Преглед на Pocket Option

Pocket Option е основана во 2017 година и брзо се прослави на пазарот за бинарни опции. Додека онлајн брокерите за бинарни опции често се критикувани, Pocket Option е една од најдоверливите платформи за тргување со бинарни опции. Лесно е да се отвори сметка. Оваа платформа е погодна и за искусни и почетници трговци. Pocket Option нуди можности за тргување на илјадници луѓе ширум светот, со преку 100 инструменти за тргување кои се достапни и многу опции за плаќање за трговците ширум светот.

Contents

Брз преглед на Pocket Option

💻 Платформа за тргување Комерцијална платформа Pocket Option, MT5
📊 Видови сметки: Демо, почетник, почетник, искусен, мајстор, професионалец, гуру
💰 Валута за сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување Visa Debit, MasterCard картички, Airtel, M-Pesa, ePayments, Qiwi Wallet, Binance Pay, банкарски трансфери, MTC, MTN, VodaFone, Tigo, MoMo Pay, криптовалути и многу други…
🚀 Минимален депозит: 5 американски долари
📈️ Минимална нарачка Минимална инвестиција: 1 УСД
🔧 Инструменти: Forex валутни парови, стоки, криптовалути, OTC (валута, стоки, акции)
📱Тргување со мобилни телефони: Да
➕ Придружна програма: Да
⭐ Карактеристики на трговија Социјална трговија
☪️ Исламска сметка Да
🎁 Бонуси и натпревари: Да

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Резиме

Pocket Option има многу одлични карактеристики што им се достапни на професионалните трговци и на трговците кои штотуку започнуваат со онлајн тргување. Платформата за тргување е едноставна за користење и нуди одлично корисничко искуство. Достапен е во над 95 земји и региони, нудејќи им на клиентите регулирани услуги. Pocket Option моментално има повеќе од 20.000 активни корисници дневно и дневен обрт кој надминува 5,00 милиони долари. Овој преглед ќе ви ги покаже карактеристиките на платформата. Исто така, вклучува информации за средствата и како да се отворат трговски сметки.

Pocket Option е брокер за тргување forex и CFD кој е добро познат по тргувањето со бинарни опции. Може да имате две платформи за тргување и големина за вашите сметки што чекаат.

Forex трговец, овој Forex брокер влезе на пазарот на бинарни опции во 2017 година. Тој се прослави меѓу брокери и трговци. Gembell Limited, со седиште на Маршалските Острови, управува и управува со локацијата. Pocket Option нуди над 100 инструменти за тргување, вклучувајќи акции, валути и валутни парови. Веб-базирана платформа за тргување е развиена од Binary Broker.

Регулатива

Регулатива за FMRRC со Pocket Option

Pocket Option е регулирана и надгледувана од Центарот за регулирање на меѓународните финансиски пазарни односи. Политиката „Знај го твојот клиент“ ја спроведува овој брокер на Forex. Тие се придржуваат и до Политиката за спречување перење пари.

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Провизии и такси

За да утврдат дали Pocket Option плаќа провизии, аналитичарите ги разгледаа условите за тргување. Нема скриени надоместоци за тргување. Pocket Option ви овозможува бесплатно да ја вчитате вашата трговска сметка.

Perfect Money е единствената банка која ќе наплатува провизија за повлекување средства. Оваа такса е 0,5%. Сите повлекувања направени со други електронски начини на плаќање и кредитни картички се бесплатни. Pocket Option создава сметки без префрлување автоматски за сите клиенти без да бара никакви промени во конфигурацијата или контакт со поддршката.

Џебна опција демо сметка

Ако не знаете како да користите вистинска сметка на Pocket Option, демо-сметката од Pocket Option е одлична. Не мора ни да се регистрирате кај нив за да го користите. Кликнете на копчето Демо сметка на веб-страницата на Pocket Option за да добиете 10.000 долари за тргување. Пред да инвестирате во вистински пари, секогаш е добра идеја прво да го пробате демото.

Ќе имате доволно искуство со демо за да одлучите дали сакате да продолжите. Брзо ќе откриете дали ги донесувате вистинските одлуки врз основа на вашата сметка на Pocket Option.

