Најдобрите брокери за бинарни опции – 9-те најдобри платформи во 2024 година

Брокери за бинарни опции им обезбедуваат на трговците достапен начин да заработат пари на пазарот за бинарни опции. Може да биде тешко да се најде вистинската платформа за тргување за вас кога има толку многу брокери на располагање.

За да ви помогнеме да ја изберете најдобрата платформа за тргување, разгледавме некои од најдобрите брокери за бинарни опции. Секој бинарен брокер се разгледува на неколку фактори, вклучувајќи минимални депозити, исплати и прописи. Ги прегледуваме и услугите за клиентите и платформите за тргување.

Contents

Ова се најдобрите брокери за бинарни опции за 2024 година.

Брокер Макс. Исплата мин. Депозит Бонус Рејтинг Бесплатна демо Официјална веб страна
Quotex logo 98% исплата 10$ мин. Депозит 70% бонус Оценка 5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
Pocket-Option logo 92% исплата 50$ Мин. Депозит 50% бонус Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
IQCent logo 95% исплата 20$ Мин. Депозит До 200% бонус Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
IQ-Option logo 95% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
Binarycent logo 95% исплата 250 $ Мин. Депозит До 200% бонус Оценка 4,3/5 Достапно демо Посетете го Брокер
RaceOption logo 95% исплата 250 $ Мин. Депозит До 200% бонус Оценка 4,3/5 Достапно демо Посетете го Брокер
Spectre AI logo 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,2/5 Достапно демо Посетете го Брокер
binary.com logo 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,1/5 Достапно демо Посетете го Брокер
Nadex logo 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4/5 Достапно демо Посетете го Брокер

9 најдобри брокери за бинарни опции во 2023 година:

 1. Quotex : Најдобар целокупен бинарен брокер
 2. Pocket Option : Најдобро за тргување со MT5
 3. IQCent : Најдобро за тргување со копии
 4. IQ Option : Најдобра апликација за бинарни опции
 5. BinaryCent : Најдобра платформа за тргување за почетници
 6. RaceOption : Најдобрите бонуси за пријавување
 7. Spectre AI: Најдобра размена на блокчејн
 8. Binary.com : Најдобро за тргување со MT4
 9. Nadex : Регулиран брокер за американски трговци

1. Quotex: Севкупно најдобар брокер за бинарни опции

 • Минимален депозит: $10
 • Минимална инвестиција: $1
 • Демо сметка: Да
 • Основните средства 100+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Quotex е исто така заштитен знак регистриран на Maxbit LLC. Оваа компанија е со седиште во Сент Винсент-Гренадини и е регулирана од Регулаторниот центар за меѓународни финансиски пазари.

Quotex нуди неколку инвестициски производи, вклучувајќи 27 валутни парови и големи берзи како Index-15, FTSE 100, Dow Jones.

Quotex исто така има различни функции, вклучувајќи бонус за депозит од 100% што им овозможува на почетниците да копираат занаети од демо сметки. Можете да изберете од списокот на трговци на Quotex и да ги копирате користејќи ја функцијата за трговец со копии. Избраниот трговец ќе биде проследен со сигнал за купување, сигнал за продажба или нахакан и надолен сигнал.

Ова ќе ви овозможи да ги следите професионалните трговци и да остварувате профит кога тргувате.

Оваа апликација нуди над 400 алатки за да им помогне на клиентите да тргуваат и да заработат пари.

Оваа апликација е достапна и во мобилна верзија. Може да се пристапи до Quotex преку паметен телефон или друг мобилен уред.

Демо сметката е уште еден ресурс што трговците можат да го користат за да им помогнат да научат. Демо сметките ви дозволуваат да тргувате на Quotex без потреба од готовина. Quotex обично обезбедува пари, но не може да повлече средства од сметката.

