Преземете ја апликацијата IQ Option X

Мобилната технологија е голем дел од модерниот живот, а трговците не се исклучок. Мобилните апликации за тргување стануваат се попопуларни. Ќе ја разгледаме IQ Option X, апликација за тргување достапна за Android. Тој нуди широк спектар на инструменти за тргување на платформата IQ Option. Таа е и единствената мобилна апликација која нуди бинарни опции. Оваа статија ќе разговара за IQ Опција X, вклучувајќи преглед на просторијата за тргување, алатки и карактеристики.

Тука можете да ја преземете и WPA верзијата на IQ Option X за Android и IOS

Contents

Како да ја преземам апликацијата IQ Option X?

Официјалната веб-страница на IQ Option е најдоброто место за преземање IQ Option X. Оваа апликација не е достапна на App Store или Google Play. Оваа апликација е само за уреди со Android.

Обрнете внимание на барањата на вашиот оперативен систем

  • Андроид 5.1 и понова верзија
  • Простор на хард дискот: 74 MB

Откако ќе ја преземете апликацијата, ќе треба да се најавите на IQ Option X. Најавете се на постоечките сметки на IQ Option или креирајте нова. Платформата обезбедува практична сметка за новите трговци да стекнат одредено искуство пред да го направат својот прв депозит.

Како да преземете IQ Option X APK за Android

Инструкции за преземање на апликацијата IQ Option X apk

1. Регистрирајте се за сметка

Внесете ја вашата адреса за е-пошта и креирајте лозинка. Ова се вашите податоци за најавување во трговската сала.

2. Прифатете ги овие Услови за користење и Политики за приватност

3. За да ја искусите најдобрата платформа за тргување, пријавете се сега и започнете во трговската сала.

4. Инсталирајте IQ Option X apk на вашиот паметен телефон

5. Ќе најдете многу упатства и видеа за поддршка во трговската сала. Со среќа!

IQ Option обезбедува едноставен интерфејс кој им овозможува на трговците да се фокусираат на тргувањето и да не се одвлекуваат од реклами или банери.

Трговецот мора прво да се регистрира на платформата и да ја активира за да почне да ги користи услугите на системот. Не ви се потребни никакви компјутерски вештини за да го користите системот. Едноставно отворете го формуларот и пополнете ги вашите лични податоци во бараните полиња.

Копчето „Регистрирај се“ лесно се наоѓа. Не мора да поставувате многу барања. Сè што треба да направите е да ги внесете вашето име и презиме, како и активна адреса за е-пошта. Ќе добиете е-пошта за активирање. Следете ја врската за да ја активирате вашата сметка. Вашата сметка за IQ Option е активирана и вие сте подготвени за тргување. За да се запознаете со карактеристиките на оваа платформа за тргување, се препорачува пробна верзија за почетници.

Вашето најавување ќе стане активно ако сте направиле сè правилно. Потоа ќе можете да пристапите до вашата лична сметка. Откако ќе ја активирате сметката и ќе го потврдите кодот, ќе бидете префрлени на страницата што содржи водич за тоа како да го користите системот. Ви стојат на располагање напредните функции

Ова е од суштинско значење за трговците да развијат трговски вештини и лесно да тргуваат. Оваа сметка за IQ Option не е за вас ако сакате да вежбате пред да отворите целосна верзија.

Експертите препорачуваат отворање демо сметка бидејќи секоја платформа за тргување е различна.

Трговецот може да отвори лична сметка користејќи надворешна сметка. Ова може да биде од некоја страница за социјално вмрежување, на пример. Ова е исклучително практично бидејќи не треба да ги внесувате вашите лични податоци, тие веќе постојат во вашата сметка. Различни видови средства

Најавувањето е лесно како кликнување на полето за избор. Најавувањето ќе се изврши од вашиот мобилен уред или компјутер. Тој е дизајниран така што трговците можат да пристапат до веб-страницата за тргување без да мора да поминат низ барањата на трети лица.

Ве молиме потврдете дека вашите податоци (вашето име и презиме) се точни пред да се обидете да пристапите до вашата надворешна сметка. Многу трговци се љубопитни за податоците потребни за пристап до нивните сметки за IQ Option. Само вистинити податоци. Ќе треба да креирате сметка за најавување со сите ваши податоци. Ова е сериозна платформа за тргување. Ова е потребно за да се потврди вашиот идентитет, како и за да може да пристапите и да ја надополнувате вашата сметка во иднина.