Дали е можно демо сметката да заработи дополнителен профит?

Можете да го користите демото за да се запознаете со платформата и да вежбате тргување со различни средства. Средствата во не се вистински пари. Тие можат да се зголемат со профитабилни занаети, но не можат да се повлечат. Кога сте подготвени да тргувате со вистински пари, можете да се префрлите на вистинска трговска сметка.

Средства

Pocket Option има голем избор на средства со повеќе од 130 опции. Овие средства може да се поделат во пет категории:

  • Forex
  • Криптовалута
  • Индекси
  • Акции
  • Стоки

Распоредот за тргување на веб-страницата ги прикажува сите средства со кои се тргува и процентот на секое средство што се плаќа.

Депозити и повлекувања

UI на Pocket Option го олеснува депонирањето и повлекувањето средства. Pocket Option ви овозможува да ја надополнувате вашата сметка користејќи повеќе начини на плаќање.

Кој е минималниот депозит за Pocket Option?

Pocket Option бара минимум депозит од $50 за да се отвори вистинска сметка. Индустрискиот стандард за минимални почетни депозити е 50 долари. Pocket Option дозволува тргување до $1.

Pocket Option обезбедува опсег на опции за депозит и повлекување, вклучувајќи кредитни картички, дебитни картички, Perfect Money, Advcash и кредитни картички.

Трговецот исто така може да депонира со користење на различни криптовалути како што се Bitcoin, Litecoin и Ethereum, Bitcoin Cash или Ripple, ZCash, Dai Tether, валута УСД.

Без разлика кој метод ќе го изберете, не би требало да биде проблем депонирањето и повлекувањето пари. Не треба да повлекувате 50 или 10 долари за успешна трансакција. Тие не наплаќаат никакви надоместоци или провизии за овие трансакции, за разлика од другите брокери за бинарни опции. Конверзијата на валути е важна. Има многу банки кои наплатуваат такси за конверзија на валути. Треба да знаете и за какви било други такси што би можеле да се применат надвор од Pocket Option.

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Мобилно тргување

Џебната опција ви дава многу опции кога станува збор за тргување. Pocket Options е веб-базирана платформа, но тие исто така нудат и мобилно тргување. Може да ја преземете мобилната апликација за iOS или Android за да бидете во тек со новостите на пазарот. Pocket Options има MetaTrader 4 и 5 (MT4) апликации за iOS и Android.

Мобилната апликација Pocket Option ги има сите карактеристики на платформата за веб-локација Pocket Option. Тоа е затоа што интерфејсот на платформата за тргување е многу едноставен и прилагоден за мобилни телефони.

Апликацијата е потполно бесплатна и лесно се стартува и инсталира. Ако имате инсталирано iOS 11.0, апликацијата за iOS може да се користи на вашиот iPad или iPod touch. Андроид верзија 4.4 е потребна ако ја користите.

Видови на трговија

Pocket Option нуди само еден вид трговија. Сепак, лесно е да се добие брза исплата. Џебната опција го прави тргувањето едноставно со високи/ниски опции, најосновниот тип на тргување со бинарни опции. Лесно е да се постави временско ограничување и да се предвиди дали цената на средството ќе се промени од почетокот на часовникот.

Трговците со бинарни опции кои сакаат да остварат брз профит ќе ја сакаат нахакан/пониската опција. Тие нудат речиси итна исплата. Опциите за висока/мечка се одличен начин да ја практикувате вашата стратегија ако сте нови за бинарни опции. Тајмерот може да се постави на најмалку 60 секунди. Ако претпочитате продолжени игри, можете да го поставите времето на истекување до 4 часа.

Плаќања

Pocket Option е добро познат играч на пазарот на бинарни опции поради високите исплати. Најниската исплата на Pocket Option е 50%. Сепак, нивната просечна исплата е многу повисока. Обично може да очекувате исплата од 80% до 100% за точни високи/ниски предвидувања.

Веб-страницата на Pocket Option наведува дека можете да добиете исплати до 218%. Ова е сосема без преседан. Можете да заработите до 200% дури и од најсигурната компанија за бинарни опции.

Запомнете дека тргувањето со бинарни опции со високи/ниски исплати е почеста од другите опции како што е тргувањето со скали/пари.