Оваа демо сметка може да биде многу корисна за учење на методите за тргување што ги користи Quotex. Може да се користи за вежбање тргување, за да можете да се чувствувате удобно со процесот и да ги направите првите чекори. Демо сметките може да се користат и за тестирање на нови стратегии за тргување.

2. Pocket Option: Ова е најдобрата опција за тргување на MT5 платформите

 • Минимален депозит: $50
 • Минимална инвестиција: $1
 • Демо сметка: Да
 • Основните средства 100+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Pocket Option е нашиот врвен избор за најдобар брокер за бинарни опции во 2022 година. Можете да бидете сигурни дека оваа платформа е регулирана од Центарот за регулирање на меѓународните финансиски пазарни односи, така што знаете дека вашите занаети ќе бидат безбедни и легални.

Џебната опција е достапна во многу земји. Pocket Option е иновативна платформа за тргување која нуди ниски минимални депозити, лесни начини на плаќање, одлични исплати и широк спектар на алатки за техничка анализа.

Pocket Option е користена од повеќе од 10 милиони луѓе од нејзиното основање во 2017 година. Нејзината корисничка база опфаќа над 95 земји.

Pocket Option ви овозможува да тргувате со повеќе од 100 средства, вклучувајќи акции, девизен курс и криптовалути, како и индекси, стоки и индекси. Можете да користите виртуелни пари за да креирате демо сметка и да се запознаете со платформата на страницата. Можете да ги користите сите карактеристики на веб-страницата без да ризикувате.

Pocket Option ви го олеснува повлекувањето средства и депонирањето. Џебната опција има минимален депозит од 50 долари и максимално повлекување од 10 долари. Ова значи дека не треба да заработите многу пари пред да се искеширате. Џебната опција нуди сигурни и лесни опции за плаќање. Можете исто така да користите поврат на готовина или други поволности за тргување за да го олесните процесот.

Минималната трговска вредност на Pocket Option е 1 $. Ова им овозможува на новите инвеститори да започнат и го намалува ризикот. Pocket Option е компатибилна со Windows, iOS и Android, како и со веб-прелистувачи. Ова ви овозможува да пристапите до вашите бинарни опции од каде било.

Обемниот дел за образование на Pocket Option ќе биде од голема корист за новите трговци. Вклучува упатства и водичи за стратегии за бинарни тргување. Оваа страница ќе ви помогне да се чувствувате сигурни во вашата способност да го разберете тргувањето со бинарни опции пред да ги ризикувате вашите пари.

Pocket Option е еден од водечките IFMRRC регулирани брокери за бинарни опции со глобална база на клиенти. Pocket Option е една од најдобрите опции ако ја барате најдобрата платформа за бинарни опции.

3. IQCent: Најдобро за тргување со копии

 • Минимален депозит: $20
 • Минимална инвестиција: 0,01 $
 • Бонус за депозит: 20-100%
 • Демо сметка: Да
 • Основните средства 100+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Трговците со бинарни опции можеби ќе сакаат да остварат брз профит и не мора да го следат пазарот за најдобри потези. Едноставната за употреба платформа на IQCent е совршена за вас доколку одговарате на овој опис.

IQCent е безбедна платформа за тргување која обработува повеќе од 10.000 трансакции дневно. Има многу предности на IQCent во однос на другите сајтови: поволности за упатување, бонуси на секој износ што го депонирате, непрекинато тргување и инстант повлекувања. Достапни се над 100 пазари за тргување, вклучувајќи стоки, девизен курс и акции. Минималната големина на трговијата е само еден денар.

Алатката за тргување со копии на IQCent е омилена на обичните и почетниците трговци. Оваа алатка ви овозможува да копирате занаети направени од искусни трговци, за да можете да остварувате профит без да имате никакво трговско искуство. IQCent нуди услуга за разговор во живо која е достапна 24/7 за да ви помогне со која било од алатките.

