Преглед на RaceOption

RaceOption е нов брокер на пазарот на бинарни опции. Основана е во 2014 година и се прослави во индустријата. RaceOption е брокер кој им нуди на инвеститорите и трговците ширум светот платформа за тргување погодна за корисниците, која вклучува многу предности.

Нема да мора да се грижите дали ќе ги изгубите парите или нема да можете да направите повлекувања или депозити. Тие прифаќаат многу валути и нудат широк спектар на средства. RaceOption брзо се етаблира во индустријата за бинарни опции со својата врвна технологија, исклучителни бонуси и водено тргување.

Овој преглед ќе обезбеди информации за платформата за тргување на RaceOption, прописите и видовите сметки за да можете да направите информиран избор за RaceOption како брокер за бинарни опции.

RaceOption е добро познат брокер кој нуди платформа погодна за корисниците. Тие нудат бонуси како начин да покажат дека ги ценат своите трговци.

Contents

RaceOption Брз преглед

💻 Платформа за тргување RaceOption има своја платформа за тргување
📊 Видови сметки: Бронза, сребро, злато, демо
💰 Валута за сметката: УСД, ЕУР и CHF
💵 Депозит/повлекување Visa Debit, Visa Electron и MasterCard картички, криптовалути
🚀 Минимален депозит: 250 американски долари
📈️ Минимална нарачка Минимална инвестиција: 1 долар
🔧 Инструменти: 100+, девизен курс и стоки, акции и крипто
📱Тргување со мобилни телефони: Да
➕ Придружна програма: Да
⭐ Карактеристики на трговија Тргување со копии, тргување турнири, награда
🎁 Бонуси и натпревари: Да

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Платформа за тргување

Трговската платформа на RaceOption е интуитивна и едноставна за користење. Можете да видите сè на веб-базираниот интерфејс RaceOption.

RaceOption е добро почитуван брокер кој нуди едноставна платформа.

RaceOption е платформа слична на SpotOption, но тие направија некои промени. Платформата на RaceOption го поедноставува трговскиот интерфејс со тоа што ви овозможува пристап до се што ви треба на едно место.

Во горниот десен агол на екранот, ќе видите колку пари сте инвестирале. Можете да ја видите сумата што сте ја инвестирале во горниот десен агол на екранот. Под него, можете да го видите преостанатото време во вашата темпирана трговија. Додека го предвидувате исходот на пазарот, ќе можете да пласирате инвестиции со кликнување на копчињата за ставање и за повикување на дното.

Левата страна на екранот ќе ви покаже со кои средства тргувате, додека трендовите можете да ги видите во графиконот во центарот. Платформата на RaceOption е лесна за употреба и за трговците почетници и за поискусните инвеститори кои само сакаат брзо да тргуваат без да се грижат за детални статистики.

Платформата на RaceOption можеби нема да може да ги задоволи вашите потреби ако ги сакате сите дополнителни функции. Можеби нема да ја најдете вистинската платформа за тргување за вас.

Видови на трговија

RaceOption нуди различни видови трговија до кои можете да пристапите од нивната веб-базирана платформа со едноставно притискање на копче.

 • Ниски/Високи опции: Тие се најпопуларните типови на тргување со бинарни опции. Тоа е и најлесно. Трговската платформа на RaceOption ги прикажува опциите за повици и ставање на дното, за да можете да изберете која од нив. За да предвидите дали пазарот ќе расте или ќе падне, кликнете на еден и ќе ја добиете вашата исплата ако е точна.
 • Опции од 60 секунди: Овие занаети се брзи и лесни. Имате само една минута да ја завршите вашата трговија. Ќе добиете исплата ако ја направите точно во вистинско време.
 • Пар опции/скалила: Опциите за пар нудат повисоки исплати од другите два типа. Ќе добиете исплата ако тргувате во рамките на наведените ценовни точки.
 • Опции со еден допир: Опциите со два допири не ви дозволуваат да правите занаети со допирање на копче. Вашата цел е да ја предвидите цената по која ќе се допре цената на средството пред да истече временскиот рок. Ако се случи, добивате исплата.
 • Долгорочни опции: долгорочните опции се различни од опциите од 60 секунди. Овој тип на трговија ви овозможува да ја играте долгата игра. Може да почекате до една недела и да ја предвидите цената на средството во текот на неколку дена, наместо да чекате секунди.