Преглед на трговска соба

IQ Option X е хоризонтален распоред кој им овозможува на трговците истовремено да следат до пет различни средства.

Главниот екран на трговската соба

На левата страна е главното мени. Овој дел им овозможува на трговците да прават депозити и повлекувања. прегледајте ја вашата историја на тргување, изменете ги поставките за апликацијата и контактирајте со поддршката.

главното мени

Можете исто така да видите икони лево што им се познати на постоечките трговци со IQ Option. Можете да кликнете на овие икони за да го видите вашето портфолио, да добивате новости од пазарот, да поставувате предупредувања и да гледате упатства за алатките на платформата.

Услуги достапни во трговската сала

Долното мени нуди информации за тргување, како и некои графички алатки за анализа на овие технички показатели.

Долното мени на трговската сала

Техничките индикатори може да се користат за анализа на средствата. Можете да прочитате повеќе за техничките показатели ако не сте запознаени со нив.

Какви занаети можете да направите на IQ Option X


IQ Option X ги нуди следниве инструменти за тргување:

Списокот на инструменти за тргување

  • бинарни опции
  • дигитални опции
  • CFD (девизен курс, акции, стоки, ETF, крипто).

До некои од овие инструменти може да се пристапи и преку други мобилни апликации. Најдоброто нешто за IQ Option X е фактот дека можете да тргувате со бинарни опции.

Што се бинарни опции?

Бинарни опции се една од најлесните алатки за тргување. И почетниците и искусните трговци сакаат бинарни опции. Тие не се достапни на сите платформи за тргување. Тргувањето со бинарни опции е достапно на онлајн платформата, десктоп верзијата и мобилната апликација IQ Option X од IQ Option.

Бинарната опција може да се користи за трговија. Бинарната опција се однесува на договор кој може да има само два исходи на истекување. Или трговецот прави профит со износот поставен пред трговијата или го губи својот првичен депозит.

Тргувањето со бинарни опции бара од вас да одредите дали цената на средството ќе се зголеми или намали пред истекот. Цената мора да се искачи над или да падне под почетната цена за да се оствари профит. Ова зависи од нарачката на трговецот. Трговецот би наложил да се јави ако верува дека цената ќе се зголеми. Ако цената е подолу, нарачајте ПУТ.

јавете се и ставете

Трговецот не го купува основното средство со ставање нарачка. Трговецот се обидува да го предвиди нивото на цената на средството во одредено време (на истекување). Ако прогнозата е точна, трговецот остварува профит. Пред да се изврши трговијата, трговецот ќе ја посочи потенцијалната добивка.

Обрнете внимание на датумот на истекување на занаетите. Може да се најде на десната страна. Екранот ќе го прикаже најблиското време на истекување како вертикална линија заедно со времето за купување, што го означува времето за да се изврши трговија.

Истекот е наведен во трговската сала
Сè уште можете да затворите трговија откако ќе ја завршите со кликнување на ПРОДАЖИ. Можеби нема да ви биде дозволено да го вратите целиот ваш депозит. Наведена е и сумата што мора да се врати.

Износот што треба да се врати ако трговијата е затворена пред истекот
Оваа статија Како да тргувате со бинарни опции содржи повеќе информации и совети за бинарно тргување.

Други инструменти за тргување

Други инструменти за тргување се достапни преку IQ Option X, како што се CFD или дигитални опции.

CFD (договор за разлика) е финансиски договор кој ја плаќа разликата помеѓу цените на затворање и отворање. Неопходно е да се запознаете со основите на тргувањето со маргина пред да можете да тргувате со CFD. Оваа статија дава детално објаснување со примери. Водич за тргување со маргина на девизен курс со IQ Option.

Додека дигиталните опции може да се споредат со бинарни опции, постојат важни разлики. Овој водич Како да тргувате со дигитални опции: Вашиот дефинитивен водич ќе ви помогне да ги разберете и како да ги тргувате.

Заклучок

IQ Option X нуди практично решение за мобилни трговци кои сакаат да тргуваат. Можете да тргувате со широк спектар на инструменти. Најпопуларната опција е IQ Option X, која не е достапна на ниту една друга мобилна апликација.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!