IQCent бара минимум депозит од 20 долари. Ова е малку повисоко од некои други платформи за бинарни опции. Ќе заработите многу пари од вашиот депозит со многуте награди, бесплатни и образовни ресурси на располагање. Можете да ги повлечете вашите средства и да ги депонирате користејќи повеќе од 10 опции за плаќање, вклучувајќи картички и криптовалути.

IQCent ви овозможува да користите до 1:100, што ќе ви овозможи да го максимизирате вашиот потенцијален профит со помали инвестиции. Може да се понуди бонус до 100% за сметки за тргување почетници.

4. IQ Option: Најдобра апликација за бинарни опции

 • Минимален депозит: $10
 • Минимална инвестиција: $1
 • Демо сметка: Да
 • Sous-инкорпорирачки средства: 100+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

IQ Options ви овозможува да тргувате со бинарни опции, дигитални опции и CFD. Можете да отворите демо сметка бесплатно. Можете да отворите демо сметка бесплатно со тоа што ќе направите минимален депозит од 10 долари и почетна инвестиција од 1 американски долари. Можни се добивки до 96%.

IQ Option нуди бесплатна мобилна апликација за тргување за трговци кои не можат или не сакаат да ги напуштат своите трговски терминали.

Оваа апликација е специјално дизајнирана за мобилни телефони и други мобилни уреди. Тоа им овозможува на трговците да го гледаат статусот на нивната сметка, да ги следат случувањата на пазарот, да извршуваат занаети, како и да го проверат статусот на нивната сметка.

Мобилната апликација за тргување IQ Option ја следи еволуцијата на нарачана платформа. Тој нуди беспрекорен кориснички интерфејс. Областа за тргување е идентична со верзијата за десктоп.

Секој оперативен систем е прилагоден за мобилни апликации. На Андроид апликацијата IQ Option X е дизајнирана исклучиво за Android.

Апликацијата за iOS исто така е создадена имајќи го предвид iPhone/iPad. Оваа апликација ги максимизира перформансите на овие уреди. IQ Option брзо реагираше на неодамнешните промени на Apple во врска со бинарните апликации. За да се усогласат со овие нови правила, верзијата на iOS беше редизајнирана.

IQ Option ви овозможува да тргувате со дигитални опции. Имате можност да изберете од повеќе од 20 валути и други стоки. Трговците можат да изберат од многу штрајк цени. Исплатата на Binary Options може да достигне до 91%, а исплатите до 900%.

5. BinaryCent: Најдобра трговска платформа за почетници

 • мин. Депозит: 250 долари
 • Минимална инвестиција: 10 центи
 • Бонус за депозит: 20-100%
 • Помош до 1:100

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

BinaryCent ви овозможува да тргувате со бинарни опции и да заработите до 95% во рок од 60 секунди. Платформата е лесна за употреба и ви овозможува да тргувате со бинарни опции, CFD, forex парови и CFD.

Трговската платформа на BinaryCent има една од најдобрите карактеристики: способност за копирање на успешни трговци. Со притискање на копче, можете да изберете кои трговци да ги следат и да ги копирате нивните занаети. Овој ресурс е особено корисен за почетници кои учат да тргуваат со бинарни опции.

BinaryCent е она што најмногу го сакаме:

BinaryCent ви овозможува да тргувате со бинарни опции со минимум 10 центи. Ова е пониско од многу брокери за бинарни опции.

BinaryCent нуди време на обработка од 1 час – BinaryCent е побрз од другите брокери кои нудат бинарни опции, за кои може да бидат потребни 72 часа за да се подигнат парите.

Викенд тргување – Со BinaryCent можете да тргувате нон-стоп дури и за време на викендите.

BinaryCent нуди многу методи за депозит: од кредитни картички до криптовалути, BinaryCent има широк спектар на опции за депозит за финансирање на вашата сметка.

BinaryCent нуди дарежливи бонуси на трговците кои ги депонираат своите првични средства за тргување. Процентот на бонусот зависи од тоа колку ќе депонирате. Може да достигне до 100%.