Ако сте нови во Pocket Option, занаетите со високи/ниски опции од 60 секунди може да се покажат многу корисни. Тие исто така можат да генерираат значителен профит за неколку минути. Треба да бидете внимателни кога тргувате со мечешки/нахакан опции. Премногу неуспешни занаети може брзо да резултираат со загуби.

Промоции и бонуси

Pocket Option ви дава 50% бонус депозит на вашата прва инвестиција, кога ќе отворите сметка. Бонусот од 50% ќе биде поголем ако направите поголема почетна инвестиција.

Не можете да ги повлечете парите од бонус додека не започнете со тргување. Џебната опција ќе бара од вас прво да тргувате. Некои инвеститори можеби веруваат дека можат да го повлечат бонусот со нивниот оригинален депозит.

Дополнителни карактеристики

Pocket Option има многу други функции кои ќе го подобрат вашето искуство. Може да имате пристап до многу функции, вклучувајќи турнири, социјално тргување, индикатори, сигнали и достигнувања.

Социјално тргување

Оваа функција е особено корисна за почетниците бидејќи им овозможува на трговците да ги следат навиките за тргување на другите инвеститори и да одредат кои од нив даваат позитивни резултати. За да добиете најдобри резултати, можете да научите како да ги имитирате занаетите на искусни трговци.

Турнири со џебна опција

Турнирите со џебна опција им овозможуваат на трговците да се натпреваруваат еден против друг и да освојуваат награди. Иако не е исто што и социјалното тргување, на трговците им нуди можност да се натпреваруваат едни против други и да освојуваат награди. Учеството на турнири може да ви помогне да заработите награди и достигнувања. Може да освоите до 50.000 долари со некои награди

Достигнувања

Кога заработувате достигнувања на турнири, тие се повеќе од само убава значка за да ги покажете вашите вештини за тргување. Достигнувањата можат да бидат исто толку вредни како паричната награда од 50.000 долари. Достапни се и придобивки од тргувањето. Може да се заработат средства за тргување, како и процентуален бонус за исплата. Овие придобивки ќе ви овозможат да ги подобрите вашите вештини за тргување и да ја зголемите веројатноста за остварување профит.

Индикатори и сигнали

Џебната опција се прикажува кога пазарот се врти и кога цените растат или паѓаат. Може да останете ажурирани со сигнали, алатки за цртање и индикатори кои ќе ви помогнат да знаете кога можете да заработите повеќе од трговијата.

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Дали е легална Pocket Option?

Gembell Limited ја создаде Pocket Option во 2017 година како платформа за тргување за бинарни опции. Pocket Option е доверлив брокер за бинарни опции кој ја цени приватноста. IFMRRC го регулира. Pocket Option, исто така, се придржува до AML/Know Your Customer Policy. Ова заштитува од лажни активности кои вклучуваат лични информации за клиентите.

Gembell Limited е компанија која стои зад Pocket Option. Официјалниот регистарски број на компанијата за Pocket Option е 86967.

Поддршка за корисници

Лесно е да се контактирате со службата за корисници на Pocket Option бидејќи сите информации се достапни онлајн. Нивните информации за контакт, вклучувајќи ја нивната е-пошта и телефонскиот број, се достапни на веб-страницата.

Можете да ги најдете на страниците на социјалните медиуми како што се Facebook, Instagram и Twitter. Нивната веб-страница дури нуди опција за разговор во живо. Едноставно отворете го и започнете да разговарате. Можете да го пополните нивниот формулар за контакт ако имате прашања, но немате време за разговор. Тие ќе ви се вратат што е можно поскоро.

Контактирајте ги користејќи ги следните информации:

Е-пошта support@PockOption.com
Телефон: 1 (800) 982-1251

Заклучок

Брокерите за бинарни опции мора да ги имаат потребните ресурси за да ви понудат најдобро искуство за тргување. Џебната опција има многу одлични карактеристики и уникатни карактеристики. Сепак, тоа не е без свои недостатоци. Одвојте време да ги измерите сите опции и да одредите која бинарна опција е најдобра за вас.

(Предупредување за ризик: вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: This content is protected !!