Средства

RaceOption може да се пофали со над 150 средства. Неверојатниот опсег на средства на RaceOption има потенцијална привлечност за инвеститорите ширум светот, што им овозможува на RaceOption да се грижи за повеќе луѓе. Има многу опции за избор:

 • Forex
 • CFD
 • Акции
 • Индекси
 • Стоки

RaceOption сè уште не додаде криптоси како што се Bitcoin, Ethereum или Litecoin. Може да биде потешко да се дојде до трговци кои имаат инвестирано повеќе технологија од другите.

RaceOption е сè уште популарен брокер за трговците и покрај тоа што нема крипто. Тие имаат скоро секаков вид средства што ќе ги најдете кај други брокери за бинарни опции.

Видови сметки

RaceOption, како и многу други брокери за бинарни опции нуди нивоа на сметки. Секоја сметка им дава на трговците пристап до различни функции. Онаа што ќе ја изберете ќе одреди колку опширно можете да ја користите платформата RaceOptions и кои функции можете да ги искористите.

RaceOptions нуди три типа на сметки:

Бронза

Сметката Bronze RaceOption, која е најосновна, е местото каде што започнуваат почетниците. Можете да пристапите до стандардните функции како што се:

 • 20% бонус
 • Видео разговор во живо достапен 24/7
 • Копирај алатка за тргување
 • Во рок од еден час, повлечете ги вашите средства
 • Демо сметка

Бронзата е најниско ниво, но сепак можете да пристапите до некои од нивните едукативни материјали. Ова вклучува книга и видео што ќе ве води низ тргувањето ако не сте запознаени со процесот. Сè уште имате пристап до бонусите на RaceOption за кои ќе разговараме подоцна.

Сребрена

Достапно е и најпопуларното ниво на RaceOption, Сребреното ниво. Иако е потребен повисок почетен депозит од 1.000 УСД за да се отвори, ќе добиете речиси двојно повеќе карактеристики како бронзена сметка. Сребреното ниво ви овозможува да се движите нагоре ако веќе сте инвестирале во бинарни опции.

Оваа сметка ќе ви ги даде сите карактеристики на бронзеното ниво плус следново:

 • Веб сесија на мастеркласа
 • Менаџер за индивидуална сметка
 • Бонус од 50% или повеќе
 • Првите три занаети се без ризик

Ќе ги добиете образовните материјали што би очекувале да ги видите од трговец на средно ниво во веб-сесијата за мастер класа. Кога разговараме за бонуси и промоции, ќе можеме да зборуваме за занаети без ризик.

Злато

Сметката на највисоко ниво на RaceOption, Gold, е достапна. Ќе добиете најмногу функции и поволности, заедно со минимален депозит од 3.000 УСД Ова е најдоброто ниво за трговци кои се искусни и подготвени да преземат бинарни опции.

Златната сметка вклучува сè, од бронзените и сребрените сметки, плус дополнителни функции како што се:

 • Интегрирана техничка анализа
 • 100% бонус на вашиот прв депозит

Иако можеби не изгледа многу, сметката Сребрена има интегрирана техничка анализа која може да ви помогне да направите подобри занаети и да ги подобрите вашите техники за тргување. Ова значи дека повисок депозит може да резултира со поголема исплата ако сте во можност да ги развиете и рафинирате вашите стратегии за тргување.

Услови за тргување и исплати

Исплатата на RaceOption може да започне од 60% или дури да достигне 90%. Иако не е толку висок или конзистентен со пазарот, тој е споредлив со пазарот.

CFD пазарите работат на поинаков начин. Вашата исплата не е фиксна на овие проценти. Тоа зависи од тоа како се движи пазарот и вашата инвестиција. Бинарните опции доаѓаат со поголем ризик бидејќи пазарите се менуваат побрзо. Износот што ќе го инвестирате ќе има помало влијание врз тоа дали ќе добиете исплата или не.