Натпреварите за тргување на BinaryCent нудат награди од 20.000 долари на 20 победници секоја недела.

BinaryCent е одличен брокер за бинарни опции за оние кои бараат интуитивна платформа за тргување која нуди атрактивни исплати и дарежлив бонус за депозити. BinaryCent нуди трговци почетници кои започнуваат од 10 центи на одлична платформа.

6. RaceOption: Најдобар бонус за депозит

 • Минимален депозит: $250
 • Минимална инвестиција: 1$
 • Бонус за регистрација: 20-100%
 • Демо сметка: Да
 • Основните средства 150+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

RaceOption е вистинската платформа за вас доколку уживате во возбудата на тргувањето со бинарни опции. RaceOption нуди над 10.000 занаети дневно со повеќе од 100 опции за средства, вклучувајќи акции, криптовалути и стоки.

RaceOption нуди широк спектар на програми за награди кои ќе ви помогнат да го зголемите вашиот профит. Упатувањето пријатели на RaceOption ќе ви донесе дополнителен приход – 20% од нивните депозити ќе бидат ваши откако ќе се пријават. Учествувајте во наградни игри и подароци на страницата за да освоите готовина, iMac компјутери, iPad и парични награди.

Функциите за копирање на RaceOption се достапни за новите трговци кои сакаат да дознаат повеќе за тргувањето со бинарни опции. Овие алатки ви овозможуваат да изберете трговец од листата на успешни инвеститори на RaceOption и да ги копирате нивните занаети. Ова ќе ви помогне да донесувате подобри одлуки за тргување.

RaceOption бара да депонирате минимум 250 долари и да повлечете минимум 50 долари. За да се минимизира ризикот, тргувањето може да се изврши со почеток од 1$ откако ќе го направите првиот депозит. Можете исто така да очекувате вашите повлекувања да бидат обработени во рок од еден час откако ќе ги побарате. Вашите средства ќе бидат на вашата сметка за не повеќе од еден час.

RaceOption моментално не е регулиран во САД. Исто така, нема силна регулаторна лиценца надвор од САД. Многу трговци веруваат дека тие се сигурна платформа за бинарно тргување, така што можете да им верувате исто како и на која било друга локација на нашата листа.

Генерално, RaceOption е одличен избор за трговци кои бараат возбудливи бонуси и безбедна платформа за тргување.

7. Spectre AI: Најдобра платформа за тргување на блокчејн

 • Минимален депозит: Нема минимум
 • Минимална инвестиција: 1$
 • Бонус за регистрација: 20-100%
 • Демо сметка: Да
 • Наследни средства: 150+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Брокерот Spectre.ai, првата глобална платформа за тргување која не бара посредник посредник, се нарекува Spectre.ai. Spectre е создаден со една цел на ум: да се направи измама со тргување практично невозможна. Spectre.ai нуди платформа за тргување без брокер. Оваа уникатна платформа им овозможува на трговците да тргуваат директно еден со друг или против базенот Spectre преку технологијата за групно извори. Spectre, кој беше лансиран во 2018 година, е првата онлајн платформа која им овозможува на трговците на мало да тргуваат со дигитални договори. Spectre.ai не бара од вас да депонирате пари кај брокер. Нема брокери. Можете да тргувате директно од вашиот паричник, што е можно благодарение на блокчејнот Ethereum.

Тимот на Spectre.ai предложи да има повеќе од 2.000 пазари за тргување до крајот на 2018 година.
Имате пристап до многу трговски средства преку една сметка. Тие вклучуваат стоки, девизен курс, ЕПИ и девизен курс. Овие финансиски инструменти може да се тргуваат без вие всушност да ги имате.

Членовите можат да шпекулираат за идните движења на цените на најликвидните пазари. Можна е и трговија со најбараните стоки, како што се златото и среброто.

