е можно да се користи апликацијата без да се плати надомест.

При регистрирањето, корисниците подлежат на одреден сет на такси за тргување поврзани со износот на нивниот првичен депозит.

Надоместоците за платформата за тргување на Nadex се споредливи со оние на неговите конкуренти, обезбедувајќи корисниците да можат да го извлечат максимумот од нивната инвестиција.

Како да ја преземете апликацијата Nadex?

За да ја добиете апликацијата Nadex, треба да го отворите интернет навигаторот на вашиот уред и да ја побарате апликацијата за мобилно тргување NadexGo на официјалната веб-страница на Nadex. После тоа, можете да го притиснете копчето за преземање и да го преземете на вашиот уред.

Апликацијата може да се преземе без трошоци. Дополнително, можете да го добиете софтверот за вашиот уред со Windows од истиот извор без доплата.

Откако ќе ја преземете апликацијата, кликнете на „Инсталирај“ за да го започнете процесот на инсталација. Погрижете се да ги прифатите сите одредби и услови и страниците на корисничкиот договор пред да ја завршите инсталацијата на вашиот уред.

Со вашите детали за најавување, сега можете да се најавите на мобилната апликација и да имате пристап до нејзините функции.

Кои карактеристики ги има Nadex App?

Мобилната апликација на Nadex има мноштво алатки и функции како што се образовни ресурси, дизајн на почетниот екран лесен за корисникот, различни пазари за трговија, сигурни компании за партнерство, приспособливост со кој било уред и помош за услуги на клиентите.

Дали е можно да се купуваат и продаваат акции со помош на апликацијата Nadex?

Апликацијата Nadex не нуди можност за тргување со акции. Сепак, тој обезбедува сеопфатен избор на пазари со кои може да се тргува, како што се стоки, валути, берзански индекси и макроекономски настани со кои може да се тргува користејќи бинарни опции.

Дали е добра апликацијата Nadex Android?

Апликацијата Nadex Android е поволна поради неговата функција за прогресивна веб-апликација, која обезбедува автоматско ажурирање и не зазема простор на вашиот уред. Ова го прави одличен избор за корисници на кои им е потребна интуитивна, приспособлива апликација.

Дали апликацијата Nadex има електронска функција „Запознајте го вашиот клиент“ (e-KYC)?

Платформата Nadex ја препознава електронската технологија за познавање на вашиот клиент (e-KYC) како суштинска компонента и ја вклучи во својата апликација за да ја направи подостапна.

Дали апликацијата Nadex нуди совети или препораки во врска со тргувањето?

Апликацијата за тргување Nadex не нуди никакви стратегии за трговско инвестициско портфолио (TIPS) за трговците.

Како да купите валути преку апликацијата Nadex?

Користењето на мобилната апликација Nadex за купување странски валути не се разликува многу од купувањето предмети од другите апликации за е-трговија. Обезбедува практично, пријателско искуство за корисниците и ви овозможува брзо и безбедно да вршите трансакции.

За да купите одредена количина на различни валути, се што треба да направите е да ги изберете саканите валути, да го внесете обемот на валутата и да кликнете на купи. Тоа е јасен процес кој не одзема многу време или напор.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!