RaceOption бара да инвестирате најмалку 1 $ кога ќе започнете да инвестирате. Сепак, вашиот трговски лимит од 1.500 долари не е дозволен. RaceOption има функција за распродажба. Ова ви овозможува да ја затворите вашата трговија пред истекот на временскиот рок. Ќе добиете делумно враќање во зависност од тоа колку долго треба да останете.

Регулатива

RaceOption е регистрирана и инкорпорирана под името на компанијата Makerun Corp лоцирана во Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Marshall Islands MH96960. Овие компании можеби нема да ја нудат истата заштита како регулаторните тела како што се FCA или CySEC, но немаше никакви проблеми со RaceOption или нив.

Минималните прописи на RaceOption им дозволуваат на трговците од повеќе земји да тргуваат со бинарни опции. RaceOption, на пример, не им забранува на инвеститорите со седиште во САД. Ако сакате да тргувате со forex, ќе можете да тргувате со повеќе валути.

Најголем проблем со немањето регулатива е нејасноста на одредени политики. RaceOption ги поддржува американските трговци, но американските регулаторни тела не поддржуваат RaceOption. Помалку почитувана компанија може да биде резултат и на помалку регулативи. Сепак, трговците на RaceOption имаа многу позитивни искуства.

Промоции и бонуси

Претходно ги спомнавме промоциите и бонусите на RaceOption. Ова е област каде што регулативата не работи во ваша корист. Некои бонуси може да се добијат со едноставно пријавување на сметка, дури и на ниво на бронза. Други бараат од вас да тргувате или да одвоите време.

Многу бонуси зависат од типот на сметката што ја отворате. Колку повеќе инвестирате, толку е поголем вашиот бонус. Бронзената сметка нуди бонус од 20% на вашата прва инвестиција од 250 до 999 долари. Добивате бонус од 50% за инвестирање од 250 до 999 долари на сметка на Сребрена. Златната сметка ви го нуди најдоброто, со 100% бонус ако инвестирате најмалку 3.000. Може да имате 100.000 долари на вашата сметка веднаш штом ќе започнете да инвестирате.

Износ на депозит Бонус Вкупен депозит
250 долари 20% 300 долари
1.000 долари 50% 1.500 долари
3.000 долари 100% 6.000 долари

Добивате и три опции за тргување без ризик со нивоата Златни и Сребрени. Овие занаети ве штитат од губење на вашите пари ако не успеете да направите трговија. Наместо тоа, добивате средства во форма на бонус за тргување.

RaceOption нуди тргување натпревари. RaceOption е домаќин на месечен натпревар во кој трговците се натпреваруваат да видат кој заработил најмногу пари од нивните занаети. Наградите што ги нуди RaceOption се движат од 10.000 долари до првото место и 100 долари за другите победници. Можете да бидете еден од 40-те победници ако вашите трговски вештини се доволно добри.

Мобилно тргување

Веб платформата за тргување на RaceOption не е единствената опција. Исто така, нуди мобилна платформа за тргување што го олеснува тргувањето. Мобилната апликација на RaceOption е креирана од постари брокери за бинарни опции.

Мобилната апликација е достапна за iOS и Android. Ги нуди сите исти придобивки како веб-платформата. Сè уште е достапно тргувањето со CFD, како и тргувањето со еден допир и 60 секунди. Можете исто така да управувате со вашата сметка и портфолио од каде и да сте.

Не треба да се грижите за плаќање дополнителни такси за апликацијата. Вашите средства и информации се безбедни бидејќи ви треба само едно најавување. Можете да ја прегледате историјата на вашата сметка, па дури и да гледате CFD графикони во живо за да бидете секогаш во тек со она што се случува на пазарот.

Демо сметка

RaceOption обезбедува демо сметка на новите трговци. Ова не мора да значи дека треба да сте нови во тргувањето со бинарни опции. Сè уште можете да ја користите вашата демо сметка за да ја тестирате платформата на RaceOption и да видите како таа работи за вас.

Иако демо сметките може да се отворат само ако се креира сметка, тоа не значи дека треба веднаш да тргувате со вистински средства. Нивната демо сметка е идеална за оние кои штотуку почнуваат да тргуваат. Можете да вежбате тргување на RaceOption без да ризикувате да ги изгубите вашите средства.