Можете да шпекулирате за нестабилниот пазар на криптовалути што расте низ целиот свет. Крипто пазарот е речиси заспан, па сè уште можете да уживате во него 24/7. Можете да го искористите максимумот од нестабилноста на криптовалутите со тргување со дигитални контакти и CFD.

EPICs може да бидат драгоцено богатство кога станува збор за реперот Spectre. Постојат многу евро-базирани валутни парови со кои може да се тргува на платформата. Софтверот ги ревидира доводите на податоци и ги заснова на историски податоци. ЕПИС може да се тргува 24 часа на ден со истек од една секунда.

Spectre.ai, платформа за тргување базирана на Blockchain, не бара минимален депозит. Ова го прави многу прифатлива. Ќе треба да ги искористите огромните расположливи ресурси за да го извлечете најдоброто од пазарот. Членовите можат да тргуваат со дигитални и хеџирани CFD.

Платформата ги поврзува трговците со базените за ликвидност. Платформата ви овозможува да тргувате 24/7. Ова е одлично за сите пазари. Уникатниот модел гарантира дека нема можности за измама.

Платформата е целосно усогласена со шеријатот. Овозможува тргување без надомест, што го прави лесен за користење од браќата и сестрите муслимани. Нема минимален депозит, за разлика од традиционалните платформи за тргување.

Spectre.ai, првата платформа која им овозможи на трговците да тргуваат со дигитални договори, беше прва од ваков вид. Ова е нова платформа за тргување со докажани резултати. Оваа платформа забележа исплати до 400%.

8. Binary.com: Најдобрата платформа за тргување на платформата MT4

 • мин. Депозит: $5
 • Минимална инвестиција: $1
 • Демо сметка: Да
 • Основните средства 150+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Binary.com е одлично место за почеток ако сте нови во светот на бинарни опции. Binary.com е онлајн платформа за тргување со бинарни опции, која функционира од 1999 година. Нејзината едноставна веб-локација овозможува лесно да се дознае повеќе за пазарот. Инвеститорите во Канада и САД не се подобни за неговите услуги.

Binary.com е еден од најзгодните брокери за бинарни опции, кој ви овозможува да тргувате 24 часа на ден, дури и за време на викендите. Платформата MetaTrader 5 нуди повеќе од 100 пазари за тргување, вклучувајќи Forex, CFD и метали.

Binary.com нуди сметка за виртуелна практика за почетниците да научат за тргувањето со бинарни опции. Можете да ја користите оваа сметка за да добиете виртуелен кредит од 10.000 долари што можете да го надополните без трошоци. За да тргувате со средства, креирајте вистинска сметка откако ќе се чувствувате сигурни.

Брзината на Binary.com е една од нејзините најдобри предности. Binary.com е молскавично брз. Можете да тргувате со бинарни опции за неколку секунди, а вашето портфолио може да се анализира во реално време. Ова ви овозможува да ги донесете најдобрите трговски одлуки. Можете исто така да ги приспособите вашите опции за тргување, вклучувајќи ја вашата исплата, средството и штрајкот.

Binary.com бара минимум депозит од 5 долари. Ова го прави прифатливо за повремени и нови трговци. Постојат стотици начини за повлекување и депонирање достапни на платформата, вклучувајќи ги Bitcoin, Visa и Mastercard кредитните картички и Bitcoin.

Binary.com е лиценциран во Малта и ОК.

Оваа страница има добиено бројни награди за неговата доверливост, интегритет и леснотија на користење. Binary.com беше прогласен за најдобар брокер за бинарни опции од страна на Global Brands Magazine во 2019 година. Се согласуваме дека има некои од најголемите придобивки од слични платформи.

Binary.com е одличен брокер за почетници кои сакаат едноставна платформа за тргување со бинарни опции.

9. Nadex: Брокер за бинарни опции регулиран од САД

 • мин. Депозит: 250 долари
 • Минимална инвестиција: $1
 • Демо сметка: Да
 • Основните средства 150+

Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Nadex, берза за бинарни опции со седиште во САД, се наоѓа во Чикаго. Nadex е единствената берза регулирана со CFTC која нуди тргување со бинарни опции.

Nadex има низа платформи за тргување кои ви дозволуваат да заземете краткорочни позиции за движењата на цените на различни пазари. Достапни се неколку опции: бинарни опции, нок-аут, како и договори за ширење на повици.

За да се осигурате дека вашите пари се безбедни и сигурни, мора да ги чувате на посебни банкарски сметки.

Ова се пазарите со кои Nadex може да ве поврзе:

Forex – Тргувајте со договори со фиксен ризик за Forex на различни валутни парови, вклучувајќи EUR/USD и EUR/GBP.

Индекси – шпекулирајте за движењата на цените на светските индекси како FTSE 100 и US 500. Однапред поставени нивоа на ризик и пониски провизии од многу брокери за акции и фјучерси.

Стоки – Договори со фиксен ризик со ниска цена за пазарите на стоки како сурова нафта, природен гас и злато.

Настани – Можете да тргувате со бинарни опции кои се засноваат на економски настани, како што се неделни извештаи за побарувања за невработени, со Nadex за да се предвиди силата и насоката на американската економија.

Можете да поставувате нарачки директно до берзата преку платформата Nadex Trading користејќи го нејзиниот сопствен софтвер. Над 5.000 договори може да се филтрираат дневно по тип на средство, датум на истекување и цена. Тргувањето со бинарни опции подлежи на провизија за тргување од 1 долари од Nadex. Ова вклучува влез и излез.

За занаети што завршуваат „Во готовина“, Nadex наплатува надоместок за порамнување од 1 $. Меѓутоа, ако вашата трговија со бинарни опции е „надвор од готовина“, нема да ви се наплаќа такса за порамнување.

Мора да депонирате минимум 250 долари за да отворите вистински сметки.

 • Мобилна апликација за тргување во движење
 • За да вежбате, добијте бесплатна демо сметка со готовина од 10.000 долари
 • Однапред поставени договори за награда и ризик
 • За да се минимизираат загубите, тргувањето може да се прекине порано.
 • Платформа за тргување на работна површина за интуитивни трговци која нуди различни алатки за техничка анализа.

Што се бинарни опции?

Бинарни опции, еден вид тргување со опции, ви нуди два исхода. Можете или да остварите однапред одредена добивка (или да ја изгубите) или да тргувате.

Тргувањето со бинарни опции бара да одговорите на прашање. Дали пазарот ќе се искачи над одредената цена до датумот на истекување? Секој договор ќе плати 100 долари ако точно одговорите на прашањето. Ќе ги изгубите сите пари што сте ги вложиле во трговијата доколку дадете неточен одговор.

Бинарни опции може да ги предвидат трендовите на берзанските индекси, стоките и настаните, како и паровите на Forex. Да претпоставиме дека ја следите цената на среброто во последните неколку недели. Вие предвидувате дека цената на среброто ќе порасне на 1.100 долари за унца до крајот на оваа недела, иако моментално е по цена од 1.000 долари за унца.

Не мора да купувате сребро за да заработите од поскапувањето. Наместо тоа, можете да купите договор за бинарна опција што го вклучува вашето предвидување. Цените за тргување варираат од 0 до 100 долари, во зависност од тоа дали договорот ќе истече под или над неговата штрајкувачка цена.

Во ова сценарио ќе купите пет сребрени бинарни опции по 60 долари секоја. Тоа се 300 долари. Постојат две опции:

На рок на траење, цената на среброто е под 1.100 долари. Вашето предвидување беше погрешно и изгубивте 300 долари.
Вашата трговија е „во парите“, што значи дека цената на среброто беше над 1.100 долари на датумот на истекување. Секој договор добива 100 долари, што е 500 долари профит.
. Бинарни опции често може да бидат попрофитабилни од традиционалното тргување и купување. Можете исто така да ја преземете контролата врз вашиот ризик со тоа што точно ќе знаете што сте изложени на ризик ако направите грешка.