RaceOption не дава никакви информации за износот на виртуелни пари што ќе ги добиете со вашата демо сметка. Мора да го побарате бидејќи тоа не е непосредна опција. И покрај тоа што не ги користите вашите средства, мора да депонирате пари на вашата сметка за да го добиете демото.

Можете да ги повлечете вашите средства ако услугите на RaceOption не се за вас откако ќе ја тестирате платформата со вашата демо сметка.

Депозит и повлекување на RaceOption

Депозити

RaceOption бара минимум 250 долари депозит за да ја отвори нивната сметка со најниско ниво. Тие нудат услуга за брз депозит и опции за плаќање со кои другите брокери можеби нема да можат да се совпаднат.

RaceOption ги прифаќа овие начини на депозит:

 • Кредитна картичка (вклучувајќи VISA или Mastercard)
 • Дебитна картичка
 • Банкарски трансфер
 • Криптовалути (вклучувајќи Bitcoin и Ethereum, како и неколку други алткоини)
 • Е-паричници

RaceOption не наплаќа такси за услуги или такси за трансфер, со исклучок на 5% за трансакции со кредитна картичка. Сепак, тие ве предупредуваат да бидете свесни за какви било надоместоци што ги наплаќаат трети лица, како што е вашата банка.

Опциите за кредитна картичка веднаш ќе ги депонираат вашите средства на вашата сметка. Други методи може да потрае и до цел час.

Повлекувања

Процесот на повлекување на RaceOption за клиентите е единствен. Додека повеќето брокери за бинарни опции тврдат дека вашето повлекување ќе потрае еден до три работни дена, RaceOption трае помалку од еден час, без оглед на начинот на повлекување што ќе го изберете. Истото важи и за кредитните картички, како и за криптовалутите и е-паричниците.

Сите начини на плаќање ви се достапни за депонирање средства. Трговците не пријавиле никакви проблеми со обработката на нивните средства, без разлика на брзината или безбедноста, и покрај брзата услуга на оваа компанија.

Поддршка за корисници

RaceOption ви овозможува да стигнете до нив преку различни канали. Прозорец за разговор се појавува кога ќе ја посетите RaceOption.

Останува на дното на вашиот екран, но трепкачкото зелено светло ве потсетува дека никогаш не сте сами и дека некој е секогаш достапен да ви помогне доколку ви треба. RaceOption ги прави видливи сите методи за контакт со нивниот телефонски број на врвот на секоја страница. Можете исто така да ги контактирате преку нивната контакт форма ако не ви треба итна помош.

RaceOption може да се постигне на:

 • Телефон: +1-829-947-6392
 • Е-пошта: support@raceoption.com
 • Адреса: Makerun Corp. – бр. 104038. Комплекс на компанијата Trust, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Маршалските Острови MH96960.

Тие можат да се најдат и на каналите на социјалните медиуми како што се Инстаграм, Фејсбук и Твитер.

Добрите

RaceOption нуди многу предности и за почетниците и за искусни трговци. Овие предности се достапни за да можете да одредите дали RaceOption е вистинскиот брокер кој ќе ви помогне во тргувањето со бинарни опции.

 • Платформа за тргување погодна за корисниците
 • Достапни се многу натпревари и бонуси
 • Повеќе од 150 средства
 • Брзо повлекување и обработка на депозитите
 • 24/7 корисничка поддршка
 • Тргување со копии

Конс

Понудите на RaceOption може да направат да изгледа привлечно, но секој брокер има свои падови. Ова се недостатоците на RaceOption кои ќе ви помогнат да донесете информирана одлука за RaceOption и нивната платформа.

 • Не е регулирано од силни финансиски регулатори како FCA, CFTC или CySEC
 • Демо-сметката не е достапна пред првичниот депозит
 • Нема тргување со криптовалути
 • Високи почетни депозити

Заклучок

Иако брокерот за бинарни опции што има малку регулативи може да биде црвено знаменце, на RaceOption може да му се верува дека обезбедува сигурна платформа и е реномирана. Тие нудат бонуси кои покажуваат дека ги ценат своите трговци.

Можете да ја тестирате платформата со отворање на демо сметка за да видите дали сте задоволни со вашите инвестициски одлуки. Можете да ги повлечете вашите средства во секое време и да продолжите со следниот брокер.

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!