Може да го изгубите вашиот депозит ако се обидете слепо да тргувате со бинарни опции. Платформата за брокер може да ви помогне да направите профитабилно тргување со бинарни опции.

Размислете за овие фактори при изборот на платформа за тргување со бинарни опции

Постојат многу платформи за бинарни опции достапни на интернет. Некои сајтови се сигурни и безбедни, но ќе има многу локации кои се нелегални или ризични.

Размислете како секој фактор влијае на вашата одлука кога барате брокер за бинарни опции.

Основните средства

Основното средство во тргувањето со бинарни опции е финансиски производ на кој се обложувате. Многу платформи за тргување обезбедуваат низа основни средства. Наведовме многу страници кои ви дозволуваат да изберете помеѓу над 100 финансиски производи. Најпопуларните пазари вклучуваат акции, стоки, Forex и Forex.

Побарајте веб-локации кои се специјализирани во вашата област на експертиза ако имате основна предност. Платформа која има неколку производи може да биде покорисна за вас.

максимални исплати

Брокерите за бинарни опции може да го ограничат износот што можете да го повлечете од која било исплата. На пример, 1.000 или 10.000 долари. Други наплаќаат такси за исплати од двете страни на трговијата. Вашата максимална исплата е или 85% или 90% од вкупниот профит.

Имајте на ум потенцијалното влијание на максималните исплати на брокерот врз вашиот профит кога барате брокери за бинарни опции кои се соодветни за вас. Додека некои платформи компензираат за ниските исплати со нудење награди или други поволности на своите клиенти, други земаат повеќе од вашите пари.

Минимални депозити

Брокерите за бинарни опции често бараат минимален износ на депозит за да отворат трговска сметка. Во зависност од платформата, оваа сума може да биде ниска од неколку долари или висока до неколку стотици долари.

Треба да барате страници кои имаат помали минимални депозити, како што се Pocket Option и Quotex. Ако барате поголема исплата, платформа која бара поголем минимален депозит како RaceOption е добар избор.

Не е важно што, не треба да дозволите која било платформа за тргување да ве принуди да трошите повеќе отколку што ви е удобно. Побарајте на друго место ако минималниот депозит што го бара страницата е превисок.

демо сметки

Демо сметките може да бидат корисни за оние кои сè уште учат за тргување со бинарни опции. Демо-сметки може да се креираат од многу брокери за да се обидат да тргуваат со бинарни опции користејќи лажна валута. Овие демо сметки може да се користат за да се тестира дали вашите избори влијаат на тоа колку пари заработувате или изгубите. Ова ќе ви помогне да станете посигурни пред да инвестирате вистински пари.

Демо сметките ви дозволуваат да тестирате различни брокери за бинарни опции пред да донесете одлука. Пред да отворите вистинска трговска сметка, можете да ја користите вашата демо сметка за подобро разбирање на карактеристиките на секоја платформа, интерфејсот и опциите за управување со ризик.

Ограничувања во други земји

Тргувањето со бинарни опции е високо регулирано и одредени земји имаат специфични правила за тоа како граѓаните можат да учествуваат. Поради прописите за тргување во САД, на многу брокери не им е дозволено да работат во САД. Тргувањето со опции е исто така регулирано од страна на Управата за финансиско однесување (FCA) во ОК.

Проверете дали брокерите за бинарни опции што сте заинтересирани да ги користите се достапни во вашата област. Нелегално е да се обидувате да ги заобиколите ограничувањата на земјата користејќи VPN или други средства. Ова може да ве доведе во сериозни правни проблеми.

Методи на депозит

Никогаш не треба да давате информации за вашата банкарска сметка или информации за кредитна картичка на брокер. Пред да продолжите, проверете дали користат безбедни опции за плаќање. Брокерите за бинарни опции треба однапред да наведат кои методи на депонирање ги прифаќаат, вклучувајќи кредитни или дебитни картички и криптовалути.

Кога го барате најдобриот брокер, размислете со кој начин на плаќање се чувствувате најпријатно. Откако ќе започнете да тргувате на платформа, погрижете се да ја држите вашата банкарска сметка под контрола. Нестабилните веб-локации може да почнат да прават неовластено повлекување од нив.

Брзина на повлекување

Сакате вашите пари брзо откако ќе остварите профит од вашите договори за бинарни опции. Брокери за опции нудат брзи времиња за повлекување што ви овозможуваат да ги добиете парите во рок од 24 часа по истекот. Некои сајтови бараат да чекате неколку дена за да ги добиете вашите профити.

Кога го барате најдобриот брокер за бинарни опции, внимавајте да ги земете предвид сите времиња за повлекување понудени од одредена платформа. Треба да пребарувате за платформи кои нудат инстант повлекувања ако треба брзо да ги добиете вашите средства.

Апликации за тргување

Брокерите нудат апликации и платформи за веб-прелистувачи кои ви дозволуваат да тргувате од многу уреди.

Платформата базирана на прелистувач е најдобра ако имате намера да тргувате многу на вашиот компјутер. Ако сакате да правите занаети и да ја потврдите вашата сметка од која било локација или да пристапите до вашата сметка од далечина од вашиот паметен телефон, тогаш ќе треба да барате компатибилни брокери за iOS и Android. Достапни се Pocket Option и IQ Option, два од нашите омилени брокери погодни за мобилни телефони.

Како брокерите со бинарни опции можат да заработат за живот?

Брокерите за бинарни опции можат да заработат пари на различни начини.

Прво, брокерите можат да дејствуваат како ваша договорна страна или брокер. Овие платформи се нарекуваат брокер без шалтер.

Занаетите со бинарни опции мора да ги имаат двете страни. Едната страна се обложува да, а едната страна не. Брокерите заработуваат пари на ист начин како брокерите, освојувајќи некои занаети и губејќи други. Овие платформи имаат многу повеќе клиенти од просечниот трговец, така што нивниот профитен потенцијал е често поголем.

Други брокери за бинарни опции заработуваат провизии. Овие брокери се посредници и одговараат на трговците според тоа дали сакаат да купат или продаваат. Платформите засновани на провизија ги кријат стапките на провизија во ширењето на секој договор или разликата помеѓу цените за барање и понудите, така што клиентите не знаат дека плаќаат дополнителни пари.

Брокерите кои наплаќаат провизии имаат тенденција да обезбедат потпора за поттикнување на поголеми занаети и генерирање на поголем профит за нивното посредување.

Дали ви е дозволено да користите повеќе брокери за тргување со бинарни опции?


Повеќекратните брокерски сметки може да бидат многу корисни поради многу причини.

Прво, брокерите може да се специјализираат за одредени видови занаети. Можете да отворите сметки за повеќе видови брокери ако сакате да тргувате во различни категории, како што се бинарни опции, опции за повици и краткорочни занаети.

Повеќе платформи го намалуваат ризикот да ги ставите сите ваши јајца во една корпа. Нема да ги изгубите сите ваши пари ако страницата падне, е лажна или не успее да ги задоволи вашите потреби.

Некои сајтови нудат и претплати кои ќе ви овозможат бесплатно да го зголемите вашиот првичен депозит. За да ги искористите овие бонус понуди, добра идеја е да имате повеќе сметки и да ги распределите вашите пари меѓу нив.

Ако правите повеќе сметки на различни платформи, важно е да ја следите целата ваша активност. Повеќекратните датуми на истекување може да доведат до пропуштени рокови и губење на профитот. Ова може да ги негира придобивките од повеќе брокери.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

error: This content is protected !!